Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit gondoltok a magyar autópál...

Mit gondoltok a magyar autópályákon mennyivel lehet max menni amin nem halsz meg?

Figyelt kérdés
Nem szeretek száguldoznini nem azért kérdezem, mellesleg 130nal 7-et eszik 180al 13-at szóval nem megérős. Csupán kiváncsi vagyok hogy milyen sebességet bírnak el az utak. Van egy videó az m7esen hogy kicsúszik a lambo 330nál szóval ilyen 280ra tippelek. :)

2020. júl. 12. 12:07
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Van olyan szakasz, ahol gond nélkül lehet 300-zal menni. És van olyan, ahol a 130 is veszélyes.
2020. júl. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

M6 1-2 déli szakaszán, késő délután amikor senki nem volt egyik oldalon sem, akkor mentem 250-et (2x eddig), az egyenes és teljesen belátható szakaszokban (HANGSÚLYOZOM hogy 10 kilométerre előre beláthatóan nem volt senki és nem volt utasom sem, szóval így max magamat állítom bele a hegyoldalba).


A gépem sebessége 250-re van limitálva elektronikusan, szóval ennél feljebb nem ismerem, de szerintem 1-2 szakasz elbírná talán a 300-at is.


Hidakra kell vigyázni, mert az illesztések nem 250+-ra meg ilyesmikre vannak specifikálva, hanem 100-130-ra, tehát ha arra felmész 250-el, szerintem az autó lerepül a hídról. Az útburkolat ezt leszámítva kiváló.


Szerintem is 280-300 lehet a vége, ahol, ha jól ismered az utat, az út még éppen alkalmas a sebességre és nincs senki a közelben, még el lehet menni "biztonságosan", de amit 120 körül még megoldasz, azzal 280-300 körül már a 2 kilométerre lévő faluban landolsz a templomtorony tetején.


Szóval a saját hülyeségem ne legyen követendő példa. Nem menő, de én ki akartam próbálni.

2020. júl. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%

#2 voltam


Ami még fontos, hogy az út és a forgalmi viszonyok (pontosabban azok hiánya) egy dolog, de ilyen sebességhez ennek megfelelő autó kell.

2020. júl. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%
130 lenne a jó, de mindenkinek,,,
2020. júl. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
41%

Ha nincs szerencséd és úgy ütközöl akár 60-nál is meg halsz.

2.

"Hidakra kell vigyázni, mert az illesztések nem 250+-ra meg ilyesmikre vannak specifikálva"

Ennek nem sok értelme van.

2020. júl. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%

#5


A hidak elején és végén az útfelület illesztése az út többi részéhez nem tökéletes (a dilatáció miatt soha nem is lesz), ezért amikor ráhajtasz, egy apró de lágy bukkanót képez.


Na most ami 120 körül még lágy, az 250-nél olyan, mintha 3 egymásra pakolt fekvőrendőrre hajtanál rá. Többek között erre (is) kell figyelni, ha valaki autópályán repesztene.

2020. júl. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 dirtboy ***** válasza:
85%

Ennek a kérdésnek semmi értelme.

Az autópálya nem vasút hogy bizonyos sebességet visel el.

Ha egy autó menne 600km/h-t akkor annyit is elviselne semmi baja nem lenne.

Az meg hogy melyik autó milyen körülmények között milyen tempóval biztonságos nem az autópálya aszfaltja határozza meg.

Az autópálya nem egy sósivatag ami telejsen sík és egyforma.

Mindig a körülményekhez kell belőni a sebességet,egyenes sík úton semmi oldalszélel lehet menni mint a bolond,de nyilván erős oldal széllökésekkel nem kéne tesztelni hogy mit bír a lamborghini.

2020. júl. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
25%

Kicsit off, de nem tudom a #4-est miért pontoztátok le csak azért, mert meg mert szólalni, hogy 130 a MEGENGEGETT sebesség.


Amúgy sose értettem a felháborodást. Én is 130-140-el megyek autópályán, mert a 130 a megengedett. A JOGSZABÁLY szerint ennél többel NEM mehetek, tehát nem értem, hogy a mögöttem 180-al villogó BMW, Audi, Merci milyen jogcímre hivatkozva veri a dudát meg a létező összes fényjelzést, amikor én betartom a jogszabályt. Általában a gyorshajtóknak áll feljebb mindig, és szidják a szabálybetartókat, mert, hogy miattuk nem lehet haladni stb.


Továbbá nem értem, hogy a törvény a megengedett sebességet több, mint 30%-kal meghaladó sofőröket miért nem bűnteti a pézbirság mellett azonnali jogosítványelvétellel, melyet soha többé nem kaphat vissza. Szerintem többet gyorshajtás nem lenne, csak ugye bevételi forrás sem.... megér ez biznisz évenként néhány tucat emberi életet úgy látszik...

2020. júl. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 dirtboy ***** válasza:
90%

/Én is 130-140-el megyek autópályán, mert a 130 a megengedett. A JOGSZABÁLY szerint ennél többel NEM mehetek, tehát nem értem, hogy a mögöttem 180-al villogó BMW, Audi, Merci milyen jogcímre hivatkozva veri a dudát meg a létező összes fényjelzést, amikor én betartom a jogszabályt./


Ha előzol akkor okés de ne ragadj a belső sávba ilyen tempóval meg úgy általában semmilyen tempóval nem kéne tartósan belső sávon haladni.

Én sem megyek kocsival gyorsan pályán de eszemben sincs feltartani másokat akik valamilyen oknál fogva gyorsabban akarnak menni.

Hogy ő bevállalja a bírságot az ő dolga nem az enyém.

Amennyiben korültekintő vezetők vagyunk és nem is váltunk bérletet a belsőbe akkor hidd el hogy semmilyen veszélyel nem jár az ha pár izmosabb és nagyobb sebességre tervezett autó elhúz bent 180-200al.

A veszélyforrás pont hogy azok akik már csak azért is lassítani akarják őket aztán kinek hogy sikerül.

Megéri? szerintem nem,szerintem okosabb hagyni hagy menjenek mint lassítani őket és esetleg balesetet kiváltani ezzel.


Tudod van az a mondás hogy okos enged....

2020. júl. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
41%
Nem szoktam belső sávban menni, de úgy összességében nem értem. Főúton is volt már (lakott területen kívül), hogy 90-es tempónál mentem és előzött az “úr”, majd mellém érve mutogat nekem a kocsiból meg visszanéz ingerülten. Nem tudom mi a baja az ilyennek, meg egyébként ki lett számolva, hogy az a plusz 30-40 km/h tempó gyakorlatilag pár perc “nyereséggel“ jár időben, nem tudom mire fel siet mindenki annyira, mintha olyan fontos ember lenne, hogy pont azon az 5-10 percen múlna neki...
2020. júl. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!