Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha keresztezősés közepén vagy...

Ha keresztezősés közepén vagy lámpánál, kanyarodnál, de szemben is végig jönnek téged el szoktak engedni?

Figyelt kérdés

Ott ragadtam volna. Úgy néztem lassít, kanyarodtam, de majdnem belém jött.


Neki volt elsőbbsége, ez egyértelmű. Hibáztam, mert aki egyenesen jön, neki van elsőbbsége. De váltott a lámpa és ott maradtam volna... Ő meg még átjött... Benéztem, hogy lassít... Még szerencse, hogy nem mentünk össze, már nem tudtam megállni....


2020. szept. 23. 22:56
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Egyszer így egyszer úgy. Általában megvárom középen, hogy mehessek. Úgysem jönnek nekem balról.

Általában nem engednek el amúgy.

Szeged

2020. szept. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
4-es vagyok megint, a válaszolók közül senkinek nem tünt fel, hogy 3-4 autó bőven piroson jön át s ezért nem megy a balra fordulás? Nagyon kellene oda egy kamera mert hihetetlenül sok a pofátlan pilóta.
2020. szept. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Én komolyan nem értem a problémát.

Beállsz a kereszteződés közepére és várod, hogy elfogyjanak a szembejövők. Persze, lehet, hogy nem fogynak el, de előbb-utóbb vége lesz a lámpafázisnak és akkor te és a szembejövők is pirosat kapnak. Ekkor fogod magad és szépen bekanyarodsz. Ezt normál esetben nagyjából a kiürítési idő alatt meg is tudod tenni, tehát még csak nem is akadályozol senkit.

Ha pont kifogsz pár pirosozó gyökeret és már pont megindul a keresztirányú forgalom, akkor sincs semmi: Nem fognak padlógázzal neked menni, látják, hogy ott állsz a kereszteződés közepén. Legrosszabb esetben ráddudálnak vagy anyáznak egyet, az meg kit érdekel?

2020. szept. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Na, figyelj 13-as, Ott lakom két utcával arrébb s ebből fakadóan szinte naponta fordulok ott nagy ívben balra. Az nem lehet véletlen, hogy csaknem minden alkalommal 3-4 autó a piros jelzés ellenére még átvág a kereszteződésen engem akadályozva a balra fordulásban. A magyarázat az is lehet, hogy Bp-en máshol is űzik "ebbe még beférek" sportot, amíg egyszer valaki zöldre lendületből érkezik s telibe vágja az öngyilkos jelőltet.
2020. szept. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

#14 Ez Zalaegerszeg, de mire itt piros van, azonnal indítja a többit, nincs átfutás... Azok meg már narancsra indulnak.


Soha többet, inkább kerülök. Ez életveszély. Ja és az előttem levőt engedik, gondoltam akkor megyek én is pár centuvel utána, láttam majdnem belémjön, mert csak őt engedi, de megcsúszott a lábam kicsit, így olyan rendellenesen volt ferde a kocsi középen, satuféket nyomtam, mert belémjön... Utána meg padlógázt nyomtam, hogy átérjek a narancssárgán elinduló azonnali emberek előtt, belém be jöjjenek!


Néha egyébként vannak jóindulatú emberek is, de most majdnem ottmaradtam, ezeket a helyeket kerülöm többet, ha févlvárost meg kell kerülnöm akkor is. Itt nem nagy távolság, de ez balesetveszélyes.

2020. szept. 25. 16:39
 16/21 anonim ***** válasza:

"mire itt piros van, azonnal indítja a többit, nincs átfutás..."

Akkor az egy szabálytalan lámpaprogram. Mindenképp kell lennie pár másodperc kiürítési időnek, hogy a sárgán áthajtók is át tudjanak érni. Írj a lámpa üzemeltetőjének (pl. közútkezelő, önkormányzat), hogy szabálytalan a lámpaprogram.


"Ez életveszély."

Egyáltalán nem életveszélyes a telezöldes kereszteződés, ha nem vagy idióta. Kisebb forgalmú kereszteződésekben hatékonyabb a telezöld, mintha minden iránynak külön fázist iktatnának be.


"Ja és az előttem levőt engedik, gondoltam akkor megyek én is pár centuvel utána..."

Itt te voltál a hülye. Miért gondoltad, hogy téged is elenged, attól hogy az előtted lévőt elengedte? Ha külön neked intett vagy villantott, akkor mehetsz. Marha idegesítő, amikor gázelvétellel elengedek egy autót, de pár másik egyből befurakodik és így erősen fékeznem kell.


"Utána meg padlógázt nyomtam, hogy átérjek a narancssárgán elinduló azonnali emberek előtt, belém be jöjjenek!"

Irreális félelmeid vannak. Ha már másodpercek óta bent állsz a kereszteződés közepén, akkor senki nem fog beléd menni... Akkor sem, ha közben neked piros lett, nekik meg zöld...

2020. szept. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Utolsó csak azt hiszed. Kicsit megcsúszott a lábam, ezért mondom elmegyek utána.


Igen, tudom, hogy én voltam a hülye... Mert neki van elsőbbsége. Szerintem meg szar így.

2020. szept. 25. 19:27
 18/21 anonim ***** válasza:
Aha, megcsúszott a lábad... És ez kit érdekel? Neked kéne gondoskodnod róla, hogy vezetésre alkalmas állapotban legyél. Ebbe beletartozik az is, hogy ne csúszkáljon a lábad vezetés közben.
2020. szept. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Ok. Viszont hiába magyarázod, itt nincs átfutási idő, narancssárgán beléd jönnek. De ha lenne is, 2 mp alatt nem kanyarodsz ki nagyívben.


Egyébként a legviccesebb, hogy te még azt mondod, milyen k...rva jó megoldás, hát enyhén szólva balesetveszélyes. Betiltanám az összes ilyen helyet.

2020. szept. 25. 20:35
 20/21 anonim ***** válasza:

Pont annyira balesetveszélyes, mint bárhol máshol, ahol balra kanyarodsz és van szembejövő forgalom. Ennyi erővel tiltsd be úgy en bloc a balra kanyarodást.


Ha minden irányból minden irányba védett kanyarodás lenne, akkor meg azért panaszkodnál, hogy miért tart olyan sokáig a piros jelzés...

2020. szept. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!