Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy autó hány éves koráig...

Egy autó hány éves koráig használható?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdem mert sok helyen olvasom hogy 50-60 éves klasszikusokat újítanak fel, vagy hotrod-á alakítják , és utánna rendesen utcán használják. Nekem már az is hihetetlen ha pl 1 húsz éves trabit vagy ladát látok. szóval a kérdésem adott :)
2010. júl. 22. 15:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Amíg vigyáznak rá. Ütni-vágni egyik autót se érdemes.
2010. júl. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Tehát akkor akár 100 évesen is ? (sarkallatos példa tudom, de tv-be láttam hogy T Fordokhoz hasonló autóból is csinálnak hotrodot és járnak vele utcán)
2010. júl. 22. 15:38
 3/12 anonim ***** válasza:

Ami jó konstrukció, az 50-60 évesen is autó marad.

Több ismerősöm 30 évnél idősebb Merciket, BMW-ket, minden hiba nélkül.

A régi Nissanok, Mitsuk is még nagyon jól mennek.

Az én autóm 21 éves, de 3 éve mióta megvan semmi baja :)

2010. júl. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ja meg a Discovery-n futó magyar címen autókereskedők című műdorban is sokszor 15-20 éven felüli autókat szerelnek és adnak el. Természetesen olyan állapotba hogy még évekig jó minden napi használatra., tehát nem "vitrin autó-nak" adják el. A mai részbe pl 1 25 éves mercit újítottak fel. (a típusra nem emlékszem de olyan volt Bobby-nak a Dallasba)
2010. júl. 22. 15:49
 5/12 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag végelgyengülésig. Ha vigyáznak rá, kabantartják, ápolják, valóban 30-40 évig simán bírják, és ezek már minél öregebbek, annál értékesebbek. Olyan veterán autókat látok néha, ami már az én gyerekkoromban öreg autónak számított, és azóta eltelt 40-45 év. Szóval aki szereti az autóját, annak meghálálja a gondoskodást.
2010. júl. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ez atótól is függ hogy mennyit bírnak.

PL nézd meg a legelső rolls royce autókat. A mai napig pöccre indulnak úgy hogy full gyári alkatrészek vannak benne.


Egyik ismerősömnek egy 35 éves autója van, teljesen gyári, felújított alkatrészekből összerakva.

2010. júl. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Jövő héten viszünk festőhöz (mert felujítás alatt van) egy 1972-es VW Karmann Ghiát. A motorja 2 évig nem volt beindítva, bele lett rakva egy akksi, és 3-at indítózott aztán be is indult. Ezen kívűl van egy '80-as Fiat X1/9 Bertone, ami szitnén indul és egy '77-es TRiumph TR7-es. Sokáig lehet őket használni, ha karban vannak tartva.
2010. júl. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
De pl. egy Fordot darabokra szednek és új alkatrészeket raknak bele. Így könnyű, hiszen lesz egy vadi új autód. Akkor jó, ha eredeti benne minden, és akkor is működik.
2010. júl. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 cheesysnail válasza:
egy 48 éves moszkvicsom van 403-as. tökéletesen működik.
2010. júl. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Az már szép :D . Nem akarlak megsérteni de én ilyet már el se tudok képzelni működőként.
2010. júl. 22. 16:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!