Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autót vegyek vagy házra költsem?

Autót vegyek vagy házra költsem?

Figyelt kérdés

Van egy kisautóra való pénzem. Jó lenne megvenni, hogy a feleségemmel és a kislányommal többet tudjunk kimozdulni. Illetve hát sosem árt egy autó ugyebár.


A másik hogy költsem e a házra? Kertes házra ugye mindig lehetne költeni. De alapból jó állapotban van, olyanra gondolok hogy zuhanykabin csere egyik szobában ablak csere újra, meg bútorok cseréje ilyesmi.....


2010. aug. 9. 08:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Döntsétek el, én autóra költeném ha már megvan a ház (nem felújítás hanem már van házam
2010. aug. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem inkább a házra költsd, az autó mindig csak veszít az értékéből de a ház nem sokat.

Ha rosszak az ablakok akkor azokat cseréltesd ke vagy ha nincs leszigetelve a ház akkor szigeteltesd le mert télen sokat spórolhatsz a fűtésen.

Szerintem inkább egy komfortos ház mint egy kis autó.

Autót akkor vegyél ha szükséges, például ha a munkádhoz elengedhetetlen.

Az autónak van fenntartási költsége, éves biztosítás kb 20-30.000, 2 évente műszaki több 10 ezer is lehet ha öreg kocsit veszel és sok a gond vele.

Ha pl jól záró műanyag ablakra cseréled a fa ablakod akkor nem kell rá minden évben költened, sőt pénzt takarítasz meg a fűtéssel.

2010. aug. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ezt neked kell tudni.

Ha faluban laksz ahol nehéz kimozdulni akkor érdemes autóra költeni.


Nálunk már a nagyapámnak is volt autója így jött a családba hogy 17 évesen jogsi és ahogy lehetett autó. Pároméknál pl városban laktak ahol villamos, busz volt, és csak mikor kertesházba költöztek vettek autót.

De már alap neki is és autó nélkül mi nem tudnánk létezi, mert falun lakunk.


A másik hogy imádunk utazni, hétvégén kirándulni menni. ezekhez autó kell.


Viszont egy autóra is mindig kell költeni.

2010. aug. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

cserépkályha fűtésünk van, a ház úgy rendben van. Egy ablakot kell majd kicserélni. Nem vészes, de nem tökéletes a belső része. A zuhanykabin meg régebbi de jól funkcionál.


Autó meg azért lenne jó, mert a házra már ráment 1,5millió 3 év alatt és magunkra idén kezdtünk el költeni igazán. És ez a kimozdulás miatt lenne jó.

2010. aug. 9. 08:32
 5/13 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok hogy az autóra költeni kell, igen.

Kisvárosban lakunk ahol játszótér se nagyon van.

2010. aug. 9. 08:33
 6/13 anonim válasza:
én tutira autóra költeném. mert azzal bármikor bárhova kimozdulhatsz. ha nincs pénzed, nem tankolsz. ha van, mész vele. ha esik az eső, csak bepattantok és mentek. ha tél van, akkor sem kell fagyoskodni és várni a buszra, stb. és egy kis autónak nem nagy a fenntartása. biztosítás, tankolás. mert gondolom nem hitelre veszed. de ha igen, akkor a törlesztő sem olyan vészes. a házban tudtok élni, aludni, rendben van. éppen ezért szerintem a kocsi a legfontosabb. és ne adj isten, ha valakivel történik valami (eltörik valamilye vagy bármi), akkor gyors a kocsival eltudod vinni a dokihoz. meg ha felnő a gyerek akkor eltudod vinni suliba, vagy a buliból haza :) egy kocsi mindig jól jön! én tutira azt választanám. de persze, ezt nektek kell eldönteni. a család mit szól? ők mit szeretnének inkább?
2010. aug. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

köszönöm főképp az utolsónak.

Egy kisautót szeretnénk, amit később lecserélnénk idővel.

Jó, hogy feleségem is most kezdett el dolgozni, és a kislányom is hamarosan megy óviba (1hónapmég).

Az autó felé húz az én szívem is, mind a mellett, hogy kevés a fenntartása, jó ha van valami baj (már volt ilyen) akkor azonnal lehet menni + télen bevásárláshoz ilyesmi. Meg jah efelé húzok.

Haver intézi, úgyhogy olcsó is lesz....

Kösz.

A biztosítás sok, mert a nevemen nem volt még autó. Mennyi is az?

2010. aug. 9. 09:14
 8/13 anonim ***** válasza:

A biztosítás lakhelytől is függ,autó kortól ,jogsid idejétől stb stb.

Egyébként 15-30ezer között kaphattok.(éves díj)

2010. aug. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

3800 Ft/negyedév. Ez éves szinten 15.200 Ft

De azt néztem, hogy az átírás ennyibe kerülne, sztetek ez így megállja a helyét?


Biztosítás 3800 Ft

Illeték 2x6000 Ft

Eredetiség vizsgálat 17.000

+ 18 * 800 = 14.400 Ft.


Tehát 47.200 Ft.

2010. aug. 9. 09:59
 10/13 anonim válasza:
teljesen mindegy milyen autót veszel, akkor is ennyit kell kb fizetni, hiszen mindig van eredetvizsga, forgalmi, törzskönyv, stb. de ezt csak egyszer kell kifizetni és kész. az a negyedévi kis biztosítási összeg meg nem sok szerintem. a tankolás meg olyan, hogyha akarsz és tudsz és kell, akkor tankolsz, ha nem akkor nem. akkor ott áll a garázsban, míg nincs szükség rá. a mai világban szinte minden háztartásban van egy autó, hiszen soha nem lehet tudni, mikor lesz rá szükség. egy autó nagyon jól jön szinte bármilyen helyzetben, ahogyan azt már írták is. nagy bevásárláskor, hirtelen helyzeteknél, gyereket vinni ide-oda, nyaralni, kirándulni, rokonlátogatáshoz, stb. ha tél van azért, ha esik azért. szóval lehet, hogy most ki kell adni annyi pénzt erre, de megéri majd meglátod. sokkal egyszerűbb lesz az életetek, ha van egy autó, megkönnyíti a mindennapokat. bárhova bármikor el tudsz menni.. szóval erre ne sajnáld a pénzt, ha már venni akarsz és van is rá. én megvenném biztosan! ha így döntötök, akkor sok szerencsét hozzá, sok balesetmentes vezetést!
2010. aug. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!