Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy 100ccm 2T peugeot...

Van egy 100ccm 2T peugeot vivacity robogóm! Mi a baja?

Figyelt kérdés
Miért zabálja az olajat? Kb 15 literenként (minden harmadik tankolás után) 7 dl kell utána töltenem! A fogyasztás se kicsi 5 l 100-on! Az olajat sehol nem látom elfolyni és nem is füstöl egyáltalán! Ötlete valakinek?
2011. ápr. 14. 11:05
 1/6 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


A kérdésben leírtad a választ is: 2T.

Kétütemű motor magát az üzemanyagba kevert olajjal keni, amit részben el is éget. Nem tanultál a motorok tipusairól és működésükről????

A mai gépek az üzemanyagot és a kenőanyagot külön tartályban fogadják, de egy speckó karburátorban keverik be a megfelelő arányt.

A magas fogyasztáson se lepődjél meg, mert nyomatékváltója van és hogy menj, ahhoz pörgetni kell, az meg ugye fogyaszt.

Összegezve a robogód jól működik.


Sok sikert.


Üdv!

2011. ápr. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igazából azért gondoltam hogy sok mert van ismerősöm aki az 5 literes tankba szokott önteni nagyon maximum 1 dl!Nekem meg külön tartályos és azért gondoltam hogy netalántán az olajpumpával lehetnek bajok!

Köszönöm a választ!

2011. ápr. 14. 15:54
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem füstöl? 2 ütemű és nem füstöl?? Az lehetetlen. Ha ennyi olaj belemegy , úgy kellene füstölnie...300 km alatt 7 dl olaj. 100 km-erenként akkor 2,3 dl olaj. A fogyasztás azért nagy , mert 2 ütemű. Az olajfogyasztásnak meg örülj..tuti nem fog megszorulni :) De füstöl az amúgy...
2011. ápr. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem mondom hogy egyáltalán nem füstöl, de nem jobban mint a többi 2 ütemű robogó!Simán az egészséges határok között mozog!És akkor mennyi olajat kéne elcsósálnia normális esetbe, mondjuk úgy hogy azért húzom is neki rendesen?Ha ez lényeges 28 ezer km van benne!Az előző tulaj egy barátom tudom hogy ő óvatosan közlekedett vele és nem hajtotta szét!
2011. ápr. 16. 21:26
 5/6 anonim ***** válasza:
1 év alatt másfél - 2 Liter maximum. Nagyon nagyon max a 2és fél L
2011. ápr. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nyugi, nekem is léghűtéses 2T robim van, eszi az olajat és kész. Ha se folytás, se CDI vagy más tiltás nincs már benne akkor ez a fogyasztás sem túl sok. Nyugi
2011. ápr. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!