Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudom lekérdezni egy...

Hogyan tudom lekérdezni egy autó adatait?

Figyelt kérdés
Hogyan tudnám azt megvalósítani, hogy volt egy gépjárművünk aminek nagy valószínűséggel a rendszáma változott, és így a gépjármű lekérdezőben nem jeleníti azt meg, mondván hogy ilyen rendszámmal nem helyeztek forgalomba gépjárművet, viszont ez nem igaz mivel azzal a rendszámmal a miénk volt. Miféleképpen tudnám lekérdezni az "új" rendszámos eladott autónkat?

2020. okt. 12. 19:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tudod az új rendszámát, akkor sehogy. Hacsak nem nézegeted az épp eladó, vagy szembejövő ugyanolyan autókat, és kérdezed le egyesével mindet amit láttál, és hátha egyszer az is közte lesz.

Ha rendszámcsere történt, akkor a régi rendszámmal készült műszaki vizsgái, eredetvizsgái is az új rendszám alatt érhetőek el.

2020. okt. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
#1 vagyok, még annyit hozzáteszek, hogy ha valami régi, 10-20 évvel ezelőtt túladott - és már akkor is öreg - járgányról van szó, akkor ["A rendszám nem került kiadásra Magyarországon."] üzenet azt is jelentheti, hogy már annyira régen kivonták végleg a forgalomból, hogy minden adatát törölték a rendszerből.
2020. okt. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Azaz ha jól értelmezem, amit eladtunk 1 éve gépjárművet a régi rendszámmal ha kapott újat nem tudjuk semmilyen esetben lekérdezni? 2002-es volt az autó, azaz "nem annyira régi". Ment a zöld kéz!
2020. okt. 12. 20:07
 4/4 anonim ***** válasza:
Jól értelmezted
2020. okt. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!