Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Beállás kapubejáróba hátramene...

Beállás kapubejáróba hátramenetben balra. Hogyan? Egyszerűen nem megy.

Figyelt kérdés

B-kategóriás rutinra készülök. Az oktatómmal már vagy ezerszer csináltuk, de sosem sikerült még normálisan. Kezdek aggódni, jövőhéten vizsgázom.


Pontosan hol, mikor és hogyan kellene kormányozni?

Előre is köszönöm a válaszokat!

18/L


2010. júl. 25. 11:02
 1/6 A kérdező kommentje:
Ő az: [link]
2010. júl. 25. 11:03
 2/6 anonim válasza:

Én csütörtökön vizsgáztam rutinból, és ezzel a feladattal nekem is voltak gondjaim.

Úgy tolattam, hogy az ülés mellett balra néztem hátrafelé, és amikor a hozzám közelebb eső bóját már a fejtámlánál láttam, akkor kezdtem balra kanyarodni. Amikor a tükrökből látod, hogy nem fogsz nekimenni egyik bójának sem, akkor próbáld egyenesbe hozni a kocsit. Ha mégsem megy, és ferdén álltál be, akkor nyugodtan előremehetsz és korrigálhatsz, ezért még nem buktatnak meg. Remélem tudtam segíteni.

Sok sikert a vizsgához! :)

2010. júl. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Na, nekem az oktatóm ezt így tanította: Balra nézel hátra, és mikor a felőled lévő első bója és a túlsó oldalon lévő hátsó takarja egymást átlósan, akkor pörög a kormány balra ütközésig. Ezután a jobb oldali külső tükröt figyeled, és amint abban feltűnik a hátsó bója, egyenesbe hozod a kocsit. Így teljesen egyenesen be lehet állni. Ez nyilván attól is függ, mekkora a kocsi, amit vezetsz.
2010. júl. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem tök egyszerűen magyarázta az óktató. Amikor tolatsz hátrafele, akkor kell elkezdeni a kanyarodást, amikor a kocsi hátulja egyvonalba kerül a bója sorral.(a kocsihoz közelebbivel) Utánna csak íven tartod az autót. Ha esetleg elrontottad akkor gyorsan korrigálsz. Próbáld meg így. Amikor én vizsgáztam egy csajnak sosem sikerült. Kiváncsiság képpen beült az én oktatómhoz, és elsőre sikerült neki.
2010. júl. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

a legfontosabb alaptétel, hogy az autó mindig a hátsó tengely körül fordul. a hátsó tengely viszont jellemzően egy vonalban van a hátsó tető tartó oszloppal.


nekem így tanítottta:

1: amikor elkezdesz tolatni (nagyon lassan menj) és kb. 1.5 méterre van a kocsi hátulja a karótól, akkor egy fordulatot tekersz a kormányon. ezzel kicsit elkezd kanyarodni, de nem túl éles szögben. közben gurulsz hátra. azért jó egy fordulatot betekerni, mert jobban látod hogy mozog a kocsi, viszont nem tesz túl nagy távolságot meg a kocsi, tehát könnyedén tudsz korrigálni bármely irányba


2: amikor a hátsó ablaktartó ív nagyjából egy vonalba kerülne a karókkal, akkor teljesen betekered a kormányt. mivel mindig a hátsó tengely körül fordul a kocsi, ekkor már biztosan nem fogod kiütni a bal oldali karókat, hiszen azok körül fordulsz


3: teljesen betekert kormánnyal lassan csorogsz hátra, nézed a bal tükröt hogy ténleg elférsz-e. amikor ok, akkor átváltasz a jobb oldali tükör nézésére, és azt figyeled, hogy mikor lesz a kocsi egy vonalba a karókkal. itt a párhuzamosságot kell figeylni.


4: amikor megérkezik a párhuzamos, előte nagoyn kicsivel visszaszeded a kormányt, és hagyod begurulni az autót


a dolog nyitja, hogy nagyon lassan csináld.


tehát még1* röviden:

- 1,5m --> egy fordulat

- karókkal egy vonal előtt kicsivel teljesen betekered, bal tükör

- amikor a bal oldala tuti ok, akkor jobb oldali tükör, vársz a párhuzamosra

- megérkezik a párhuzamos, rögtön szeded vissza

- becsurogsz


esetleg kérd meg az oktatód hogy csinálja meg a ő a beállást, és ne figyelj semmi másra, csak ezekre, hogy mikor hol van a kocsiknak melyik része. esetleg kérd meg, hogy álljon is meg közben, legyen időd végiggondolni


szerintem különben ez az egyik legkönnyebb feladat. viszont ennél nagyon agyban dől el a dolog. ha agyban tudod mi a szitu, akkor kivitelezni már gyerekjáték. viszont ha a fejedben káosz van, akkor sose fog menni. esetleg matchbox-al otthon játszd el a dolgot, hogy jobban megértsd mikor hogy és miért úgy mozog a kocsi ahogy

2010. júl. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem így tanították:


Amikor elkezdesz tolatni hátra akkor a bal vállad felett nézel hátra és figyeled hogy a kocsi hátulját és a bal oldali bóját hogy a kocsi hátulja beérjen ez első bóják vonalába, amikor bért a hátulja akkor átnézel a másik oldalra a tükörbe, és amikor meglátod a 3 bóját akkor egyenesbe kell hozni a kocsit és tolatni addig hogy ne lógjon ki a kocsi eleje.

Én apám kombiját vezetem néha de kis autón tanultam és azt hogy hogyan állok be azt nem tudom úgy elmagyarázni, az érezni kell.

A bajai vagy akkor szólj és szívesen elmegyek veled gyakorolni valahova csak szerezz kocsit.

2010. júl. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!