Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen Swift 1.3 16 szelephez...

Milyen Swift 1.3 16 szelephez hasonló tulajdonságú és árú autók vannak még?

Figyelt kérdés

Szükségem lenne a jelenlegi autóm mellé egy városba szaladgálós autóra, amire nem kell sokat költeni, és hasonló menettulajdonságokkal és felszereltséggel bír mint egy 1.3 16 szelepes swift. A munkahelyemen van egy ezres swift amit mindenki nyúz ha úgy van, és városba egész dinamikusan lehet vele közlekedni, ezért meg is tetszett.. Azért gondoltam az 1.3 16 szelepesre, mert az már viszonylag haladósabb, és ha néha néha el kell mennem valahová városon kívülre, akkor sincs az hogy 90-100nál már a lelkét hajtom ki az autónak. 280-300ért pedig már egész értelmes darabokat lehet találni, egész jó felszereltséggel. Az "egész jó felszereltség" alatt értem azt, hogy szükségem lenne elől elektromos ablakokra, esetleg szervóra, központizárra.

Ilyesmi áron Twingokat láttam még 1.2 16V motorral ami érdekes lehet és hasonló felszereltséggel lehet őket kapni..


Összegezve: 300 körüli áron egy olcsón fenntartható autó, alacsony fogyasztással, ne legyen az hogy ha ki kell lépnem városon kívülre és meglát egy dombot akkor már sír az autó, egy előzés azért ne legyen nagy probléma.. Illetve a fent említett néhány "extrával" legyen felszerelve.



2019. dec. 24. 11:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ja , a Fiesta 1.25 az ilyen :) 75 paci,


Ég és föld az ezres Swift meg az 1.3 akár 8szelepes is. Ismerősömnek ezredese van, vagy nem váltott vissza mert alföldi vagy valami más lehetett, de 40-el ment fel a simonfai (67-es út) tetőre 3 személlyel. Nem tudom, de én elforgatom ott 5-6 ezerig és 3-ba 90-el 4 emberrel , de fel megy.


Ford Puma az szóba jöhet.

2019. dec. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Csak ezeknek a súlya mind tonna felett van, így a városi fogyasztásuk is 9.5 körül van, míg a swifté 7.5 körül.


Igen, az ezres swift az városba még tök okés, lehet vele közlekedni teljesen.. Viszont városon kívülre már nem szívesen mennék vele. Ha pedig már 1.3, akkor inkább a 16 szelepest választanám.

2019. dec. 24. 11:58
 3/12 anonim ***** válasza:

Annak idején 2000-2002 közt baromi sok ilyenhez hasonló autót készítettek:

VW Polo Classic, Kia Rio, Renault Thalia, Skoda Fabia, Daewoo Lanos-Kalos, stb.

2019. dec. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Poloból az 1.6 75 lovas ami szóba jöhet, de az már 9 litert eszik, a Kia Rio nem 300 ezres árkategória, Renault Thalia szintén közel 10 literes városi fogyasztás, Fabiaból az 1.2 3 hengereseknek van 7.5-8 közötti fogyasztása, de azok meg nagyon lomhák, a Lanos 12 litert eszik (nagyot néztem én is, igen..), a Kalosnak pedig az 1.2-esnek van elfogadhatóbb fogyasztása ami 8.4, viszont az a 72 lóerő a több mint egy tonnás kasztnihoz nem túl biztató..
2019. dec. 24. 12:54
 5/12 Nyakasparasztgazda ***** válasza:

Kb semmi ajánlat nem tetszett

Vegyél Swiftet...

2019. dec. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nézd meg a Fiat Puntokat is, swiftem és 1.1 6 sebességes Puntom is volt, árban azonos, a Punto viszont kényelmesebb, és van erősebb is, de azzal sem volt bajom.
2019. dec. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

A Punto tényleg egy jó ötlet. Ahogy elnézem, az 1.2 16 szelepesnek nagyon hasonló fogyasztása és teljesítménye van mint a Swift 1.3 16 szelepnek, és 300 körül van már 6 sebességes, és a fent említett extrákkal. Nem ismerem a típust, nem tudom hogy milyen hibái vannak és hogy mennyire problémás az autó.

De nagyon tetszik, mindenképp felkerül a listára.. Köszi szépen a tippet! :)

2019. dec. 24. 14:04
 8/12 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
Emlékeim szerint a Punto II 1,2 16v pont nem szereti az E10 et...
2019. dec. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

[link]


Ez félig meddig igaz sajnos.

2019. dec. 24. 17:05
 10/12 anonim ***** válasza:

6 vagyok.

10 évíg volt meg a Puntom, 2005-ben 9 évesen sikerült megvenni, bácsiautó volt akkor 40000 km volt benne. Szaladgálós második autónak használtuk, de főleg hosszabb utakra, illetve külföldi utakra, mert az 1.1 motornak nagyon kedvező volt a fogyasztása, 4 max 5 liter.

Elektromos bajok előfordultak vele pl kormánykapcsoló, gyújtáskapcsoló 2x, központi zár vezérlés, ablaktörlőmotor, ezeket otthon kicseréltük

Volt 1 kuplung csere

Utána elromlott a 6-os váltó pár ezer km múlva, váltó + újra kuplung csere, de pont egy autószerelő előtt esett szét az egész, oda betoltuk.

Lengéscsillapítók elsőből 2 pár került bele 10 év alatt

Kipufogó komplett

Egyszer kellett vontatni, egyik gyújtótrafó tönkrement, de beindult 1 trafóval is csak erőtlen volt a motor (2 henger ment csak)

Megint tönkrement akkor a másik trafó akkor már hazajöttünk vele lábon és szervízbe sem vittük otthon kicseréltük rutinosan :D

Gyertya szett is volt egyszer

vezetőülés szétszakadt akkor még csak alig 100e km volt benne, nem cseréltük

140e km nél összetört a kocsi külföldön, kis simogatás után lábon hazajött szépen lassan, eladtuk, de megcsináltatta a vevő, forgalomban van, még lekérdezhető, legutóbb volt benne rögzítve 320000 km. Ha ez nem lett volna valószínűleg nem adjuk el, nem vészesek az alkatrész árai, és az ilyen kisebb bajait otthon tudtuk javítgatni.

2019. dec. 25. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!