Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra G 1.4 nehezen...

Opel Astra G 1.4 nehezen indul Mit nézzek meg elöször?

Figyelt kérdés
A probléma az lenne hogy sokat önindítózok és csak úgy indul el....de ha kb egy másodperc alatt adok egy kis gázt az indításnál beindul...eddig nem csinálta hogy gázt kell adni az indításnál,és pumpáni stb...
2010. aug. 1. 08:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Lehet hülyeség, én úgy állítanám le, mint régen, hogy kis gázt adtam és mielőtt leesett volna a fordulat, kulcs elfordít. Így a rendszerből nem ég ki teljesen az üa. (bár ez a régi idők autóira volt igaz és hatékony, de egy próbát megérhet).

Viszont ne nagyon pumpáld, mert a végén beköpi a gyertyát aztán súrolhatod :)

Egyébként tuti azért nem indul el, mert nem kap üzemanyagot.

2010. aug. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ne gázzal indítsd! Amúgy rendesen forgatja? Mert ha nem, akkor az lehet az akku is.
2010. aug. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Rendessen forgatja azzal nincs gond új az akksi...de köszi a kommenteket..mindent kipróbálok..:)max a végén szerelő...
2010. aug. 1. 08:45
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha nem tudod mennyit ment már a gyertya, akkor gyertyacsere, vegyél gyári Opel gyertyát, elég az egypólusu 30 km-enként kell cserélni, ha bemész egy Opel szervízbe kb. 7-800 Ft/db.

Elosztófedelet is érdemes lenne megnézni, az sem lehet egy vagyon, ha el van oxidálódva az is okozhatja a problémát, valamint a gyújtáskábelek, sajnos az már picivel drágább.

Az indítómotor ha teker rendesen és ennek ellenére nem indul be akkor valószínüleg nem azzal van gond, mert az ellátja a feladatát rendesen.

Kezdd a gyertyával, és remélem szerencséd lesz, csak annyi baja van hogy a gyertyák el vannak kopva és minél hamarabb cseréld ki, mert ha a gyertya azon része van elkopva ahol adja a szikrát, ha elszakad a hengert bemarja és az nagyban fájhat.

2010. aug. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Kedves kérdező! Nagyon érdekelne hogy mi volt a hiba mert az enyém is ugyanezt csinálja! Kérem ha lehet valahogy tudassa velem,főleg ha egy egyszerű hiba volt.

Előre is köszönöm!

esexxx@citromail.hu

2011. júl. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Kedves kérdező! Bekaphatod bő nyállal hogy nem válaszoltál! :)))
2011. szept. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bár eléggé későn válaszolok a kérdésre de ki tudja lehet valakin még segíthet az én tapasztalatom.

Nekem is 1.6-os G Astrám van. Néha nálam is előfordult ez a jelenség. Tapasztalatom az, hogy volt olyan hogy a garázs előtt állt a kocsi és siettem egyből be a kulcs és rögtön indítottam nem vártam meg míg az utolsó lámpa is kipislogja magát meg kialszik. Másnap ez a jelenség fogadott mint ami a kérdésben szerepel. Utána semmi, legközelebb ismét így jártam mint ahogy leírtam és ismét nem akart indulni csak nehezen. Mióta megvárom rendesen a lámpák dolgát (ja és nem diesel) azóta se fordult ez elő.

2012. máj. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!