Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » Ismerkedés 40 körül?

Ismerkedés 40 körül?

Figyelt kérdés
Lassan 40 éves, elvált, molett, szép arcú nő vagyok gyerekekkel. Olyan kapcsolatot szeretnék, keresek, ahol meghagyjuk egymásnak a személyes teret, úgy értem nem igazán vágyom összeköltözésre, házasságra, olyan párkapcsolatra ahol otthon van a másik napi szinten amikor hazaesek a munkából, nem a szürke hétköznapokat szeretném megélni vele..most még nem, nem zárom ki hogy évek múlva olyan társat szeretnék, vagy úgy alakul a kapcsolat valakivel hogy ez természetes lesz és a mindennapokat is vele szeretném átélni, a nehézségeivel együtt. Még nem ez a helyzet.Olyan férfira vágyom aki egyben a barátom is, emberileg tisztelni tudjuk a másikat, akivel 'egymásra tud kattani' az agyunk, és van közöttünk az a tipikus pezsgés. Akivel néha, vagy gyakrabban találkoznánk és jól éreznénk magunkat együtt, esetleg elmenni kirándulni vagy múzeumba, ilyenek. NEM szexkapcsolatot keresek, az alkalmankénti találkozás itt nem a szextalálkát jelenti, hanem azt hogy amikor mindkettőnknek jó és alkalmas és arra vágyunk hogy a másik társaságában legyünk. Nekem fontos hogy az agyát is megkívánjam, és fontos hogy emberséges, korrekt legyen bárkivel. Nem sugar daddyt keresek, nem szorulok senki másra a számláim kifizetésénél, de fontos hogy anyagilag független legyen és ne okozzon gondot neki a mindennapi életét finanszírozni, nekem sem okoz gondot az enyémet finanszírozni. Az anyagi függetlenség és az életkor fontos, de az intelligencia és az emberség még fontosabb, valamint 43-55 éves kor közötti férfiakkal szeretnék ismerkedni. Tudom hogy megkapom hogy ez mennyire gáz, főleg itt ne várjak értelmes embert, de sajnos azt tapasztaltam a viszonylag normálisabb társkeresők esetében is hogy ott sem jobb a felhozatal...sőt..ott még siralmasabb látni hogy idősebb férfiak is ugyanazt a szintet hozzák mint itt a tinik. Úgyhogy rosszabb már nem lehet, és próba -szerencse alapon itt is megpróbálom, hátha. Az "elvárásim" a férfiak meg igazán "igénytelenek" azokhoz képest amikről hallok.

2022. jún. 25. 21:41
1 2 3
 11/30 anonim válasza:
10: Hol találtatok egymásra? Én is ilyet keresek, de nem sikerül. Csak nős férfi akad elvétve egy-egy alkalomra vagy számomra nem vonzó férfiak.
2022. jún. 26. 16:36
 12/30 anonim válasza:
11-es, véletlen találkozás volt offline térben.
2022. jún. 26. 16:38
 13/30 anonim válasza:

…akkor én a “bot rosszabbik végén” lévő 5,9 vagyok :)

Annyit gondolkodtam már ezen (nem volt ilyen kapcsolatom, mint amire a kérdező vágyik és a 10-nek van)- légyszi ne támadásnak vagy ilyesminek vegyétek, inkább érdekel és kérdeznék… nehezen tudom elképzeli (csak olyan “klasszikus”, normális kapcsolatok voltak az életemben).


…kedves 10- amikor jön a partnered (szexelni)- akkor hol van a gyereked? (Viszonylag keveseknek esik egybe az iskolai nyitvatartással a munkarendje, tennivalója- de ok, legyen)- hazatoppan a gyerek, mert lázas vagy mit tudom én, hazahozza a haverja anyukája és akkor te/ti ott valami csávóval a nappaliban, csóri gyerek meg nem tudja merre van arccal előre? :D

(Nem, nem a szex miatt, mert mondjuk nem ovis, hanem kamasz…de az anyát valami idegen?)


…beteg vagy (elég csak egy nátha vagy mondjuk egy lézeres viszérműtét vagy valami kozmetikai beavatkozás teszem azt a szájkontúr áthúzása- 1-2 hétig nem tudsz tiptop lenni… akkor le vagy ejtve, akkor nincs találkozás, mert nincs szex? Vagy nem lehet mondjuk számítani akkor semmiben a másikra? Mondjuk nemrégiben váltottam- jó néha a szeretteinkkel a karrierünkról, kétségeinkről, sikereinkről is beszélgetni- akár tanácsot kérni, akár ventillálni… ne mondjátok, hogy ez is letudható szexszel vagy ha nem csak az van, akkor telefonon…

Nem tudom, más hogy van vele, de még a gyerekemmel is vannak már kedves emlékeim arról, hogy baja van és bekuckózunk pattogatott kukoricával a kanapéra és fél éjszaka dumálunk… hát még a társunkkal!

