Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ilyenkor is tönkreteheti az...

Ilyenkor is tönkreteheti az autó fényezését a nap?

Figyelt kérdés
Nyáron többnyire garázsban ált az autóm, most viszont napközben dolgozom, így csak kint tudok vele állni. Ez a “szeptemberi nap” is káros, van még akkora ereje? Az alany egy bordó Peugeot 306, szép fényezéssel.
2020. szept. 8. 07:50
 1/1 anonim ***** válasza:

[link]

Én is féltem az autómat, próbálok rá vigyázni, de azért nem ennyire. Munkahelyen én is kint állok parkolóban. Ha van árnyékos hely, akkor ott, ha nincs akkor kénytelen vagyok napon állni. De nézd meg, vannak olyan autók, amik az egész életüket utcán töltik! Van amelyik egész nap a tűző napon pl lakótelepi parkolóban. Használni biztos nem használ a fényezésnek az UV. De azért nagy baja sem lesz tőle. Talán évtizedek alatt valamennyit fakul, ha nem waxolod rendszeresen.

Visszatérve az eredeti kérdésedre, mivel már valamivel alacsonyabban jár a nap, statisztikailag mérsékeltebb az UV sugárzás, mint mondjuk júliusban. De derült, napos időben, simán eléri még az erős szintet.

2020. szept. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!