Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valóban nem egyértelmű, hogy...

Valóban nem egyértelmű, hogy az "1.7 CDTi" motor az diesel üzemű?

Figyelt kérdés
Egy ilyem motorral szerelt J Astrát árulok, és hirdetésbe nem írtam be külön, hogy gázolajjal műkodik. Tegnap fel is hívott egy úriember, és megbeszéltük, hogy ma eljön megnézni az autót. A telefonban nem kérdezte, hogy benzines-e, és ma mikor meghallotta a motort, megjegyezte, hogy valami nem stimmel vele, mert úgy kerreg mint egy diesel. Mondtam, hogy ez természetes, hiszen az is. Erre feháborodva veszekedett velem, hogy írnnom, vagy legalább a telefonba kellett volna mondanom, mert igy feleslegesen utazott 30kilómétert.

2020. aug. 17. 17:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Nincs igaza, mert pl.: ott a net, ha már nem tud a rövidítésből érteni: Common Rail Direct Tubo Injection. Nekem nincs autóm, mégis érdekel a téma:).
2020. aug. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
remélem elküldted a f@szba....
2020. aug. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
23%

Miért kéne tudnia? Az átlagos autóvezető azt sem tudja, hogy melyik kerék hajtott, nehogy már az autógyártók mindenféle rövidítéseit ismernie kelljen...

Minden valamire való hirdetőoldalon meg kell jelölni a motor típusát, ezt kihagytad vagy rosszul adtad?

2020. aug. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
ha valamit nem tudok, akkor kérdezek... miért gondolja hogy ha nincs megjelölve akkor biztos benzines
2020. aug. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
FB marketplace nem kérdezi. Én meg naivan azt hittem, hogy aki 1.7 milliót akar használt autóra költeni, az minimálisan ért hozzá, vagy utánaolvas, megkérdez valakit... akár az eladót.
2020. aug. 17. 18:09
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyértelmű, de ugyanakkor ha autót árulnék, én biztosan kerek-perec leírnám, hogy dízelről van szó.
2020. aug. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%
Elég gyanús a cdti-ből szerintem
2020. aug. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%

Ennél már csak az a jobb mikor odajön a c tipus és nem tetszik neki valamiért a kocsi és jönnek azzal, hogy fizess neki bánatpénzt. :D

Ezért nem találkozok senkivel háznál. Csak a komoly vevő ismerje meg az adataimat ha szerződést kötünk.

2020. aug. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint nem.

Szerintem írd be csupa nagy betűvel a hirdetésbe, hogy (DIESEL). :D

2020. aug. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagy az isten állatkertje, ne foglalkozz vele!

Én eleve azt nem értem, hogy lehet úgy megnézni találomra egy autót, hogy még a motortípussal sincs tisztában. Lehet én a másik véglet vagyok, de én pl mielőtt komolyan érdekelne egy típus és elmennék meg is nézni, addig az összes fórumot, facebook csoportot oda-vissza kiolvasom róla. Nem csak úgy találomra megyek oda.

Neked talán gondolatolvasónak kellett volna lenned és kitalálnod mit akar kérdezni és ezt megelőzendően mindenre kérdés nélkül válaszolni. Nem? :D 30 km... irdatlan távolság! :D

2020. aug. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!