Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szabad-e kistehert venni első...

Szabad-e kistehert venni első autónak?

Figyelt kérdés

Vezettem már számtalan autót kicsit-nagyot benzinest,diesel-t.Akik mellettem ültek mondták hogy jól vezetek nincs probléma vele nagyon rutinos vagyok.Én a nagyobb autókat kedvelem,kényelmesebbek,pakolni lehet bele,több ember elfér benne.A benzinest taposom természetesen (ezért is félek hogy balesetet okoznék),de nem nyerik el annyira a tetszésemet a személyautók.

18/F (kb fél éves jogsival)


2010. júl. 30. 01:13
 1/8 anonim ***** válasza:

attól függ, ki tudod-e használni. gondolom, sok gyereked még nincs, esetleg munkához kell a nagy autó?

ha csak kényelmi okokból választanád, nem térül meg sem az ára, sem a fenntartása mint befektetés.

2010. júl. 30. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kisteher zabálja a benzint! Felesleges kiadás, ha főleg csak Te használnád - nézz szét a személyautó-piacon, biztos találsz neked tetsző böhöm nagy állatot. 8esetleg terepjáró? - bár az se olcsó)

Egyébként épp a friss jogsisok szoktak (statisztikák szerint az első 1-2 évben) balesetet okozni, amikor nagyon megnő az önbizalmuk. Nem tudom, hol vezetsz, de tutira nem Budapesten...olyat még nem hallottam, hogy friss jogsis fél év alatt hű-de-nagy rutint szerez és nem követ el egy hibát se. Úgyhogy a helyedben picit szerényebb lennék a közlekedésben - csakis a saját érdekedben.

2010. júl. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

szabad.


de azt, h rutinos vezető lennél fél éves jogosítvánnyal, azt nem gondold magadról!


majd 5 év és 80-100.000Km múlva, talán.

2010. júl. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Minek kisteher, ha nem használod ki? De tényleg!
2010. júl. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én se értem minek neked a teher autó?

Sokat fogyaszt magas a biztosítás és a súlyadó és ha nem azzal dolgozol sose térül meg az ára és csak költeni fogod rá a pénzt ráadásul csak fél éve van jogsid így még elég kezdőnek számítasz!

Inkább vegyél akkor egy BMW-t vagy egy terep játót mert ha gondolom teher autóra van pénzed akkor BMW re is van és az se olyan kicsi.

Mondjuk azt nem írtad hogy mit is akarsz bele pakolni mert ha csak pár teszkós szatyrot akkor jó akármilyen kocsi de ha nagyobb dolgokat akkor más a helyzet.-

2010. júl. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Diablo3 válasza:
Annyiban ellent mondanék, hogy nem feltétlenül fogyasztanak sokat. Én egy peugeot expertet nyúztam elég sokáig. Kényelmes, gyors, 2000 cm3 HDI motor. Átlagban 5-6 literrel eljártam ha nem nyomtam neki. De szerintem is fölösleges. Már csak azért is, mert max 2-3 személyesek, és ez fiatalon gondot jelenthet, ezt tapasztalatból mondom. :) Meg ezeket a dögöket azért meg kell szokni. Mások a méretek, mint egy személyautónál, meg ott nem tudsz körbenézni vezetés közben, csak a tükrökre hagyatkozhatsz, ami nem mindig jó!
2010. júl. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

1. válaszolónak:Gyerekem 1 sincs még hála az égnek,egyébként igen tudnék vele munkát vállalni kaptam már ajánlatot.

2. válaszolónak:Oké hogy zabálja a benzint de én dieselt-vennék ha már nagy... Terepjáró nem rossz ötlet csak azért valóban drágák... Képzeld budapesten,3500km-ert már levezettem.Oké nem nagy szám de-A szerénységre felhívást köszönöm!

5. válaszolónak:BMW ből köszönöm nem kérek,nincs rá keret és nem is akarok egy burzsuj gyereknek tűnni.Ráadás azis személyautó ugyanúgy fekszem benne mint a többiben,még ha nagyobb is.


Egyébként a kisteher ára 300.000 lenne ebből 100-150 részletre...


Nem kevés,nem sok de nekem ezis pénz...

2010. júl. 31. 00:27
 8/8 A kérdező kommentje:
A rutinost pedig nem én mondom magamról hanem mások mondják rólam,csak hogy tisztázzam a dolgokat.Én még nem vallom magam annak.
2010. júl. 31. 00:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!