Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit értsek az alatt hogy fel...

Mit értsek az alatt hogy fel kell tölteni az autó klímáját? Egy idő után nem fog hűteni a klíma mert "kiürül"?

Figyelt kérdés

Nekünk 2 éve van klímás autónk és hűt a klíma. Kell vmikor tölteni? ha igen mikor?

12 éves manuális klíma.


2010. júl. 16. 15:39
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
így van a ladás mellett állok! Lehet hogy nincs szervóm de ha az új autótokba elromlana a szervó hirtelen mert a kompjúúúter nem enged bele annyi olajat vagy éppen szarrá megy a szervó akkor nem tudnátok mit kezdeni magatokkal ,mindenki szidná az autóját hogy ilyen sz..r meg olyan f..s és megérnétek a kormányt tekergetni két kézzel!Nekem is ladám van és a körülöttem élő szomszédok állandóan szervizeltetik az autójukat én egyszer sem vittem még szervízbe! Műszakitól műszakiig megy már évek óta és semmi baja!
2010. júl. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Utálom az ilyen embereket.

Képzeljétek, mesét mondok. 2004 óta csak szervókormányos autóm volt, 2005 óta meg csak klímás. Mindegyiknél olajat cseréltettem, meg olajszűrőt és levegőszűrőt 15 000-ként. Semmi mást! Igaz, hogy amikor 2005-ben megvettem a kocsim, akkor kiment 3x is a lámpája. De annyi. Egyszer sem romlott el benne semmi elektronika, csak mentek hiba nélkül.

2010. júl. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
És röhögve parkolok, egykézzel tekerve a kormányt élvezem a klímát, és röhögök a Ladásokon akik küzdenek a szervó hiányától, és izzadnak a klíma nélküli kocsijukban mikor parkolnak.
2010. júl. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

17:05:


Attól hiszed magad férfinak hogy lebirod tekerni az ablakot és 50 évvel ezelőtti felfogásban élsz? Egyébként a kocsi legyen értem és ne én a kocsiért, adjon meg nekem minnél többet, és ne én erőlködjek ha nem muszáj.


Ja és: 98-as Ford Mondeo kombim van, amit kb 8 éve vettem 1.2 millióért kézpénzbe, van benne klíma, van benne szervó, és kiröhöglek amikor elmész mellettem hogy milyen nyomorék vagy, hogy sajnálod magadra költeni a pénzt, mikor egyszer úgyis beledöglesz az életbe, és annyit nem mondhatsz el magadról hogy volt egy kényelmes kocsim, csak azt hogy milyen nagy férfi voltál hogy te még a 21. században is szervó nélküli kocsi kormányát tekergetted.


( Egyébként meg profi szinten gokartozok 400ccm-s gokartal és megsúgom a kicsi kis füledbe hogy abba sincs szervó )

2010. júl. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Bele is halnék ha ilyen csirák szintjére sűlyednék.


Egyszer mentem egy seat ibiza 2éves nyomi kocsival és egy nyomorék kis csirának éreztem magam mint a többi ember.


17 éve nyomom a zil-el és szerintem könyebben tekerem félkézzel a kormányt mint te kiss szerencsétlen.

2010. júl. 18. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Elég maradi lehetsz.

Ma már alap dolog a szervó egy kocsiban, a klíma szinte szériafelszereltség, legalábbis a legtöbb autóba már van.

Lehúzott ablaknál ugyan úgy bepálik a p.csám és nem szeretem ha 100-nál huzat van mert nem hallom a többieket vagy épp a rádiót.

2010. júl. 18. 12:42
 17/22 anonim ***** válasza:

jaaaaj ez az autó van értem és nem én érte duma ez ... chhhh... anyukám dumája amikor a pár éves autót úgy lelakja 1 hónap alatt h azt mondod rá 15 éves...

De amúgy elrugaszkodtatoka kérdéstől... azthiszem , de leheth hüyleséget mondok... a szerelő be tudja mérni, van-e gáz még a klímában... én legalábbis így hallottam!

És még mindig kitartok mellette, h ablaklehúzás... autóm körbe van sötétítve, tettel az első ablakra ilyen légterelőt v miafasz... 1500 ft 1 pár és tök jó mert nem vág be a kuzat rögtön:) sőtt ha esőben párásodik az ablak, 3-4 vmre le lehet húzni úgy h nem eseik be az eső, és még jól is néz ki:P

2010. júl. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Mi vagyunk a szánalmasak amikor le van sötétítve a kocsid mint a 15 éves hülyegyerek álmában hogy jajj de jól néz ki.


Egyébként meg klymát ráteszed az ablakra és gyorsabban leszedi a párát mint amég az automata ablak leengedi magát.

2010. júl. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Az enyém is sötétített, csak gyárilag :)

Amúgy a sötétítés szart sem ér, ha szinezett az üveg, és UV védős akkor ér valamit. Pluszban nekem hidrofóbok az oldalablakok, és fűtött a szélvédő, szóval elég nehezen tudna párásodni.

2010. júl. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Na szóval ezeknek a klímás gyerekeknek üzenném hogy ne nagyon oltogassák a ladásokat!

Ja és képzeljétek el ladába is gyártanak szervó kormányt és beépíthető klímát! De minek tegyem be? felesleges! minél több az elektronika és a felesleges cucc annál több a meghibásodás lehetősége sőt a szervizelés díja is annál több ;) míg ti 50 ezer forint alatt nem ússzátok meg a szervízköltséget én megúszom 10-20 ezerből sőt vagy csak megveszem az alkatrészt és itthon kicserélem és igen büszkén elmondhatom magamról,hogy saját magam csinálom meg az autóm és úgy szabom testre ahogyan nekem kényelmes ,nem pedíg a gyártóknak! Na pá ;)

2010. júl. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!