Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit tegyek, hogy jobban...

Mit tegyek, hogy jobban menjen a vezetés tanulóként?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Két vizsgán túl vagyok már, megbuktam mind a kettőn, és már lassan a 70.-ik óránál tartok (azóta oktató váltás is történt, előző oktatóm elköltözött). Azt veszem észre, hogy régen jobban ment a vezetés mint mostmár. Nagyon nem bírom, stresszelek és azt érzem nem fog soha sikerülni. Múltkor kicsit bátrabban mentem oda, de egy lámpás kereszteződésnél belém jöttek, ezek után jobban ráparázok a vezetésre. Kérlek segítsetek.

2020. jan. 21. 12:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha már gyomorgörccsel ülsz autóba, akkor talán érdemes tartani néhány hét pihenőt. Csak figyelj, ki ne csússz a két évből!
2020. jan. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mi nem tudunk segíteni, gyakorlás kérdése. Úgy fogd fel, hogy nem a vizsgán tanulsz meg vezetni, hanem majd kint a forgalomban évek múlva. A vizsgán csak ess túl, aztán viszlát. Ha pedig úgy jöttek beléd, hogy nem te voltál a hibás, akkor semmi okod büntetni magad, az utak teli vannak hülyékkel, ha vezetni akarsz, ezt tudnod kell és el kell fogadnod. Ennyi. Szóval röviden: gyakorlás, majd belejössz.
2020. jan. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Vidd el a kocsit határi utakra, ott gyakorolj reggeltől estig, két héten keresztül. És ne parázz, légy laza.
2020. jan. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy valami segített egyébként, én is tiszta görcs voltam minden órán, de így a terhességem vége felé már mindenen ki voltam akadva, türelmetlen voltam, hisztis, úgy keltem reggel hogy nem hiszem el hogy már megint menni kell, és úgy ültem be az autóba, hogy végig forrongtam magamban, na olyan jól még egyszer sem vezettem :D Nyomtam neki ahol kellett, nem figyeltem annyira arra, hogy izguljak, és olyan természetesen mentem, mint soha... Akkor bátorodtam fel, hogy basszus, lehet így is... Utána lévő órákon már egyáltalán nem stresszeltem rá pont amiatt, hogy láttam magamon, hogy tudom anélkül is. Valahogy neked is el kéne jutnod erre a felvilágosodásra, vagy hogy mondjam... Hogy lásd, hogy a görcsölés az csak korlátoz, ha lazára veszed, és úgy ülsz be, hogy tudod te ezt, akkor jobban fog menni.
2020. jan. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nagyon meg tudom érteni, én is voltam hasonló helyzetben. Van akinek több órára van szüksége, ahogy nekem is. 82 órát vezettem összesen, nekem másodszorra sikerült. Apukám azt mondta hogy nekem soha nem lesz jogsim, lehet hogy pont ezért sikerült, mert meg akartam mutatni neki hogy azért is megcsinálom :)


Ugyanígy belémjöttek amikor megálltam a sárgánál, már saját autóval majdnem egy éves jogsival. Nem én voltam a hibás, de én is hibásnak éreztem magam. Utána amikor először vezettem kicsit féltem, főleg a sárga lámpáktól, de most már egyáltalán nem félek. Tudom, tanulóként sokkal nehezebb lehet túltenni magad egy ilyenen :(

2020. jan. 22. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Volt már szinte egy hónap pihentetés, de utána ugyan úgy folytattam. Novemberben fog lejárni a KRESZ-em, úgyhogy elég szűkös az idő ha így folytatom tovább. Azt veszem észre, hogy az oktatóm stílusa is eléggé zavar és szerintem emiatt se megy úgy, ahogy kéne. Az a gond, hogy nincs már nagyon pénzem átmenni máshova, muszáj vagyok itt átlendülni ezen.. de ennyire feszülten ez nem fog menni könnyedén..
2020. jan. 23. 13:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!