Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A fóliát is kárpitosok teszik...

A fóliát is kárpitosok teszik fel az autóra?

Figyelt kérdés

A motorháztetőt szeretném foliázni.

Kérdésem a következők lennének,

Karpitosok foliáznak?

Valamint hogy mérik az árát?

Fóliát veszek én, nyilván,

De a munka díj mitől függ? Egy ilyen "beruházás" mennyi pengő lenne?

Igy is úgyis megcsináltatom, csak na, nem akarom hogx átverjenek, azért kérdezem



2020. jún. 29. 19:35
 1/9 anonim ***** válasza:

meglepő információt mondok: a fóliát a fóliások ( dekorosok) teszik fel. Hozzá se kezdj, ha nem vagy szakember, mert nem könnyű munka.

pengő tudtommal régóta nem fizetőeszköz, forintban meg szerintem kb. annyiban állna meg, mintha fényeztetnéd. Ha nem akarod, hogy "átverjenek" kérj két három ajánlatot. (de miért vernének át???)

2020. jún. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Beviz Elek ***** válasza:

Fóliát a fóliások raknak fel, rengeteg cég foglalkozik ezzel.

Árban 30-45e Ft.


Normális céget keress akik minőségi fóliával dolgoznak, pl kpmf vagy 3m.

2020. jún. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Jobb, ha nem veszel te magad fóliát.

Ahogy alkatrésznél is, a fóliára is nagyobb kedvezményt kapnak a vállakozók.

Lehet hogy fel sem raknak olyat, amit te viszel.


Keress fel egy szimpatikus fóliás céget, és válaszd ki ott.

2020. jún. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Elemenként értetted az árat?

Sehol nem jön ki ennyiből, kb. annyi mint egy alap (nem metál) fényezés, 2-300 ezer Ft.

2020. jún. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Beviz Elek ***** válasza:

#4

1 elem kerül ennyibe, legalábbis kb 5 éve 25-30e volt egy motorháztető/tető, azóta gondolom kicsit emelkedett az ár, illetve attól is függ hogy milyen autóra, milyen anyagból, melyik cégnél csináltatja a megrendelő.

Motorháztetőre a fólia (kpmf, 3M) 8-10ezer, a többi az egyéb költségek, munkadíj, nyereség.

Lehet találni a neten fele ennyiért rossz minőségű fóliát és 6ezerből megcsináltad magadnak, de akárki csinálja, én erősen ajánlom hogy jó minőségű anyag kerüljön az autóra.


200-300ezerért nem gondolom hogy jó fóliával minőségi munkát kapnál egy teljes autóra.

2020. jún. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat 😄
2020. jún. 29. 22:03
 7/9 anonim ***** válasza:
Egy autó karosszériája általában 19m², ami anyag minőségtől - gyártmánytól függően kb 350,000 Ft.-tól kezdődik nettó áron. Logikusan minél olcsóbb az ár, annál nagyobb a veszélye, hogy rövid élettartamú anyagot fogsz kapni a pénzedért, ami akkor már nem fog tetszeni. Ha valami olcsóbb, akkor annak minden esetben meg van az oka, de az általában később szokott kiderülni. Hogyha hosszútávon gondolkodsz, akkor ne vásárolj anyagot, mert azt mi se szeretjük, hogyha hozott anyaggal állít be a Megrendelő. Abban még nem volt soha köszönet. Van valami elképzelésed, hogy milyen színt szeretnél? Thomy
2020. jún. 30. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

BevizElek.

Nekem egy kis kocsira mondott ismerős dekoros 250-et, baráti áron. Úgy látszik elkalkuláltam a baráti szorzót, nem gondoltam hogy ennyivel drágább a piacon.

2020. jún. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Érdemes a 7-es kommentet böngészni, ha jól sejtem, ő a Thomy Fólia tulajdonosa. Márpedig akkor nála jobban nem fogja tudni senki.
2020. jún. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!