Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fiat Grande Punto 1.9JTD...

Fiat Grande Punto 1.9JTD Sport vagy BMW E46 320Ci?

Figyelt kérdés
Nagy dilemmában vagyok. Mindkét autó nagyon szép állapotban van, mindkettő gazdagon felszerelt és az áruk is ugyan annyi. A Fiat 2006/5 évjáratú, a BMW 2001/12es. Egyszerűen nem tudok dönteni. Fiat 131 lovas kivitel, BMW 170lovas. Szerintetek melyikkel járnék jobban rövid illetve hosszabb távon? Várható hogy az e46osok ára is előbb utóbb kilő, mint az e30asoké? Mert akkor egy 6 hengeres coupeval hosszú távon nagyon jól járnék. Viszont a Fiat meg kevesebbet fogyaszt, és újabb konstrukció. Tényleg nem tudok dönteni.

2020. máj. 23. 20:30
A kérdező szavazást indított:
BMW E46 320Ci
Fiat Grande Punto 1.9JTD Sport
8 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:

Sikerült két teljesen eltérő autót össze szedned.


Először azt mond meg hogy mi a fő cél, jankózni akarsz vagy közlekedni? Előbbit BMW-el tudod megtenni, utóbbit meg a Fiattal. Közlekedni elég a fiat, olcsóbb fenntartás, kevesebb fogyasztás, olcsóbb alkatrészek, és télen se veri ki a hátulját.


Én személy szerint megtehetném, hogy 20 milliós kocsival járjak, ennek ellenére a 2002-ben vásárolt 1.2-es Fiat Stilommal járok mind a mai napig. Ugyan oda elvisz, ahova egy Q7, tudja a normál közlekedéshez kellő sebességet, nem hagy cserben. Külvilág felé totál teszek rá kinek tetszik kinek nem, nekem tetszik és szeretem, így ameddig megy addig hajtom.

2020. máj. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jelenleg egy 200ezres Punto 2 1.9JTD-m van, ez közlekedésre tökéletes, de gyengének érzem a 80 lovat, szeretek lendületesebben, dinamikusabban közlekedni. BMW-nél vonz a hátsókerék meghajtás, illetve az ár várható emelkedése, viszont a Fiatban nem csalódnék, újabb is, kevesebbet is fogyaszt. Igazad van, ez két teljesen eltérő autó, épp ezért ilyen nehéz a döntés.
2020. máj. 24. 17:27
 3/4 anonim ***** válasza:
Vonz a hátsókerék mind addig amíg ki nem löki a farát. Én is szeretem, volt is hátsó hajtású autóm, de amikor havas úton, vagy havas emelkedőn kellett felkaptatni, illetve több 10 km-eket megtenni megállás elindulásokkal, ott fogalmazódott meg bennem az, hogy a büdös életbe nem kell többet hátsó hajtás. Az enyém is 80 lovas, és szidják a Fiat-ot, főleg a Stilo-t, hát én 380 000 km-el még nem csalódtam benne. Bár tény, hogy közlekedek az autóval A-ból B-be, nem pedig a forma 1-be érzem magam, így 18 éve hűséges társam, nagyon szerethető kis autó.
2020. máj. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Egyértelműen a Fiat! A Bmw-hez nagyon drága az alkatrész ,nem is fogyaszt keveset ,hamar.kifarol , de legalább "nem látod a fát ami agyonüt"szokták mondani :)


A Fiattal sokkal jobb lesz közlekedni,mint egy BMW-vel, mellesleg ,esetleg annyi hogy a BMW jobban tartsa az árát mert a 20 éves agyonhajtott BMW-k is 500.000ért mennek , remélem segítettem :)

2020. máj. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!