Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nehéz lesz megtanulom jól...

Nehéz lesz megtanulom jól dombon vezetni? Tanácsok?

Figyelt kérdés
Egy éve van jogsim, eddig vidéken éltem ahol nincsenek dombok, de most Budára költözöm, XII. ker, ami az egyik legdombosabb. Milyen tanácsokat tudnátok adni dombon vezetéssel kapcsolatban?
2010. aug. 4. 17:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem nehéz.

Ha felfele mész akkor a domb vége felé közeledve ne előzz.

Olyan sebességfokozatot válassz hogy az autó tudja tartani a megengedett sebességet anélkül hogy erőlködne, de azért ne is pörgesd túl.

Dombon lefele haladva motorfékkel gurulj ha meredek a domb.

2010. aug. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Iszonyat meredek minden... Eleinte inkább kézifékkel fogok megállni s indulni, inkább nem kockáztatok. Meredek dombon felfele egyessel, esetleg kettessel, igaz? Több gáz kell mint egyenes úton, jól gondolom?
2010. aug. 4. 18:09
 3/11 anonim ***** válasza:
Egyesben, Jézusom. Ki tanított arra, hogy 2-esből indulj? És miért kéne kézivel megállni? Amúgy dombon vezetésnél gondolkodj előre, tehát válts vissza időben, nyomd jobban a gázt, a féket kevésbé (természetesen ha felfele haladsz), lefelé pedig inkább válts vissza amíg lehet, és motorfékkel gyere, de ne használd feleslegesen a féket. Lehet, hogy hülyeségnek tűnik, de én 80-nál visszagangolok általában 3-ba, mert ahol lakok van egy nagyobb domb, és így nem kell fékeznem.
2010. aug. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Jaj én menet közben gondoltam a 2-est... nagyon keskeny, kacskaringós utcák vannak. A kéziféket pedig induláskor, pl. lámpánál.
2010. aug. 4. 18:23
 5/11 anonim ***** válasza:
Miért kellene lámpánál kézifék?Úgy utálom a sok majmot, ahogy hallom a kézifék hangját.
2010. aug. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nehogymár 1 éves jogsival ne tudj kézifék nélkül elindulni a dombon.

Nekem még nincs 1 éves jogsim, ritkán is vezetek de az ilyenek már nem okoznak gondot.

2010. aug. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
1 éves jogsi, de sose próbáltam.
2010. aug. 4. 19:01
 8/11 anonim ***** válasza:
akkor ideje gyakorolni mivel ez rutinon volt feladat...
2010. aug. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ezt az egész félelmedet teljesen megoldaná pl egy kis aranyos autó ami automatás.Vetess magadnak a pároddal egyet és onnantól kezdve te is csak mosolyogsz a sok kis béna sofőrön.Nekünk egy Suzuki Splash van ,hát ez egy álom.Semmilyen helyzetben nem fullad le az autó,bármilyen meredek dombon csak a gázpedállal elindul simán,és azzal sem kell foglalkozni ,hogy hányadikba kapcsoljak,mert ezt is könnyedén elintézi ő.Kb olyan a különbség a sebváltós autó és az automataváltós autó között mint a mosógép és az automatamosógép között. Ég és föld.
2010. aug. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Szeretem a kocsim, nem cserélném le. Nincs párom sem. Ennyire egyértelmű hogy nő vagyok? :D
2010. aug. 4. 19:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!