Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson minituning?

Krómgyűrű kérdése:

Simson minituning?

Figyelt kérdés

Legfőképp azoktól várok választ, akik megcsinálták a Mihu féle minituningot Simson smkp.-on.

Megtaláltam az oldalt, hogy mit hogyan kell, kérést is raktam fel ezzel kapcsolatban, de nem válaszoltak.


Nekem maradt pár megválaszolatlan kérdésem.

1.

Tehát legkönnyebben úgy tudjuk a perselyt kireszelni, hogy azt eltávolítjuk a hengerből. Az meg van, hogy felmelegítjük, majd óvatosan kiütjük a perselyt. Ez visszafele ugyan így működik? Tehát hengert felhevítem, perselyt lehűtöm és mehet bele a hüvely?


2.

Ha a perselyt kireszeltem a megadott paraméterek alapján, akkor a hengeren is kell reszelni/igazítani valamit? A felömlök környékén értem ezt, ahol színelt a persely és a henger egymáson.


3.

Az igaz, ha elvégzem ezt a reszelést, akkor el kell vinni a hengert fúratni/honolni?


Illetve kíváncsi vagyok, hogy saccperkábé mennyivel lesz jobb a motor? Pontosabban a végsebességre gondolok.

Valamint szívesen meghallgatok egyéb jótanácsot ezzel kapcsolatban.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2019. nov. 13. 20:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én megcsináltam régen. A perselyt nem vettem ki. A nagyját elektromos furatköszörűvel kimartam, a maradékot pedig tűreszelővel kireszeltem.

Én bejáratás után csináltam meg, nem a fúras előtt.

Én elégedett voltam vele. Telefonnal mérve előtte 58-60 volt a vége, utána 68-69. Túlfújt gumival, kormányon hasalva 72 volt a vége. Nem is ez volt a pláne, hanem hogy sokkal jobban gyorsult. Én a 16-os lánckereket fent hagytam, mert azzal volt a legjobb. 17-es lánckerékkel nem ment többet, viszont lomhább volt.

Ja igen, az enyém egy S51 Enduro, 4 sebességes.

2019. nov. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Nekem sajnos csak tűreszelők állnak a rendelkezésemre, ezért gondoltam arra, hogy ki kellene vennem a perselyt.

Nekem egy 3 sebességes S50-em van, 14-es lánckerékkel a végsebessége 63 km/h.

Van itthon 16-os is, de azt már nehezen bírja el, ezért rajtahagytam a kisebbet.

Nekem is 900 km van a hengerben fúrástól számítva.

Neked lett a kipufogóhoz, karburátorhoz vagy gyújtáshoz nyúlva a módosítás után?


Szívesen hallgatok meg válaszokat!

2019. nov. 14. 04:57
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj,nem éri meg kókányolni házilag.

Megoldás egy 60/4 henger,keyston krómgyűrűs dugóval.

Gyönyörűszép nyomaték,és leforog 17-es lánckerékkel is.

90-el kényelmesen megy.

Tapasztalatból hallottam.

2019. nov. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A gyújtáshoz nem nyúltam (gyári tirisztiros, gyári értékre állítva), a karburátorban cseréltem a főfúvókát nagyobbra (már fogalmam sincs mekkorára), mert ami addig benne volt, azzal nem pörgött ki. A kipufogókönyök dobba lógó részét levágtam, a hangtompítót kifúrtam, úgy ahogy a leírásban volt.

Ez a minituning amúgy tényleg kókány egy kicsit. Akkor éri meg, ha nulla Forintból akarsz jobb teljesítményt kihozni.

Egy 60/4 henger, rezonátor gyártatás, meg komolyabb gyújtás azért viszi a pénzt. Én csóró diákként ezért maradtam a minituningnál.

Ui.: Jelenleg várja a feltámadást a jó öreg Simson. Már évek óta nem mentem vele. Teljesen szeretném majd felújítani, csak nincs rá időm.

2019. nov. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Diák vagyok jelenleg, tehát nem engedhetek meg magamnak ekkora befektetést :/ :)

Ezért maradnék a minituningnál.

Most egy megszakítós gyújtás van fent, dr csak a bajok vannak vele. Gondoltam lecserélem egy Ducati Energia gyújtásra vagy legalább egy CDI gyújtást raknék rá, amit olcsóbban megúszhatok.

2019. nov. 14. 21:40
 6/7 anonim ***** válasza:
Babetta gyújtás + Mofakeres 60/2 kijön egy ducati gyújtás árából, jobban jársz mintha reszelgetnéd
2020. jan. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
utolsónak írom nekem is ugyan ez a szett és 75km/h a vége hosszú 4.-el+szujó rezó (nem pörög ki) szeretném én is kipróbálni rajta a "minituningot" mert néha azért gyengélkedik ezzel a sima 60/2-vel.
2021. máj. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!