Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem írják rám az autót...

Miért nem írják rám az autót 18 év alatt?

Figyelt kérdés
Mindenem megvolt ahhoz, hogy rám írják az autót, amikor az Okmányirodában közölték, hogy az egyetlen bökkenő az, hogy én írtam alá az adás-vételi szerződést(és 18 év alatt vagyok) így az nem érvényes és újat kell íratni.
2008. nov. 25. 18:26
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Hát nem tudom... oszt. társam 17 és mégis átíratták az ő nevére, most már ő a tulajdonosa, lehet csak ki akartak tolni veled
2008. nov. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
90%
Lakást is írnak 18 év alattira, igaz, nem csak ő írta alá az adásvételi szerződést, hanem egy szülő is. Lehet, hogy csak úgy lehet, hogy az adásvételben felnőttkorú képviselő is részt vesz.
2008. nov. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A 18 év alatti személynek (bizonyos esetektől eltekintve) nincs szerződéskötési jogképessége, jognyilatkozatot egy gépjármű adás-vétele tárgyában nem tehet.

Ahhoz, hogy az adás-vételi szerződés érvényes legyen, szükséges a törvényes képviselőjének a beleegyezése is.

2008. nov. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Rád írom én. Mit írjak a homlokodra? Vigyázat csitri vagyok autóval?
2008. nov. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!!!Dolgozom az ügyön;)
2008. nov. 26. 19:06
 6/7 anonim válasza:

17 és fél éves voltam amikor megkaptam a kocsim!

Az adás-vételi szerződést én írtam alá és mindenhol csak ez én nevem szerepelt! Egyetlen probléma az okmányirodában volt nálam is! Ahhoz,h ténylegesen az én nevemen legyen az autó egyik szülő aláírása kellett! Anyu az okmányirodában aláírt egy elismervényt,h beleegyezik a nevemre íratásba és készen is voltunk! sztem nálad is csak ennyit kellene tenni!

2008. nov. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

az üzemeltető 18 év alatt csak szülő lehet. és ha van akkor mind a 2 szülőnek alákell írnia a beleegyezést. és a felelőség az övőké ha bármilyen balesetet elkövetsz mert nem vagy még 18. de amint 18 leszel az üzemeltetője Te lehetsz és a felelősség is a tied.

én ezt onnan tudom mert a testvérem most vett kocsit és 17 éves.

2008. dec. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!