Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik 30 felett szültek először...

Akik 30 felett szültek először, milyen könnyen/nehezen tágultak? Hány órát vajúdtatok? Homeós bogyókat szedtetek?

Figyelt kérdés
+egy kérdés:voltak jósló fájások,vagy csak keményedések,aztán egyszer csak beindult a szülés?
2010. nov. 15. 07:21
 1/9 anonim ***** válasza:

31 voltam (majdnem 32) amikor szültem. keményedések nem voltak, jóslók szombat éjjel először, de nem volt húzós. Vasárnap délelőtt 11-kor nst+vizsgálat, 3000-es méhszáj, semmi fájás:)

Délután 3-kor indultak a fájások, de 5-kor lettek erősek, akkor bemásztam a kádba, 6-kor már 5 percesek voltak, mondták menjünk be. 7-re értünk be (még ügyintéztem kicsit otthon:D), akkor már három ujjnyira nyitva voltam, negyed 8-kor elment a magzatvíz. Két órán keresztül nem volt fájásom (még röhögtem is, hogy csak ennyi a szülés:D), persze nem is tágultam, így negyed 10-kor oxitocin, másfél óra múlva kezemben volt a fiam:)

Első szülésnek teljesen jó és könnyű volt szerintem:)

2010. nov. 15. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

32 évesen szültem az elsőt.

Reggel 9-kor kezdődtek a lájtos, de rendszeres fájások. Este 9-kor született meg a lányom.

Azt nem mondom, hogy nehezen tágultam, mert első szülésnél ez az idő teljesen normális. Csak a végén kellett kicsit besegíteni (volt burokrepesztés, és mivel egyáltalán nem jöttek a tolófájások, holott már ideje lett volna, kaptam az utolsó 10 percben oxitocint).

2010. nov. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia, szintén 31 évesen szültem az elsőt. Este 8-kor kezdődtek a fájások egy vasárnap (előtte csütörtökön jóslók), éjjel egykor kellett elindulni a kórházba 4-5 perces fájásokkal. Nagyon gyorsan tágultam, hajnali f5-kor már a kezemben volt a kislányom. Könnyű, gyors szülésnek mondható. :-) Homeós-pakk a táskámban volt, de nem vettem be egyet sem. Keményedésem egy sem volt.
2010. nov. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Homeost nem szedtem, én a 18. héttől végig keményedtem.

Jósló fájásaim nem voltak.

2010. nov. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
32 évesen szültem a fiamat. Nekem nem voltak sem jósló fájásaim, sem haskeményedéseim. Homeós bogyókat a 36. héttől szedtem. 42 hetesen kötötték be az oxitocint, de nekem arra sem jöttek a fájások és nem is tágultam, ezért császároztak. Nem vajúdtam semennyit.
2010. nov. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia! 34 évesen szültem először, a 40. héten indultak be a fájások, addig teljesen zárt volt a méhszáj. Tulajdonképpen bő 1 ujjnyira voltam kitágulva, mikor bekerültem a szülőszobába, és onnantól számítva 3 óra múlva megszületett a kisfiam. Oxitocint kaptam, mert nem voltak rendszeres, normál fájásaim. Minden jót Neked!
2010. nov. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja, és nem szedtem homeós bogyókat, csak az Elevitet és vasat. Előző voltam.
2010. nov. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.Én 34 leszek 26-án.Dec. 6-ra vagyok kiírva...de mondtam a pocakomnak,h kijöhetne a szülinapomon:)

Csak este vannak ritkán keményedéseim,-37+4h-homeós bogyókat a szülésznő ajánlotta.

2010. nov. 15. 15:52
 9/9 anonim ***** válasza:

szia,

1.szülés 31évesen

36.héttől homeopátia+málnalevéltea

szülés 3ujjnyiig nem fájt semmi, utána szülőszoba, burokrepesztés, és onnan fájások, 3.5óra mulva baba a hasamon.

2.szülés 34évesen

36.héttől homeopátia+málnalevéltea

3ujjnyival értem be a kórházba, de nem fájt semmi, csak néha egy-egy szúrás volt, de gyanus volt, ugy voltam vele, nézzenek meg. Megnéztek, már készítettek is elő szüléshez. :-) Szülőszoba, burokrepesztés és 45perc mulva a hasamon a baba. :-)

Remélem neked is könnyű szülésed lesz.

2010. dec. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!