…ezek nem hiányoznak, nem kellene, hogy részei legyenek- ha nem is a mindennapoknak, mert csak nem kell napi szinten ezt tenni egy házasságban sem… de a lehetőség ugye… ?

Ti mindig fittek, tökéletesek vagytok? Nem vágynál 10 arra, hogy a (szex)partnered mondjuk meglátogasson a kórházban vagy melletted legyen a tesód temetésén vagy a kísérőd lehessen egy protokolláris rendezvényen vagy az unokahúgod diplomaosztóján?


Hol vannak akkor a határok? Hogyan tudod magad lelkesnek tudni, valamiféle érzelemmel ebben a (számomra) furcsa kapcsolatban ott lenni, de nem bevonódni “túlságosan”?

Ha az ember mindig hazamegy fürdés után, akkor te meg pakolod össze utána a széttúrt ágyat és nem vágysz mondjuk arra, hogy ehelyett akár a barátaiddal együtt is elmehettetek volna egy nagy vacsorára vagy moziba vagy kirándulásra?


Meddig lehet ezt a “szőrmentén” kapcsolatot fenntartani?

Idővel mi lesz ennek a fejlődése, dinamikája, mi és hogyan fog erősödni köztetek? Mi által? Vagy tudod már most, hogy még “pár jó éved van, aztán a “csődörke” egyszer úgy hazamegy, hogy nem jön többet?”


Köszi, ha válaszolsz.

2022. jún. 26. 16:49
 14/30 anonim válasza:
13-as, 10-es vagyok. Értelek. Nem vagyunk "csakdugóstipptoppék", járunk kirándulni, múzeumba, koncertre, voltam már elesett és vitt már orvoshoz is, segítjük egymást. A találkozások helyszíne így változatos, egymás lakása nem tabu, de akkor jövünk-megyünk oda, ha a gyerekeink nincsenek otthon. Egyelőre egyikünknek sincs igénye egymás családjába belemászni. Nem tudom, mi lesz, ha lesz, azt tudom, hogy most így nagyon jó és megéri. Nőként és emberként is csodálatos vele.
2022. jún. 26. 16:57
 15/30 anonim válasza:

10, 12: Köszönöm, nekem úgy sajnos reménytelen :(

De 13. felvetésein elgondolkodva lehet, hogy mégsem csak ennyire vágyom. Csak hát ha még ennyit sem sikerül találnom...

Ti hogy tartjátok életben magatokban a reményt? Nekem ahogy telnek az évek, egyre nehezebb.

2022. jún. 26. 16:58
 16/30 anonim válasza:

5,9,13 (rossz felén a botnak :D ) vagyok- aki itt “értetlenkedik”.


…ha valakivel van közös program, minden OK, de NINCS PERSPEKTÍVA- mert az van, hogy ma jó, meg most jó, de ki tudja mi lesz holnap…

…akkor ez nem egy mély kötődés? Vagy hogy lehet megélni azt, hogy ez valahol egy elég erős bizonytalanság a jövőt illetően, nem?

Nem lehet vagy nem is kell tervezni? (Úgy értem pl. Egy jövő évi komolyabb nyaralás lehet, hogy már ősszel szervezhető, de akkor ilyenek tabuk és “csak” a hó végéig elérhető Bosch kiállítást lehet “bedobni” ötletnek?


…ha egy hónap múlva ez a férfi eltűnne az életedből (hisz megteheti, bár abban tökéletesen igazad van, hogy tk bárki, gyűrűvel is az ujján, de ez utóbbi legalább egyszer valószínűleg komolyan gondolta, hogy komolyan vesz :)- nos akkor nem fájna, nem gyászolnál, nem borítaná meg a törékeny, ami napra validált egyensúlyt az életedben?

A családotok, barátaitok, tulajdon gyerekeitek is tök érdektelenek? Senkit nem érdekel, kivel voltál itt, ott? Mutatsz mondjuk egy fotót az x nevezetességről, de gondosan kiválogatod, hogy csak olyan legyen, amit akár a googlemaps-ről is letölthettél volna, mert ha emberünk kocsija vagy arca látszik, akkor az… nos inkább ne?

Vagy tudtok társaságban, barátokkal, családi összejövetelen mindig mesélni egy-egy könyvről, színdarabról úgy, hogy nem csúszik ki a szátokon, de a benneteket őszintén szerető pár ember is nagy ívben letojja, hogy kivel életed meg?


Hasonló társadalmi/anyagi szintű partner az, akivel ezt kivitelezitek? Vagy pl egy közös nyaralásnál mindenki külön kéri a számlát vagy megy a pironkodás vagy a low budget, mert ezt nem “illik” megbeszélni, hogy kinek mi fér bele… vagy hogy van ez a mindennapokban?


