Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a robogóm baja?

Mi lehet a robogóm baja?

Figyelt kérdés

Van egy Kymco Grand Dink 50ccm robogóm, és 2 héttel ezelőtt az úton megadta magát, egy gumicső el volt szakadva+gyertya csere azóta jól ment. Tegnap mentem fel vele egy kis dombon full gázon, és egyszercsak elgyengült és folyamatosan lassult.Megálltam vele, és amikor elindultam újra tökéletesen működött. Nem ez az első eset.

Illetve az se tesz jót neki hogy ált. 75-80al szoktam vele közlekedni.


2010. júl. 21. 13:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

15:11-re meg tényleg ne halgass, vagy rotátor reteszpöcök a hiba oka, vagy pedig a dugattyú visszarántó rugó.

Mert dugattyú visszahúzó rugó csak a sportmotorokban van, a kisebb motorokban visszarántó rugó van.

A motorosboltban is ezt kérd.

Egy dugattyú visszarántó rugót, lehetőleg olyat, ami alaphelyzetben 7cm hosszú, igaz, hogy ezt nehezebb kinyújtani, de erősebben is ránt vissza, ezáltal jobban fogja venni a lapot a csodálatos Kymco masinád, mert ugyebár ez alapból egy csodálatos és megbízható motor, de ezzel a kis tuninggal mindenkit odaversz majd.

Sok szerencsét :D

2010. júl. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
52%

1., 2., 3. vagyok


Igen, tényleg a 7 centis jó lesz

2010. júl. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Amúgy a megoldás, hátsó nyomórugó csere, de ez nem kamu, elgyengült a rugó benne, emiatt hátul kicsi áttételen marad a szíj, így elmegy dombon az ereje(olyan mintha nem váltanál vissza) Mikor megállsz szépen lassan a rugó visszanyomja az ékszíjat nagy áttételre, így már újra jól gyorsul (azaz dombon megindul). És hagyjátok már a szivítását, de tényleg. Inkább segíteni kéne és összetartani, nem mindig a másik vérét szívni. Ezért tart itt ez a kib@szott ország.
2010. júl. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Szerintem az lesz a megoldás hogy elviszem szervízbe, úgyis ott dolgozik ismerősöm:D És köszönöm az értelmes válaszokat!:D
2010. júl. 21. 17:07
 15/18 A kérdező kommentje:
Utolsó: és az kb mennyibe kerül?
2010. júl. 21. 17:24
 16/18 anonim ***** válasza:
kb 2200Ft egy nyomórugó a hátsó variátorba, de itt egy pl: [link]
2010. júl. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
de azért kérdezz rá a dugattyú visszarántó rugóra is..biztos ami biztos.
2010. júl. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
jaja, ha már elmész a boltba vegyél mindkettőt, nehogy már még mindig szar legyen aztán mehetsz vissza
2010. júl. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!