Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A bringás, és robogós két...

A bringás, és robogós két kerekű tapasztalat kamatozik bármennyit is a nagy motoron?

Figyelt kérdés
Tehát egész életemben bringáztam, és robogóztam, több tízezer kilómétert mentem ezekkel, olyan rutinom van már mindkettővel, hogy bringával elengedett kézzel tudok simán kanyarodni, bukkanókon átmenni, emelkedőn feltekerni, pusztán ahogy a testemmel kontrollálom az irányát. Robogóval is menne ugyan ez, csak ott nem lehet elengedett kézzel menni mert húzni kell a gázt. Úgyhogy ott csak úgy megy, ha jól meghúzom, aztán addig siklok elengedett kézzel amíg vissza nem lassulok teljesen. Tehát tisztában vagyok vele, hogy egy nagymotor meg ezen játékszerek közt ég és föld a különbség, de mégis, két kerék az két kerék. Lenne kezdőként bármilyen kis előnyöm is nagymotoron azokhoz képest mondjuk, akik alig bringáztak vagy robogóztak még előtte? Szeretnék A-s jogsit.

2019. szept. 30. 13:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy előnyöd van, hisz nagyon sokat jelent az egyensúlyozás is . De azért ne hogy elszaladjon veled a nagymotor mert azt is külön megkell tanulni, rá kell érezni minden részére.

Főleg a fékezést nem árt sokat gyakorolni, az első és hátsó féket hogy egyszerre jól és hatásosan tudd használni. Meg hajlamos az ember egy pár út után nem érezni a sebességet, nem tűnik olyan gyorsnak és ebből lehet baj.

2019. szept. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hogy robogóval jó vagy, abból persze nem következik hogy egyből az leszel nagymotorral is. De hogy alapból a közlekedésben való részvételben sok tapasztalatod van, és az egyensúlyozás is már ösztönösen megy, az nyilván nagy előny egy totál újonchoz képest.
2019. szept. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk előnyként nekem inkább az jutott eszembe, hogy bringával, robogóval te vagy a leggyengébb láncszem, meg kell velük tanulni úgy közlekedni, hogy ezzel tisztában vagy és tudod, hogy mindig mindenkire duplán kell figyelni és mások helyett is neked kell figyelni, hogy ne legyen bajod. ÉS nem mondjuk az, hogy elengedett kézzel felmész a Kékesre :D
2019. szept. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! 3-as, ez teljesen így van :D 50-es kisrobogóval az ember megtanulja félteni az életét, mikor duplaplatós kamionok előzgetik a Balaton felé vezető uton, vagy körforgalomba nem minden esetben vesznek észre és kihajtanak eléd.
2019. szept. 30. 19:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!