Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan ne felejtsük otthon az...

Hogyan ne felejtsük otthon az iratainkat és az autó papírjait?

Figyelt kérdés

Az elmúlt 2 évben sajnos kétszer is úgy indultam el otthonról, hogy nem vittem magammal a pénztárcám, benne a jogosítvánnyal, forgalmival. Szeretném ezt megelőzni, mielőtt egyszer belefutok így egy ellenőrzésbe.

Azon gondolkoztam, van-e jól bevált módja annak, hogy a papírokat és a kulcsot egy helyen tartsam? Így, ha a kis csomag nélkül indulnék el, úgysem fogok tudni beszállni az autóba.

Tudom, elméletben ez különösen veszélyes, hiszen így egyszerre tudnám elhagyni a kulcsot és a forgalmit - ettől most tekintsünk el.

Olyasmire gondoltam, mint egy tépőzáras minipénztárca lánccal, motoros boltban láttam is ilyesmit. Használ valaki már hasonló megoldást?



2020. jún. 11. 09:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
51%
Én mindig figyelek rá, egyszer sem felejtettem el. Nem szabad feledékenynek lenni ez a trükkje, vagy legyen a zsebedben akkor is ha otthon vagy de többször használod az autót a nap folyamán. Mást sajnos nem lehet tenni.
2020. jún. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
17%
Úgy hogy vinni kell magaddal.
2020. jún. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
53%
Alap, hogy sehova nem indulok el pénztárca nélkül, abban meg benne van minden. A kocsikulcsot és a riasztó vezérlőjét tartom külön csak, de azt meg nem felejtem el, ha már egyszer autóval akarok menni úgyis.
2020. jún. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
84%

Én is voltam már úgy, hogy otthon felejtettem a papírokat. A nálam bevált módszer az lett, hogy a kocsikulcsot mindig, minden körülmények között kiteszem az asztalra, mellé az igazolványaimat, ezek ilyen igazolványtartóban vannak: [link]


Ha tudom, hogy valamit mindenképpen vinnem kell, de lehet hogy elfelejtem, azt a kocsikulcs mellé rakom, vagy az ajtó elé.

Ilyen egyszerű. :)

2020. jún. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nálam már beidegződés, hogy mielőtt kilépek az ajtón, végigtapintom a szentháromságot: oldalzseb (kulcscsomó), belsőzseb (tárca), farzseb (telefon). Ezt egyébként - már-már kényszeresen - napközben is rendszeresen megteszem.

Annyi a dolgod, hogy ajtón kilépéskor megkérdezd magadtól: megvan minden? Ezt az egyet kell megszokni, utána az ellenőrzés már megy magától: kulcs, tárca, telefon.

2020. jún. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nálam van egy polc, amin csak az autó dolgai vannak. Szervizszámlák, törzskönyv, biztosítós papírok, adó határozatok, stb. Ha hazaérek a forgalmit és a kulcsot is mindig ide teszem le. Ha megyek valahova és felveszem a kulcsot, az alatta lévő forgalmit is látom és nem hagyom ott. De nálam ez már teljesen automatikus, megszokott mozdulat, nem kell rá külön figyelnem.
2020. jún. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ki kell alakítani erre egy rendszert és ahhoz tartani magad.


Én már gimis koromban megszoktam azt hogy pénztárca, iratok nélkül nem lépek ki az utcára, ha elmegyek a sarki boltba ami tőlem 3 háznyira van akkor is viszem magammal mert csak így tudom megtartani a rutint hogy tényleg ne legyen az hogy elfelejtem. Forgalmi a pénztárcámban, jogsi, személyi, meg minden más az irattartómban, azokat sosem teszem pénztárcába mert ha esetleg azt hagyom el akkor azoknak is annyi, így maximum a forgalmit bukom. Ha az irataimat hagyom el akkor legalább megvan a pénztárca igaz sok KP-t nem hordok magamnál egy 5000 Ft mindig van nálam meg pluszba amennyi kell ha boltba megyek vagy valahova ahol költeni fogok.

De a lényeg hogy én mindig az íróasztalom fiókjába tárolom a pénztárcát meg az irataimat és a slusszkulcs is ott van. Tehát így nem lesz elfelejtve hogy iratok meg akármi nélkül indulok el. Amikor még volt motorom annak a forgalmiját egy megerősített forgalmi tokban tároltam benne minden mással ami még kellett. Azt például a motor kulcsával egy helyre tettem mivel azt hárman használtuk így megbeszéltük hogy az előszobába lesz annak fix helye persze nem szem előtt és aki már nem használja mindig oda tegye le a kulcsot és a papírokat is.

2020. jún. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok. Hogyha valami miatt feszült vagy ideges vagyok simán elindulok iratok nélkül. Sajnos trükköt még nem találtam rá azon túl hogy mikor beülök az autóba végigtaperolom a zsebeimet.
2020. jún. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Egyszerű,hagyd az autóban a jogsit és a forgalmit,és nem lesz ilyen gondod.Feltéve hogy egy autót használsz csak.
2020. jún. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én nem hagynám az autóban, mert ha ellopják az autót, vele együtt az irataidat is.
2020. jún. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!