Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért jó az elektromos autó?

Miért jó az elektromos autó?

Figyelt kérdés
(Pl. mennyire tekinthető környezetbarát megoldásnak, ha mondjuk egy szénerőmű állítja elő azt az áramot, ami a kocsit hajtja?)
2010. aug. 5. 21:42
1 2
 11/15 anonim válasza:

Lehet, hogy már rég kész a terv, csak egy olajipari vállalat páncélszekrényében vár amíg el nem fogy az olaj.


Szerintem jó lenne az autó, mert egyszerű, halk...

2010. aug. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Páran talán kicsit félretérették a kérdést, de talán én nem voltam egészen egyértelmű...

Oda akartam kilyukadni, hogy ha teszem azt szénerőműből állítok elő autó számára energiát, a felhasználás lehet, hogy kevésbé környezetkárosító mint a "hagyományos" hajtás, viszont amíg előállítom a szükséges áramot, gyakorlatilag szinte jobban szennyezem a környezetet, mint bármi mással. Összességében tehát az elektromos hajtás nem mondható igazán környezetbarát energiának, nem? (A napelemmel meg asszem szintén valami ilyesmi a baj, hogy fenemód környezetkárosító előállítani.)

2010. aug. 8. 17:57
 13/15 anonim válasza:
Én is amondó vagyok, hogy ha már elektromos kocsim lenne, akkor tuti kicsapnék a kertbe egy pár napelemet, aztán arról van ingyen áram, környezetbarát módon. :)
2010. aug. 12. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Igen, ez igaz, hogy az erőművek is szennyezik a környezetet, de sokkal jobb hatásfokkal üzemelnek és még az is jobb lenne, hogyha ott termelnénk meg az energiát, mint a mostani módszerrel közlekedni.


Mint már írtam, még eléggé kezdetleges ez a technológia, régen a kocsik nagyon szennyezték a környezetet, de az újak már lényegesen jobbak, majd itt is lesz előre lépés, csak nem egyik napról a másikra.

2010. aug. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
A magyarországi energia jó részét atomerőmű adja, ami teljesen tiszta (sokan félnek tőle, de ha nem földrengésveszélyes helyen van akkor jó).
2012. okt. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!