Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van olyan, hogy valakinek nem...

Van olyan, hogy valakinek nem való a vezetés?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm fél év alatt letette a jogsit (a korona miatt húzódott el ennyire), átment mindenen elsőre, de borzalmasan vezet.

Két hete ült be az autójába ami más, mint amivel tanult, de még mindig nézegeti a sebességváltót váltásnál, néha lefullad pirosnál, sebességben hagyja és alapvetően az az érzésem, hogy nem tud az autóra, táblákra, sávokra, lámpákra és a forgalomra figyelni egyszerre. Többször nézett el stop táblákat, vagy vágott be úgy mások elé, hogy durván féltem mellette.

Szerintetek bele fog jönni, legyek kicsit optimistább?

Nektek erről a szintről meddig tartott az, hogy rutinosan tudjatok mindenre figyelni? Egyébként pesten vezet.



2020. aug. 12. 19:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért adni kell időt és sokat gyakorolni. Ha naponta vezet, és 1-2 hónap múlva itt tart, akkor az nagyon gáz. Orvoshoz kellene fordulnia.
2020. aug. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként pesten vezet."


De ott is tanult?

2020. aug. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%

Létezik. Egyik ismerősömnek annyira nem ment, hogy 4-szer megbukott a vizsgán 5-ödjére meg hát tett ellene egy kis borítékkal, hogy ne bukjon meg. Máig recsegteti a váltót. Nem tud ráérezni a kuplungra. Folyton lefullad indulásnál, gyakran már az indítóval indul, mert úgy sikerül. Gyakran kimegy a sávból. Fél a sebességtől. Autópályán 85-el kullog a teherautókkal, mert annál gyorsabban nem mer menni. Stb...


Szóval igen, van olyan akinek nem való a vezetés. És szerintem ő ebbe a kategóriába tartozik.

2020. aug. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 D. Brasco ***** válasza:
66%
Van akinek nem valo a vezetes!Ez igy van.Es nem kell azzal jönni,hogy idő kell neki stb stb......az csak a rutinhoz kell.De azt már szinte sokszor akkor el lehet dönteni valakiről,hogy köze nincs a vezetéshez amikor beül az autóba.Hiaba vesz valaki a kötelező 30 óra helyett 50-et,ha egyszerűen nem érzi/fingja nincs mit kell csinalni.Nekem is volt ismerősöm akit már vagy harmadjara huztak meg ,vett vagy 40 pótórát stb,de sokszor eleve az problemat jelentett neki,hogy merre kell tekerni a kormanyt jobbra/balra fordulásnál.Az ilyen emberrel nem lehet mit kezdeni,aztán többszázezer forint kihajitása után belátta ő is,hogy mindenkinek jobb lesz ha ő neki nem lesz jogsija.
2020. aug. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván kezdetben az ember elkövet egy-két figyelmetlenséget, sajnos az iskolák többsége autópályára se visz ki, este se nagyon lehet vezetni. Rutint is eltörölték már egy ideje, ami baj. De valaki pl jobban vezet, mint én is, ha nem ülnek mellette, nincs, aki állandóan belekotyog, beleokoskodik a saját autójában abba, hogy mit hogyan csináljon, vagy ne csináljon.
2020. aug. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem, azaz egy ideges embernek.
2020. aug. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
#5 barátnőm pont ilyen, jogsi nincs, mégis okoskodik folyton .__.
2020. aug. 13. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem van, akinek nem való a vezetés, viszont nem biztos, hogy az ismerősödnél ez a helyzet. Az, hogy lefullad, és hogy nézi még a sebességváltót, az szerintem normális egy ideig. Vagyis, miután letettem a jogsit, én is egy ideig nézegettem még a saját autóm sebességváltóját, és bizony le is fulladtam, nem is egyszer. Ez azért van, mert teljesen más autó. A tanulóautóval sosem fulladtam le, megtanultam, hogy hol van a kuplung fogáspontja, stb. Viszont otthoni autón is meg kell ezt tanulni, nem csak az van, hogy jogsi megszerzése után beülsz a saját autódba és perfektül vezetsz. Meg a sebességváltó is másmilyen a különböző autókban. Én pl. amilyen tanulóautóban vezettem, ott olyan könnyű volt sebességet váltani, olyan egyértelmű volt, viszont a saját autómban nehezebb.


És az, hogy nem tud a táblákra, forgalomra figyelni, az szerintem azért lehet, mert ugye eddig megszokta, hogy ott az oktató mellette, és az képes megnyugtatni az embert. Mármint, maga a tény, hogy ott az oktató. Viszont mikor már nincs ott az oktató, aki segít a hibáidat helyrehozni, akkor nehezebb, mert magadra vagy utalva.


Szerintem egy idő után belejön, most hogy az mennyi idő lesz, az attól függ, hogy mennyit vezet.

2020. aug. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

8-as vagyok.


De az, hogy való-e neki a vezetés, attól is függ, hogy amikor még tanult vezetni, hogy ment neki. Ha akkor is borzalmasan, csak szerencsés volt, és még is átengedték vizsgán, akkor lehet nem való neki a vezetés. Viszont ha a gyakorlati órák jól mentek neki, akkor valószínűleg csak meg kell szoknia az egész új helyzetet.

2020. aug. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem ez eveken mulik, nem ilyen kis idon. Nekem joval tobb ido alatt lett meg a jogsim, baromi sok oraval, de egyedul nem mernek kocsiba ulni. Valaki irta az autopalyat. Hogy a viharba ne felne valaki, mikor forgalmi oran nem is viszik autopalyara? (Budapest) sok gyakorlas kell!! Apukam a 70es evek ota napi szinten vezet, volt hogy 1000 merfoldet is lenyomott egy nap alatt Amerikaban. Neha ot is erik meglepetesszeru szituk. Nem kell rogton leirni valakit, ha friss jogsis es uj helyzetekben megijed meg. Ne menjen gyorsan akkor, figyeljen jobban a helyzetekre, többiek kozelekedesere, es akkor fejlodni fog. :)
2020. aug. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!