Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen 50es gépet vegyek?

Milyen 50es gépet vegyek?

Figyelt kérdés
Eddig simsonom volt, de utáltam, hogy minden hétvégén szét kell szedni, mert valami mindig rossz, és nem volt sebesség és fordulatszámmérő, ezért hangszigetelő sisakban egy élmény volt a váltás. Aztán vettem egy japán robogót, de azon veszem észre magam, hogy már megint nyélgázon megyek, mert ez a lassú szar nem képes 55nél többet menni, vagy ha van egy kis leejtő akkor már 60nál szétpörgi az agyát. Szóval amit szeretnék az stabil 80as utazósebesség, sebeségmérő, és ha váltós akkor fordulatszámmérő. Az se gáz ha olcsó. A1-et nem szeretnék rakni, inkább jövőre A korlátozottat.

2011. okt. 29. 13:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom mit csináltál te a géppel, hogy mindig szét kellett kapni... Nekem már 3 éve megy, EGYSZER kellett főfuvit pucolni (mielőtt megvettem fél évig állt), és akkor jött ki a benyacsőből a szutyok. És itt volt egy fontos lépés, amit megtettem: tank le, kipucol (sóder+szögek+csavarok), csap kipucol, benzincső+szűrő csere. Azóta (2 év 11 hónap) EGYSZER sem kellett hozzányúlni (na jó, havi 1x 10 perc, a légszűrő szivacsot higítóval kipucolni és beolajozni), már lassan benne van egy 5-ös. Kilométeróra: Bicikli digióra, (pontos, nincs bowdenszakadás). Fordulatszám mérő? Minek? Hang alapján kell tudni váltani, nem számok alapján. Ez az én privát véleményem. :)
2011. okt. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

50-es gépek nem tudnak 80-as utazósebességet.

Az én robogómnak 80a vége.

Vegyél olasz nagytestű robogót, 1998 utánit.

Ha sok pénzed van akkor Aprilia RS 50. Ezek elég jók, úgy tudom 2 személlyel is viszi a 80-at.

2011. okt. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Szerinted én mivel kezdtem? Amikor vettem törött volt a főfúvóka, és az úszó lyukas volt, úgyhogy inkább vettem egy új karbit. A gyertya is szar volt azt is kicseréltem, kuplung is csúszott azt is megcsináltam, kiszedtem az összes csavart és újat tettem a helyére, a kipufogóban annyi koksz volt, amivel egy évig lehetett volna fűteni a sándor palotát.

Aztán az első 10 kilométeren elkezdett szétesni, először a jobb index engedett el, aztán a kipufogó felfogatónak az az alsó része, aztán a váltókarnak az a gumis része esett le a hegesztésnél, aztán a tükör amit százszor meghúztam kilazult ott a felső csavarnál. Azóta ott áll a garázsban, enegem már kellően felbaxott az a motor, nem akarom megtudni legközelebb mit hagyok ott az út szélén.

A sisakom meg zajszűrő, a felváltás még megy, de a visszaváltás ha nem kell megállni akkor problémás.


Most jut eszembe egy üresvisszajelző is jó lenne.

2011. okt. 29. 14:08
 4/15 A kérdező kommentje:
És ebbe nincs is légszűrő szivacs, ebben csak ilyen fémhálós valami van.
2011. okt. 29. 14:11
 5/15 A kérdező kommentje:
Robogót nem szernék inkább.
2011. okt. 29. 14:14
 6/15 anonim válasza:
Ha az anyagiak megengedik akkor egy Aprilia sx-50et.
2011. okt. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Egy 50-es kétütemű motor sem tud tartósan 80-as utazósebességet. 80-90 közötti végsebességet tudnak, de azt gyk. mindegyik, amelyik normálisan össze van rakva és be van állítva.

Valószínűleg a mostani robogód is tudna 80-at menni, ha elvinnéd egy hozzáértőhöz, aki beállítaná normálisan... Még a kínai gagyi sz@rok is mennek 70-et lazán.

2011. okt. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Új karbi hengerfej és kipufogó légszűrő szíj varátorgörgő kellene abba robogóba, ennyiért már tudod mit kapok?
2011. okt. 29. 17:30
 9/15 A kérdező kommentje:
az sxen nincs fordulatszám mérő
2011. okt. 29. 17:44
 10/15 A kérdező kommentje:
ne üres visszajelző
2011. okt. 29. 17:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!