Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha egy használtautó nincs túl...

Ha egy használtautó nincs túl szép állapotban esztétikailag, valószínűleg műszakilag sincs?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok? Itt-ott egy repedés, amott egy apró törés vagy szakadás, logó belső részek...

Olyan autó amin látszik hogy nem adtak a látszatra, az ápolásra.


2020. jún. 6. 01:30
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Attól függ hány éves autóról beszélünk...

10+évesen személy szerint nem igazán törödöm az esztétikai dolgokkal inkább motorikusan legyen jó.

2020. jún. 6. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Na igen. Érdekes kérdés. De, ha nem adtak az autó ápolására, trehány az egész, akkor az az autó nem csak esztétikailag, hanem műszakilag is el van hanyagolva, tehát gyakorlatilag nincs gazdája annak az autónak. Persze messze menő következtéseket így se lehet 100%-osan levonni, mert lehet egy autó munkás autó is, ahol hiába vigyáznak, mégis lesz egy-egy szakadás, karc az autóban. Plusz, ha nincs garázs, kint áll az autó szabadég alatt, az esztétikai összképet rontva ezzel. Ennek ellenére lehet jó műszaki állapotban. Szóval összetett kérdéskör.
2020. jún. 6. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem törvényszerű.


A cégautók a legjobb példák. Azokat sok esetben csak használják, nem vigyáznak rá, nem ápolgatják. Viszont a kötelező szervizeket mindig időben elvégzik rajtuk normális szervizben.


És a fordítottja is létezik. Csillog-villog az autó, mert a kereskedő szépen kitakarítatta, kiglancoltatta, közben meg műszakilag rottyon van.

2020. jún. 6. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
56%
Sok minden elárul azért.. Ha lógnak a filléres belső borító elemek vagy horpadt,repedt egy 5-10 ezer forintos elem az sok mindent elárul a tulajról ,ha az olcsóbb alkatrészeket sem cserélte akkor a komolyabb dolgokkal sem foglalkozott.Most azért 20 éves autón elfér néhány karc ,de pl egy szakadt váltószoknyát vagy egy repedt visszapillantót ,facsavarral behajtott kesztyűtartót azon sem jó látni.
2020. jún. 6. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az előttem szólóknak igazuk van, attól függ... Ha egy autót munkás autónak használtak akkor annál elfogadható hogy nem szép esztétikailag, de egy családi kocsinál ugyan ez már rossz jel, felvetődik az emberben hogy nem vigyáztak rá, stb...

Ettől függetlenül viszont lehet hogy az olajat lecserélték 10 - 15 ezrenként, szóval nem lehet tudni...


Akkor viszont menekülj ha tákolás jelét fedezed fel! Gyors kötöző, szigetelő szalag, legolcsóbb alkatrészek, na ilyenkor menekülj onnan! :D

2020. jún. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül. Mondjuk mikor én keresgéltem kocsit, megnéztem egy olyat amiben még az égett hamu és a cigicsikk is bennt volt a hamutartóban, köszöntem is hogy ennyit elég volt látni abból a kocsiból. Az ilyen dolgokról azért lehet feltételezni, hogy az előző tulaj "nemtörődöm" hozáállású volt, amit nagy eséllyel a kocsi fenntartásánál is alkalmazott, szóval amíg gurult addig nem foglalkozott vele.
2020. jún. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!