Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gyorshajtás kismotorral. Mit...

Gyorshajtás kismotorral. Mit kaphatok?

Figyelt kérdés
Ugyebár 40el lehet menni. de ha elkap a rendőr 80al, akkor jogsi is oda vagy csak pénzbüntetés? Mostanában hallodtam hogy nem nagyon vesznek el jogsit gyorhajtásért csak k*urvanagy összeget kell fizetni. Igaz ez? vagy ha nem 80al kap el csak 60al? vagy 200al?? mikortól van a határ?
2010. júl. 12. 22:49
 1/8 anonim ***** válasza:
kismotorral 80-nal bevonják, mint a sicc!
2010. júl. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Azért megnézem melyik kismotorral tudsz 200-al menni :D

Nekem Simsonom van, igaz hogy 200-al nem, de 70-80-al tudok menni vele. Őszintén szólva eddig soha nem volt problémám gyorshajtás miatt, (pedig azért elég sokat motorozok) kismotornál inkább az utas szállításra allergiásak a rendőrbácsik, vagy biztosítás hiányára, vagy egyéb hasonló szőrszálhasogató jellegű szabály megszegésére :)

Tudom, lehetséges hogy sokan túl naivnak tartanak, de a 40es korlát igazándiból általában baleset esetén jön elő, ha felmerül, hogy azért következhetett be, mert azt túllépted.

Más esetben szerintem ha be is mérnek traffipaxxal esetleg mondjuk 50-el, vagy 55-el, biztosan nem fogják otthagyni a cuccost az ut szélén és üdözöbe venni Téged hogy jól "seggbe b@ssz@n@k a gumibottal", mivel rendszámtábla híján másképp amugy sem tudnák eldönteni kinek küldjék a csekket :)

Ha valaki biztosan tudja hogy tévesen gondolom kérem cáfoljon meg, mert nem szeretnék egyszer pofára esni a tudatlanságom miatt :)

Köszi, előre is :)

üdv: lapro1

2010. júl. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60eft. www.kreszvaltozas.hu azon belül büntetés kalkulátor,ott kiszmithatod.
2010. júl. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

a 200at jelképesen értettem, a határ érdekelt, hogy mikor veszik el a jogsit. amúgy egy gyorsasági motorom van 50es és azzal bizony túllépem a 100at simán. a simóm nekem is olyan 60-70et ment ;).

és köszönöm a linket, de arra is kíváncsi voltam hogy a jogsit mikor veszik el. :D

2010. júl. 13. 00:11
 5/8 anonim ***** válasza:
csak remélem, hogy az ilyen őrültek legalább nem közutakon teremtenek balesetveszélyes helyzeteket:S
2010. júl. 13. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem őrültség ez :)

Lehet felelősségteljesen is motorozni. Nekem ha enne egy gyorsasági motorom azzal sem mennék sokkal többet. Városban biztosan nem. Városon kívül viszont minden a helyzettől függ. Bizony simsonnal s vgyok ugy néha ha van előttem egy 2-3 km-es teljesen belátható utszakasz 0 autóval, hogy húúúúú de jó lenne kicsit meghúzni a gázt és néhány másodperc alatt végigszáguldani rajta :)

Ha valaki nem így gondolkodik, azt viszont nem is árt hogyha megbüntetik, mert abból bizony nagy eséllyel baleset lesz :S. Viszont ha kismotorral az előbb leírt módon közlekedik, abból szerintem semmi problémája nem lesz, mégcsak megbüntetni sem fogják, mert ha csak olyankor megy gyorsan amikor belátható valami akor negy eséllyel a trafipaxot is látná.

Egyébként tényleg életvesélyes.


Üdv.: lapro1

2010. júl. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Teljesen igaza van annak, aki a rendszámról írt!

Kismotoron nincs rendszám, nem tudják a csekket küldeni címre, esetleg ha mozgó traffiba futsz bele, de nem tartom valószínűnek, hogy 60-al mész és téged cseszegetnének érte.

2010. júl. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hát szerintem sem őrültség, mivel nem adrenalin és gyorsaságfüggő vagyok, és ha kell 40el is eldöcögök, de nyílván 120al élvezetesebb, nyílván forgalomfüggő. Mondjuk abban még mindig nem vagyok biztos, ha esetleg 120al kap el akkor otthagyja-e a műszert vagy sem? Mert azért 120al autópályán lehetne menni. És képes is rá a motorom, és nem kaarok egyszer ilyen sebességgel belefutni egy rendőrbe.

lapro1 neked nagyon köszönöm, sokat segítettél, de a többiek is. (kivéve az az egy "őrült" hozzászóló :D)

2010. júl. 14. 00:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!