Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lexus IS200 vagy Mazda MX5?

Lexus IS200 vagy Mazda MX5?

Figyelt kérdés
Olyan autót szeretnék vásárolni, amit élvezetes vezetni és ez a kettő elég közel áll a szívemhez gyerekkorom óta. Ti melyiket vennétek ilyen célra? Nincs gyerekem se feleségem, így nem szempont hogy öt személyes legyen.

2020. jan. 13. 12:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én azt venném amelyik jobb állapotba van és jobban tetszik. Mert magadnak veszed.
2020. jan. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Almát hasonlítod a szőlőhöz, teljesen másra való mind a kettő.

A Lexus az nem élvezetes, csak szimplán kényelmes, jó és megbízható.

2020. jan. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 D. Brasco ***** válasza:
11%
Ugyan mind kettő hátul kapar de hidd el egyikben sem az lesz az élvezeti faktor
2020. jan. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A Mazda mx-5 a pure élményautó. Én azt venném és azt is fogom, most is arra gyűjtök. Az a jó amúgy az mx-5-ben, hogy mindegyik generációja príma, tehát nem tudsz mellényúlni.
2020. jan. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: igen így van, csak jól nézze át mert szeretnek rohadni. Viszont mindegyik generációról találni leírást hogy melyik hol rozsdásodik.
2020. jan. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő jó!

Amelyikből jobb állapotút találsz azt vedd!

2020. jan. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A lexus jobban használható a hétköznapokban a nagyobb csomagtér és a 4 ülés miatt (bár hátul abban is nagyon kicsi a hely).

Ha csak az élmény a lényeg, akkor MX-5.

2020. jan. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Szerintem próbáld ki mindkettőt és azt vedd amelyik jobban megfog, így utólag kevesebb az esélye hogy megbánod.


Egy dolog szólhat a Mazda mellett. Barátnő/feleség mellett mèg elég, de gyerekkel már csak hobbiautó lehet (ha van helyed/pénzed), így ha nagy álmod, érdemes néhány évig élvezkedni míg megteheted. Ha jön a gyerek, bàrmikor lecserélheted az autót egy IS200 szedán/kombira, egy IS250-re vagy ha annyira jól fog menni a szekér, akár egy IS300h-ra.


Vásárlás előtt viszont tényleg próbáld ki mindkettőt, ne verd a fejed a falba évekkel később.

2020. jan. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy évvel ezelőtt ugyanezen vacilláltam, mivel 23 éves vagyok, család még nincs, így egy MX-5 NBFL-re esett a választásom. Csak ajánlani tudom! Igazi fiatalos kis sportautó és a csajok is imádják :)

Nyers, puritán, őszinte japán technika. Nyáron szinte minden hétvégén az osztrák Alpokban tapostam, nagyon nagy élmény.

Mivel én egy átlag sofőr vagyok, így az 1.8 146 le több mint elegendő számomra. Felszabadultan, mindenféle félelem nélkül lehet vele csapatni. És ha esetleg egy kanyarban kicsit megúszik a feneke, nagyon könnyen visszalehet hozni, nehezen dobja el magát. Pedig nincs benne kipörgésgátló.


Egyetlen hibájuk van, a rozsda. Hátsó sárvédők,küszöbök, és a nyúlvány szokott rozsdázni, ezeket érdemes normálisan kijavítani, és utána már nem lesz gondod semmivel. Technikailag egy full egyszerű autó. Szívómotor mindenféle sallang nélkül, nagyon jól bírja a terhelést. Én a 14 ezer km alatt amit 1 év alatt tettem bele, csak kötelező szervizre költöttem. Kivéve a vezérműtengely jeladó az 6ezer ft volt... és 3 perc kicserélni.

Olajat érdemes 5-8 ezer km-ként cserélni, főleg ha pörgősen is használod. Meghálálja.

Fékbetétekből is jó minőségű kell bele, és nem árt egy jó tárcsa is, pláne ha sokat szerpentineznél.


Remélem hamarosan köztünk tudhatunk :)

[link]

2020. jan. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!