Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikortól kell bekötni magam?

Mikortól kell bekötni magam?

Figyelt kérdés
Mielött valaki leszólna nincs jogsim, csak felmerült a kérdés. Beszállok a kocsiba, egy kis utcába, elindulok, megyek 5-6 métert, elém ugrik egy rendőr, hogy közuti ellenőrzés, és figyeltek, hogy bekötöm-e magam. Megbüntetnének mi? Akár 1 métert mennék kocsival, akkor is?
2010. júl. 20. 14:50
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Sajnos nincs fotó az "elmúlt" autómról, de a rendőr nem hitte el, hogy én vezettem és kiszálltam belőle saját lábamon. Ha NEM kötöm be az övet, akkor tepsiben visznek el. "Mindössze" annyi történt, hogy egy emberke lesz***ta a stoptáblát, én nem láttam mert takarásból jött ki, kb. 90-95-ös tempóval kapott oldalba, vezetőülés felől. A kocsiból nem sok maradt, de kiszálltam és élek. Addig is és azóta is: beülök, öv, csak utána slusszkulcs és egyebek.
2010. nov. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
A KRESZ szabájok szerint TOLATÁS KÖZBEN NEM KELL becsatolni az övet,(mivel az akadályozhat a hátrafordulásban) csak úgy mint magánterületen ipari területeken sem kötelezhet erre a rendőr. maximum a felettesed vagy telepvezetőd.
2011. dec. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
22%

Buszon mért nem kötöd be magad? Év kérdése? XD


Amúgy szerintem saját felelősség. Meg sokan állítom azért nem kötik be magukat mert szabály :D

Aztán úgy vannak vele a saját kocsijukba ne akarják már beszabályozni őket. A cigit is be kéne tiltani ilyen alapon mert az is veszélyes az egészségre. Ha nem köti be valaki magát az szerintem mindenkinek a saját igénye. Ő döglik meg nem én. Nekem mindegy kirepül-e a kocsiból vagy nem. Ezért pénzt beszedni aljasság! A köművesek szerintem veszélyesebbek mikor 16 emelet magas állványon egy pallón tolja a téglás talicskát. Sőt azt ha talicskástól belezuhan egy arra járó másik ember nyakába az még kellemetlenebb. De az nem büntethető ugye.

Én azért csatolok övet hogy ne járjak úgy hogy kirepülök a szélvédőn nem azért mert büntetik. De ha elfelejtem és menet közbe csatolom be akkor se jut eszembe hamarabb azért ,mert büntetik hanem csak az hogy csatolni kéne övet.

2011. dec. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!