Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha keresztezősés közepén vagy...

Ha keresztezősés közepén vagy lámpánál, kanyarodnál, de szemben is végig jönnek téged el szoktak engedni?

Figyelt kérdés

Ott ragadtam volna. Úgy néztem lassít, kanyarodtam, de majdnem belém jött.


Neki volt elsőbbsége, ez egyértelmű. Hibáztam, mert aki egyenesen jön, neki van elsőbbsége. De váltott a lámpa és ott maradtam volna... Ő meg még átjött... Benéztem, hogy lassít... Még szerencse, hogy nem mentünk össze, már nem tudtam megállni....


2020. szept. 23. 22:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
24%

"Úgy néztem lassít"

Nem adta át az elsőbbségét!


Ilyen helyen úgy tudsz balra kanyarodni, hogy halvány pirosnál nagy gázzal balra.

Vagy kerüld el a telezöldeket!

2020. szept. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
0%
Balesetveszélyes elengedni valakit ilyen helyzetben, ugyanis lámpa irányítja a forgalmat és a mögötte levő nem számít rá. Ha átmegy sárgán, akkor is előnye van. Attól még hogy folyamatosan jönnek szemből, meg kell várni amíg nem jön senki. Ha vált a lámpa, attól még van egy kis időd bekanyarodni, amíg odaérnek.
2020. szept. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
76%

Nagyon ritkán. Én mondjuk ilyen esetben el szoktam engedni, ha van rá lehetőségem.


Amúgy meg beállsz félig a kereszteződésbe, szépen megvárod, míg mindenki elment, aztán bekanyarodsz. Nem kell félni, a keresztező forgalom csak pár másodperc után fog zöldet kapni a te pirosod után, szóval simán el tudod hagyni a kereszteződést, mielőtt bárki odaérne.

2020. szept. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
56%
Az Egressy/Hungária kereszteződésnél amikor pirosra vált a lámpa, még mindig jön 3-4 kocsi, ezeket meg kell várnom ha balra nagy ívben akarok kanyarodni. Ha rafekszem a dudára, még ők rázzák az öklüket. Hungárián közben zöldre indulnak s én persze útban vagyok. Erre mi a megoldás?
2020. szept. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Utolsó nem itt, de ugyanez. Ott ragadtam volna középen... De valóban neki van elsőbbsége, ha összmegyünk, én lettem volna a hibás..
2020. szept. 24. 07:01
 6/21 anonim ***** válasza:
Ilyen van Kecskeméten is a Március 15 utcánál. Ha első vagy a lámpánál, jól kell rajtolnod, ha nem, akkor bebuktad. Általában amúgy nem engednek el, ha mákod van valaki arra kanyarodik mint te és akkor tudsz vele menni.
2020. szept. 24. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Így lett volna utolsó, de még őt elengedték, mindjárt ytána belém majdnem belémjött.... Bár neki volt elsőbbsége.


Inkább elmegyek legközelebb egyenesen....

2020. szept. 24. 08:01
 8/21 anonim ***** válasza:

Kevés ilyen helyszín van errefelé, de szinte mindig elengedik az embert. Talán túlságosan is hamar, túlságosan sokáig ácsorogva, bambulva.

Gondolom, mondanom sem kell, hogy Németország.

2020. szept. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

"Az Egressy/Hungária kereszteződésnél amikor pirosra vált a lámpa, még mindig jön 3-4 kocsi, ezeket meg kell várnom ha balra nagy ívben akarok kanyarodni. Ha rafekszem a dudára, még ők rázzák az öklüket. Hungárián közben zöldre indulnak s én persze útban vagyok. Erre mi a megoldás?"


Ha balra fordulsz, akkor nem vagy útban. Ott állsz a kereszteződésben, a szembejövőknek már piros van, onnan nem jönnek, oldalról zöld, ők jönnek, de nem jönnek beléd nyilván, hanem befordulsz balra, amerre ők mennek.


Ilyen gyakran van a Hungárián, és az oldalról jövők természetesen elengedik azt, aki már bent áll a kereszteződésben, nem is tehetnek mást, ha nem akarnak belemenni.

2020. szept. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Nálunk a szembelévőnek is zöld van, nem Budapest... Nagyon szar kereszteződés...
2020. szept. 24. 10:20
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!