Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Swift-be ('98-as)...

Suzuki Swift-be ('98-as) milyen vezeték való?

Figyelt kérdés

Ötajtós, 98-as swift. Az első elektromos ablakemelő kapcsolókat cserélném ki, de a kábelek alatta már rövidek és nagyon szarul néznek ki, a saruk lejárnak, a szigetelés olvadt, több kiló szigszalag tartja össze, ezért újrahúznám ezeket a kábeleket.


Milyen átmérőjű sodrott rézvezetéket vásároljak?



2019. okt. 18. 17:08
 1/5 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
Vágj ki egy darabot vidd el a boltba aztán olyat kérj
2019. okt. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez kézenfekvő lenne, de netről rendelem a cuccot.
2019. okt. 18. 20:36
 3/5 anonim ***** válasza:
67%

Ki kell számolni, hogy mekkora kell. Feszültségesésre méretezünk, elindul az akkutól a 12V, járó motornál 14V, ebből kellene szerintem legalább 13.5V a motoroknál, működés közben. Addig kell növelni a vezeték keresztmetszetét, még ez az érték nem mérhető. Ha a feszültség megvan, át fog menni a megfelelő áram is. Kis feszültség, nagy áram, ezért a vékony keresztmetszet, 1 mm2 és alatta szóba sem jöhet. 1.5 mm2-től felelé lehet jó. Minél kisebb a feszültség és minél nagyobb az áram, annál vastagabb vezetéket kell használni.

Miután próbáltam a hozzáértőt játszani, leírom én sem számolgattam, 5 ajtósban a kézifék mögöl kikötöttem a gyári kapcsolókat és a műszerfalra tettem univerzális kapcsolókat helyettük, de bármikor visszaállítható a gyári megoldásra, ez nálam sokszor szempont a szerelésnél. Erre a nagyjából egy méteres távolságra pedig 1.5 mm2-es vezetéket használtam. Hibátlanul működik a kábelezés. Egy kicsit árnyalja a képet, hogy az univerzális kapcsolókból 10-ből 8 boltban nem tartanak, amit a másik kettőben lehet kapni, hamar tönkremennek. Végleg úgy lehetne megoldani, ha vennék egy műszerfalba illő kapcsolót valamilyen autóból bontva.

1.5 mm2-es szerintem elég lesz, a következő 2.5 mm2-es már viszonylag vastag, nehezebb vele a csatlakozásnál dolgozni.

2019. okt. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Király vagy, köszi szépen! 👍
2019. okt. 18. 22:12
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Bontóból keresnék a helyedben gyári kábelkorbácsot, azzal a legegyszerűbb. Egyébként túlzás a másfeles vezeték, szerintem 0.75 mm van a legtöbb helyen. Érdemes szilikonkábelt vagy AWG kábelt rendelni, és nem feszesre hagyni hanem lazára, hogy a rázkódástól ne szakadjon el.
2019. okt. 19. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!