Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy lehet, hogy benzines...

Hogy lehet, hogy benzines autónak nem volt kipuffogócsöve?

Figyelt kérdés

https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__egyeb-..


Ezt a kérdést még én tettem föl pár hete. Itt megtudtam, hogy az elektromos autóknak igazából nincs szüksége kipuffogócsőre. Elkezdtem figyelgetni az autókat, és láttam egy nem zöld rendszámos autót, tehát nem elektromos volt, hanem akkor benzines, de nem volt kipuffogója. Ez hogy lehet?



2020. jún. 26. 20:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
57%

Milyen autó volt?


Amúgy a zöld rendszám csak annyit jelent, hogy el tud menni huszonvalahány km-t tisztán elektromosan. Tehát lehet hibrid (benzin és elektromos) vagy tisztán elektromos is. De ilyen autóra sem kötelező a zöld rendszám, ha nem kérik rá, akkor sima fehér rendszámot fog kapni.

2020. jún. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
57%
De amúgy minden belső égésű motoros (benzin vagy diesel) autónak van kipufogócsöve.
2020. jún. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom milyen fajta volt, szürke színe volt egyébként. Tehát nem kötelező a zöld rendszám? Akkor ez lehet a megoldás, elektromos volt, csak nem kértek rá zöld rendszámot?
2020. jún. 26. 20:30
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
nem, az lehet a megoldás, hogy van neki, csak nem láttad
2020. jún. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
57%

Vagy elektromos volt fehér rendszámmal vagy csak nem láttad a kipufogóját. Újabb típusoknál előfordul, hogy a lökhárító mögé elrejtik. Csak akkor látod, ha benézel alá.

Pl: [link]

2020. jún. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy ez volt az oka, hogy el volt rejtve! Köszönöm! Egyre érdekesebbek ezek az autók, nem hittem volna, hogy ennyi örömömet lelem bennük! :)
2020. jún. 26. 20:54
 7/14 anonim ***** válasza:
36%
Örömöt lelni a 20 évvel ezelőttiekben lehet, annál újabbakban max akkor van öröm, ha lepippantanak benne. :D
2020. jún. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Már csak azt kell megértenem, hogy a váltó mire való. Ez még egy nagy rejtély számomra. :)
2020. jún. 26. 21:06
 9/14 anonim ***** válasza:
57%
12 évesen nincs még fogalmad róla hogy mire lehet jó? :D
2020. jún. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
24 éves vagyok, de eddig nem foglalkoztattak az autók, csak hallomásból ismertem az olyan szavakat, hogy váltó, kuplunk, lükverc... de nem tudtam mire jók. Viszont most szeretném megérteni az autó működését. Egyre jobban értem már. :)
2020. jún. 26. 21:16
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!