Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dupla kuplung, tényleg ilyen...

Dupla kuplung, tényleg ilyen sok kuplungolás kéne? (többi lent)

Figyelt kérdés
Na tehát,dupla kuplungnál,ugyebár 2 kuplung pedál van,az egyik(most legyen a bal oldali) az 1,3,5ös fokozatokhoz van,a másik pedig a 2,4,6os fokozatokhoz.Tegyük fel lenyomom a bal kuplungot berakom 1esbe,elindulok megyek,de kéne a kettes,ekkor be kell nyomnom az 1es sebesség kuplungját,úgy kivenni sebességből,benyomni a 2es sebesség kuplungját és berakni 2esbe?Mert ez így jóval több idő mint a sima váltásnál.
2010. júl. 31. 17:16
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Ja és nem arra gondolok,amikor kuplung sebességből ki,gáz,majd újra kuplung és sebességbe be.Hanem azokra az autókra ahol a különböző fokozatoknak külön(összesen 2 darab) kuplungja van.Felül leírtam melyik fokozatok.
2010. júl. 31. 17:21
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Mi van? Hol láttál te két kuplunkpedál? Láttál már autót közelről?
2010. júl. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Nem sima utcai autóra gondolok,versenyautóknál,meg pár verseny luxusautónál láttam ilyet képeken.
2010. júl. 31. 17:24
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
A dupla kuplungnak semmi koze a pedálokhoz, sot ha jól tudom, ilyen csak (fél)automata autókban van, ahol nincs kuplungpedál.
2010. júl. 31. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy példát mondj! Dupla kuplungos váltóknál (pl. DSG) nincs kuplung pedál!
2010. júl. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Majd keresek neten képet,csak kevés sajnos az autók pedáljairól a kép:S
2010. júl. 31. 17:27
 7/21 A kérdező kommentje:
Nem igazán találok képet,egy játékban láttam(Test Drive Unlimited),4 pedál volt egy autóban.Akkor mi lehetett az a 4 pedál?
2010. júl. 31. 17:29
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen csak a DSG váltóban van. És nagyon el vagy te tévedve.

Amúgy két kuplungkar van az F1-es autókban is, egy jobb, egy pedig bal oldalon. Ott úgy van, hogy indításkor mindkettő kell, amikor elindulsz akkor 1, ha meg már mész akkor nem kell kuplung.

2010. júl. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Ja kérem játékban? Ott repültem én már sárkányon is! :)

Régi Mercedeseknél kézifékhez volt köze a negyedik pedálnak. Teljesen a balszélen.

2010. júl. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Úristen. Te egy játék alapján gondoltad? Amúgy elmondom, az valszeg a kézifék lehetett. Elég sok autóban kell lábbal működtetni a "kéziféket".
2010. júl. 31. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!