Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Régi Swift-hez hasonló autó?

Régi Swift-hez hasonló autó?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy 2000-s évjáratú Suzuki Swiftem amit nagyon szeretek, azonban pár év múlva csere éretté válik mert kissé öreg lesz addigra! :-)


A kérdésem az lenne, hogy van-e olyan -manapság 6-7 éves- autó márka/típus ami megközelítőleg ugyan ekkora valamint ehhez hasonlóan igénytelen a fenntartást illetően?


Német nem kell, mert láttam milyenek belülről, illetve a tapasztalatok szerint sokat kell szervizelni őket. A Francia sem jobb ebből a szempontból, ezért inkább Ázsiai vagy Amerikai lehetne. Toyota, Ford, Kia(?), Nissan, Mitsubishi? Ezekből a fentieknek megfelelő típus van?


Olyan autót szeretnék amiben otthon simán elvégezhetem a kisebb szervizeléseket: gyertya/olaj/olajszűrő/üzemanyag szűrő csere stb., valamint a motorja legendásan strapabíró. (1.3l-1.6l benzines motorra gondolok)


Nem ártana ha az izzócsere stb. sem lenne kardinális kérdés mert láttam olyat, hogy a fél autót le kellett bontani egy fényszóró izzó csere alkalmával.


Az sem lenne utolsó, ha biztonságosabb is lenne...

Létezik ilyen?


Köszi mindenkinek!



2018. márc. 13. 13:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
41%
Igen, ha te 18 éves Swift után kijelented, hogy nem kell a német, mert láttál róla képet belülről és állítólag szervizigényes, akkor neked pont jó lesz bármi ami a kis világodban felvillan, mint jó autó. Felesleges nagyon erőltetni a tanácsadást
2018. márc. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Újabb Swift? Egy micu colt?
2018. márc. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

A családban (nem kicsi a famili) volt pár darab Német autó, amik többször voltak szervízben olyan hibákért, amik nem elfogadhatóak ilyen ár kategóriában. (és nem képen láttam a szétszedett motort) A francia többször volt szervizben, mint úton. Ebből is több volt.


A másik példa a családban, hogy egy opelben az elektronika leszabályozott, mert akkor épp úgy gondolta a vezérlés hogy köhécsel a motor ezért beesett a pedál, hogy kímélje a motort. Ez kissé gáz, mikor előzöl. Inkább könyököljön ki a féltengely az előzés után, minthogy én könyököljek ki a szélvédőn... Bár ez lehet hogy a mai autók mindegyikében így van.

(A swift is koporsó, de szeretnék jobbat)


A tapasztalat azt mutatja, hogy mindenki szabadult az ismerőseim közül az Auditól, Opeltől, Volkswagentől.


Nem írtad ugyan le, hogy melyik Német autó ennyire legendásan strapabíró, illetve mennyire egyszerű az üzemeltetése de értékelem a hozzászólásodat. Köszönöm.

2018. márc. 13. 13:22
 4/13 A kérdező kommentje:

Szia!


A micu Colt jó ötletnek tűnik. Nem drága, de hasonlóan könnyen tudom otthon is cserélgetni az olajat, stb? A motorja strapabíró? Alkatrészek könnyen beszerezhetőek?


Kösz az ötletet, utána járok.

2018. márc. 13. 13:27
 5/13 D. Brasco ***** válasza:
56%
Az a baj hogy a mostani autokat nem az ilyen barkácsmatyiknak gyártják akik majd otthon maguk mindent megcsinalnak meg kicserélnek meg komplett szervizelest hajtanak végre rajta.....amugy ha ennyire nem kell a német(pedig nem csak az tud elromlani)akkor vegyel ujabb swiftet!
2018. márc. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nem barkács matyi vagyok, de minek fizessek egy sima használati tárgy fenntartásához szükségesnél többet mint ami szükséges? Amúgy tényleg ilyenek. Mindent a szervizben. És vagy kicserélik, vagy nem. Azért elég rossz dolog, hogy egy autóban körülményessé teszik az olyan egyszerű dolgokat is mint egy snassz olajcsere. (tudom, gazdaság)


Ha mindegyik ilyen akor gondban vagyok! :-) Új Swiften gondolkodtam, de még nem döntöttem.

2018. márc. 13. 13:40
 7/13 A kérdező kommentje:
ctr-x, ctr-v -vel illesztettem be az első mondatot azért lett olyan! Bocsánat!
2018. márc. 13. 13:53
 8/13 anonim ***** válasza:
Nissan Almera, Toyota Corolla ,Avensis, Honda Civic,Jazz ,ha megbízható japán kell, de egy Renault Thalia , Dacia Sandero Mpv is igénytelen olcsó otthon is csavarozható autó.
2018. márc. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Toyota Avensis Verso 2.0 szép, de csak a szívem húzna feléje, ekkora autó túl nagy lenne nekem. Nem lenne kihasználva.


Honda Jazz első körben illene a profilba, most már csak azt kellene tudni mennyire bírja a strapát.


Kicsit elbizonytalanodtam, mert 1.2l motorja van, ami 90Le körüli teljesítményre képes. Bírják ezek a motorok sokáig?

A gondom az, hogy kipréselnek ekkora teljesítményt ilyen kis motorokból, de az anyagot kispórolják belőle a hengerek között meg van pár mm anyag, elreped hamar nem? (igen tudom, a mai anyagok már nem olyanok, meg jobbak stb.)


Mint itt a 'Felső' kategóriás autóknál:


[link]


Egyenletlen hőterhelés miatt is megadhatják magukat hamar az anyagspórolós motorok, főleg télen rövid utaknál. Ez mennyire jellemző ennél az autónál? (Jazz) Tudja valaki? tapasztalat?

2018. márc. 13. 14:37
 10/13 anonim ***** válasza:

Azt hiszem kicsit túlpörgöd ezt a témát. Én nagyon német párti vagyok, de egy Mitsu, Toyota, Honda szívóbenzin blokk az életben nem fog szétrepedni normális használat mellett.

Én inkább attól tartok, hogy ekkora fillérb/szás mellett nem kapja meg az előírt karbantartást az előírt minőségben.


Ja és még egy fontos dolog, az autógyár nem az ellenséged, nem azért gyártanak olyan autót, amilyet, hogy neked rossz legyen, hanem mert erre van igény.

2018. márc. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!