Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikortól kell bekötni magam?

Mikortól kell bekötni magam?

Figyelt kérdés
Mielött valaki leszólna nincs jogsim, csak felmerült a kérdés. Beszállok a kocsiba, egy kis utcába, elindulok, megyek 5-6 métert, elém ugrik egy rendőr, hogy közuti ellenőrzés, és figyeltek, hogy bekötöm-e magam. Megbüntetnének mi? Akár 1 métert mennék kocsival, akkor is?
2010. júl. 20. 14:50
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
90%

Jaina!

A biztonsági öv bevezetésének indoka sok évtizedes kutatási eredményre és balesetelemzésre épül. Bizonyára vannak olyan helyzetek, amikor a bekötött biztonsági öv nagyobb bajt okozott, mintha nem lett volna bekötve, de ez az arány, elenyésző része az összes mellette szóló érvnek. (Ebbe itt és most hosszú lenne belemenni..) Úgyhogy összességében kár vitatni az öv melett szóló érveket!

2010. júl. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
83%

Beülsz és bekötöd magad rögtön. Nincs saját utca, meg csak öt méter meg majd a főúton. Különben sem vezetés közben kell kötögetni magad.


Amerikában pl. nem mehetsz úgy, hogy valaki nincs bekötve. A barátomnak meg olyan kocsija van, ami elkezd magyarázni, ha nem vagy bekötve. Múltkor nem állította még le, mikor már kikapcsoltam az övet és megint magyarázni kezdett.

2010. júl. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
54%

Aki biztonsági öv nélkül megy azoknak ajánlom megnézésre:

http://www.youtube.com/watch?v=6kYqjTA_VEg&feature=fvw

http://www.youtube.com/watch?v=KBzyi-KmhhY

2010. júl. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
54%

Szintén ehhez a témához:

http://www.youtube.com/watch?v=dOMlPz4j7ps&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=UthhJLekANU&feature=related

Aki még mindig van olyan idióta, hogy nem köti be magát az tényleg dögöljön is meg. Ennél azért vannak egyszerűbb öngyilkossági módok is!

2010. júl. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Az én barátnőm öv nélkül a hátsó (!) szélvédőn repült ki.
2010. júl. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
50%

én már megszokásból kötöm be magam és ha nem vagyok bekötve kényelmetlenül érzem magam.

Mondjuk nekem teljesen fölösleges bekötni magam mert olyan gyenge autóm van hogy ha ütközök valamivel úgy is húskonzerv lesz belőlem szóval nincs sok értelme de a büntetés miatt bekötöm magam.

2010. júl. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
71%
Nálam is megszokás és kényelmetlen ha nem vagyok bekötve. És mindenkinél így kellene legyen, de aki nem köti be magát szándékosan az meg is érdemli. Nem véletlenül vezették be az övet
2010. júl. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
84%

hátra menetben a vezetőnek nem kell hogy bekötve legyen, mert gátolhatja a szabad kilátásban, ha hátra nézel forgolódsz stb és az öv meg csak galibázik. - ezt a Kresz-en is elmondták, most csinálom a jogsit.


Amúgy én már egészen kis korom óta úgy vagyok, ha beülök egy autóba akkor bekötöm magam. Ez Alap! - és ez a mai napig nem változott, egyszerűen sokkal nyúgodtabban utazok, ha bevagyok kötve, és az is biztos hogy ha meglessz a jogsim - hamarosan akkor addig nem indulok el amíg mindenki be nincs kötve,


- elvégre ha én vezetek -az én felelősségem az utasok testi állapota!!

2010. júl. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
66%
Az meg a másik, hogy én sem indulok el ha valaki nem kapcsolja be magát, illetve elöl jelez is, hátul meg nem nagyon szoktak ülni :)
2010. júl. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is megszokás, hogy bekössem magam.


Valamelyik héten pl. egy kis faluban jártam, ahol azt vettem észre, hogy szinte mindenki öv nélkül vezetett. Mikor indultam hazafelé gondoltam kipróbálom én is, hátha kényelmesebb.. De nem!

Furcsa volt és nem éreztem magam biztonságban.


Nálam is első a bekötés és csak utána indítok.

2010. júl. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!