Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jól tudom ezt a szabályt?

Jól tudom ezt a szabályt?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy a Kreszben van egy olyan jogszabály, hogy kapubejáróba állni minden esetben tilos. Még akkor is ha nincs kitéve a kapura felszólító jelzés kitéve.


Elég sok gondom van, hogy megállnak a házam előtt, és ott tartok, hogy rendőrt hívok. Jól tudom ezt a szabályt, és jogosak lennének az intézkedéseim?


34/F


2010. júl. 21. 14:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha téged akadályoz a szabad közlekedésben akkor feljelentheted.
2010. júl. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Abban az esetben, ha neked is van autód és napközben használnád, amit akadályoz az aki odaáll, akkor igen, hiszen a rész hozzád tartozik, az illető meg akadályozza a te szabad mozgásodat.
2010. júl. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
a jogszabály.- a kresz azt írja hogy - kapubejáróban megállni szabad, de várakozni nem.! - ha magára hagyja az autót fél percre is, illetve ha a felszólításodra nem áll el onnan mert te mondjuk kocsival ki akarsz menni, akkor jelentheted is.
2010. júl. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

utolsónak, nem fél percre csak 15 mp re akkor már büntethető...

piac-nál laksz, vagy sűrűn állnak eléd?

2010. júl. 22. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
a falu egyetlen kocsmája mellett.. gondolhatjátok :)
2010. júl. 22. 20:51
 6/7 anonim ***** válasza:

Mellettünk meg óvoda van.....

Most direkt félretettem egy "mikulászacskót" hogy megvicceljem egy kicsit a következőt.

Bár a probléma nálunk inkább az, hogy az autóknak az eleje v. vége belóg a kapubejáróba, és baromira nehéz olyankor ki és beállni az udvarba.


Egyébként szerintem a rendőrök nem fognak foglalkozni a panaszoddal... még akkor sem jönnek ki ha épp egy autót lopnak.

2010. júl. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez a mikulás zacsi csak elméletben szerintetek működne, ha tilosban parkolnék, és magamnak kitennék egyet?
2010. júl. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!