Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Régi Swift-hez hasonló autó?

Régi Swift-hez hasonló autó?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy 2000-s évjáratú Suzuki Swiftem amit nagyon szeretek, azonban pár év múlva csere éretté válik mert kissé öreg lesz addigra! :-)


A kérdésem az lenne, hogy van-e olyan -manapság 6-7 éves- autó márka/típus ami megközelítőleg ugyan ekkora valamint ehhez hasonlóan igénytelen a fenntartást illetően?


Német nem kell, mert láttam milyenek belülről, illetve a tapasztalatok szerint sokat kell szervizelni őket. A Francia sem jobb ebből a szempontból, ezért inkább Ázsiai vagy Amerikai lehetne. Toyota, Ford, Kia(?), Nissan, Mitsubishi? Ezekből a fentieknek megfelelő típus van?


Olyan autót szeretnék amiben otthon simán elvégezhetem a kisebb szervizeléseket: gyertya/olaj/olajszűrő/üzemanyag szűrő csere stb., valamint a motorja legendásan strapabíró. (1.3l-1.6l benzines motorra gondolok)


Nem ártana ha az izzócsere stb. sem lenne kardinális kérdés mert láttam olyat, hogy a fél autót le kellett bontani egy fényszóró izzó csere alkalmával.


Az sem lenne utolsó, ha biztonságosabb is lenne...

Létezik ilyen?


Köszi mindenkinek!



2018. márc. 13. 13:02
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
1,2 -es motorból a 90 ló nem extrém valami.Ez nem egy divatos turbós minimotor,ahol már lehetnek bajok. A híres "vétek" 1.6 -os Civic 160 lóerős volt és ütötték vágták mégse ment tönkre. A Jazz egy nagyon megbízható strapát kibíró praktikus autó.
2018. márc. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

kérdezőnek: ne itt érdeklődj, hanem a Totalcar/népitéletet olvasgasd...többre mész vele.


Maradj a szwiftnél, csak 2010 utánit nézz.

2018. márc. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Szerintem az alap egyszerű karbantartások elvégzéséhez nem kell szerviz. Olyan nagy elvárás, hogy hozzáférjek egy leeresztő csavarhoz, vagy a gyertyákhoz, Uram bocsá' a fényszórók izzóihoz? Ez ne legyen már fillér .... :-) (nyomatékkulcsom meg van, szervízkönyvem is) A többihez meg azért ne kelljen nyúlni, mert örök? Mikor volt utoljára olyan, hogy a szervízből kijött autó jobb volt, mint a gyári? Ladáknál, meg Trabantoknál. Amit szét kellett már egyszer szedni, az már soha nem lesz olyan jó, mint a gyári. (Ritka kivételektől eltekintve.)


A főbb problémám inkább az volt, hogy a linkelt motorok a gondozások ellenére is átrepedtek bizonyos típusoknál.


Most pár dolog: Vagy a 'Szakszervíz' nem dolgozott rendesen, vagy a típus nem jó. (vagy a tulaj nem csinált semmit még otthon sem, bár a hengerek közé ő sem tud anyagot varázsolni)


Na az ilyen használati tárgy nem kell főleg akkor ha tudom, hogy van annál sokkal strapabíróbb is. Lehet igénytelen vagyok, de a nagyon drága neves TV ami mindent tud (közvetlen hozzáférése van a bankkártyámhoz is, hogy 'OKOSAN' tudjam fizetni a szerviz költségeket), de túl sokszor van szervízben ezért a meccset a maradék junosztyon kell néznem a haverokkal, akkor elgondolkodom, hogy inkább egy olcsóbb, butább de üzembiztosabb TV-t veszek. Ez miért nem lehet autónál, ami ráadásul sokkal többe is kerül?


De lehet hogy a mostani szívó motorok bírják és nem jelentkeznek ilyen gondok. Ezért kérdezek.


Az új swiftben is vannak ilyen motorok, mint a linkben. (ok, figyeni kell, hogy ne ez a típus legyen benne. Azért nézzem a 2010 utániakat ugye?)


A Nissan Almerára mondtak hasonlókat mint a Swiftre, de nem hiszek mindenkinek rögtön, inkább utána nézek több helyen is, mint pl itt.

2018. márc. 13. 15:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!