Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » Szerintetek vannak még ilyen...

Szerintetek vannak még ilyen lányok?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, ha minden jól megy orvosnak fogok tanulni jövőtől. Szeretek pl klasszikus zenei előadásokra, operákra járni. Szerintetek vannak még olyan lányok akikkel pl egy opera előadásra el lehetne menni? Akivel megegyezne az én értekrendem mert nem igazán találok mostanában ilyet.
tegnap 00:45
1 2
 11/17 anonim válasza:

A klasszikus zene/opera egy másik kor zenéje. Ezért nem népszerű. Meg mert nem táncolható, nem énekelhető. Szóval passzív befogadás. Meg hosszúak is a művek.


Szerintem ezek erősebb okok a népszerűtlenségükre, mint a komplexitás. Több matematikus, fizikus, programozó stb van mint valaha. Nem hiszem, hogy a komplexitás tesz be nekik.

tegnap 19:01
 12/17 anonim válasza:

Szerintem se, nem kell érteni ahhoz, hogy tudd élvezni. Elektromos zenénél se tudod, hogy milyen algoritmus készíti az adott hangot.


Egyébként meg van olyan klasszikus zene, amire lehet táncolni, pl. a keringők ilyenek, de ezek más fajta táncok, mint ami ma (de pl. 60 éve is) divat. Sokkal struktúráltabb = kötöttebb

tegnap 19:05
 13/17 anonim válasza:

#11: Miért, a dub-dub zene énekelhető? :D Vagy a hörgős metál? (Az opera meg pont hogy énekelhető, de a dalok is, a szöveg nélküli művek meg dúdolhatóak, fütyülhetőek.) Amúgy nem véletlen a klasszikus zene és a popzene szétválása, a klasszikus zene a kifinomultabbaknak szól, a popzene meg az "egyszerű" embereknek. Az, hogy a régi kor zenéje, semmit nem jelent, ugyanúgy lehetnek népszerűek bizonyos művek (lehetne sorolni az Örömódát, Mozart A-dúr szonátájából a török indulós 3. tételt, Brahmstól a Magyar táncokat, Csajkovszkijtól a Diótörő részleteit stb.), ezeket szerintem a legtöbben ma is ismerik, nem is beszélve pl. a Strauss-keringőkről, -polkákról, a Radetzky-indulóról, és folytathatnám.

Valóban van jó pár hosszú mű, de egy átlagos klasszikus zenei koncert kb. 1,5 óra (néha szünettel), amit azért egy értelmes, zeneszerető ember ki tud bírni. Egy Haydn-szimfónia mondjuk 25-30 perc, a korai szimfóniái kb. 15 percesek. De ott vannak pl. Domenico Scarlatti pár perces szonátái vagy Bach gyakran szintén rövid orgonadarabjai. Szóval nem minden mű hosszú.

tegnap 19:37
 14/17 anonim válasza:

#13 ha ez így lenne akkor az egyetemeken klasszikusokat hallgatnának sokan. Matekon meg mindenki :D Szóval nem hiszem, hogy az okosságon múlik.


Az emberek már a szüleik zenéire se úgy gerjednek rá. Számít, hogy épp mi a korszellem. Hogy mi kelt fel érdeklődést.


És igen az énekelhetőség pop zenénél is számít. Népszerűbbek a szöveges dolgok.

tegnap 19:44
 15/17 anonim válasza:
Nálunk egyetemen volt ilyen szabvál, hogy klasszikus koncerteket kellett meghallgatni. Népszerű tárgy volt, sokan voltak, akik játszottak klasszikus zenét, én is azért mentem mert hiányzott. Szóval vannak még ilyen lányok, találsz majd, csak remélem elkerülöd az olyat, aki végig ásítozza az előadást és csak képet csinálni megy. 😆
tegnap 20:43
 16/17 anonim válasza:

13

Másfél óra csak zene hallgatásra. Ma kevesen hallgatnak csak zenét, sokan valami mást csinálnak közben és háttérnek rakják be. Ami pl. az úton menve azt jelenti, hogy egy klasszikus sokkal kevésbé élvezhető, mert a zajok elnyomják a finomabb hangokat. Ami részben persze igaz a popra is, de ott kevésbé

tegnap 20:47
 17/17 A kérdező kommentje:
#10 Tényleg nem találkoztam még hasonló természetű emberrel, ex barátnőm nem éppen volt valami kifinomult, köpködött összehányta a kocsim nem egy nőies darab volt valljuk meg az őszintén.
tegnap 21:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!