Gyerekekkel hogy tudjátok egyezteti, hogy véletlenül se legen otthon, “láb alatt”? Elkülditek a gyerekeiteket és megmondjátok, hogy ne toppnjon be véletlenül se? Sose volt ebből semmi gond és egy kiskamasz és veszi szó nélkül a motyóját és húz a haverjához meg az apjához? (Ha nekem mondaná valaki, hogy 22-én semmiképp ne legyél itthon, csak felfelé billenteném a szemöldökön aztán megkérdezném, hogy MIÉRT? :D )

2022. jún. 26. 17:13
 17/30 anonim válasza:
Még mindig a boldog véntyúk vagyok :-) Feltétel nélkül tiszteljük egymás gyerekeit. Talán ez a titkunk, hogy nem gondolkodunk technikai görcsökön, hanem megéljük azt a heti 1-2 estét, vagy, ha kéthetente egy, akkor azt. Naponta többször beszélünk telefonon. Egyikünk gyerekei sem sérülnek és egy szűk körben beszélünk egymásról. Nem tudom, hogy ez ok lesz-e később, de most jó, hogy nincs címkéje, kategóriája. Ez így ok Neked? :-)
2022. jún. 26. 17:20
 18/30 A kérdező kommentje:
Kedves ötös! A 10-es válaszoló megkönnyítette a dolgom, és velősebben leírta azt ahogy gondolom, ahogy hozzáállok ehhez. A lényeg a görcsösség elengedése, az hogy semmit ne érezzünk kötelességnek a magánéletben, hogy az tényleg pihentető legyen, hogy saját magunkat tudjuk adni , merjünk sérülékenyek lenni elvárások nélkül, úgy és addig ahogy nekünk jó. Úgy emlékszem írtam hogy nem zárom ki hogy egyszer, egy olyan élethelyzetben, olyan emberrel teljesen természetes lesz az hogy egyszer csak hirtelen egy család vagyunk, de ezt még most tudatosan próbálom kerülni, ami szintén egyfajta görcsösség, így saját magamnak mondok ellen. Viszont nyitott vagyok és nem zárom ki hogy akár már holnap a boltban a sajtpult előtt összeakadok egy olyan emberrel akivel teljesen természetes lesz hogy összenövünk. Ugyanígy természetesnek tartom hogy előbb-utóbb valahova kilyukad egy kapcsolat és válaszút jön, de itt is azt gondolom hogy ezt érezni kell, és olyankor nem szabad "okoskodni" hanem hallgatni a megérzésre és a szívünkre. Az elvált létben az az egyik pozitívum hogy rendszeres időközönként a gyerekek az apukájukkal vannak, ha az apa kíváncsi a gyerekekre, és nálunk egy rossz szavam sem lehet rá. Most is napok óta nyaralnak, és egy darabig még nem jönnek haza. Szóval ha az apa tartja rendesen a kapcsolatot a gyerekekkel akkor az elvált nőnek több ideje jut magáéra, barátaira és minden egyéb tevékenységre mint házasság alatt. Ezek nem "szőrmentén" kapcsolatok, hanem egy olyan dolog amire két ember ugyanúgy vágyik, és pont arra vágyik. Tudom hogy aki nem érezte még így vagy nem élte át annak ez furcsa, de változó az embereknél hogy ki mit és hogyan szeret egy kapcsolatban, mit vár el a másiktól. A lényeg hogy két ember kölcsönösen ugyanazt akarja és az legyen mindkettő örömére és elégedettségére, el kell engedni hogy a világon mindent és mindenkit értsünk. Tudom nehéz. Például a hűséget én másként értelmezem mint sok ember, a részemről ah szeretek valakit akkor csak ő, csőlátás, esélytelen akár más pasi bámulása is, de ezt nem azért teszem mert ezt várják tőlem, hanem mert képtelen vagyok máshogy cselekedni. Viszont én nem azt érezném megcsalásnak ha mással fekszik le, hanem ha emberileg elárul, elárulja a közös céljainkat, nem tisztel mint embert, nincs meg a közös véd és dacszövetség. Már eleve sokan azt sem értik hogy miről hadoválok hogy nem tisztel, mivel legtöbb embernek a szex mással a tisztelet hiányát jelenti. Én ezek között nem vonok párhuzam. Nyilván nem egy állandó szeretőről beszélek vagy arról hogy szarul állnak a dolgaink és máshol keresi a vigaszt. Ezt is hosszú lenne kifejteni, csak érzékeltetni akartam hogy ezerfélék vagyunk, ezerféleképpen értelmezünk dolgokat, vonunk be az életünkbe, és előbb-utóbb mindenki összeakad olyan emberrel akivel a dolgokat ugyanúgy értelmezzük, ugyanazt szeretnénk. Egyik sem jobb vagy rosszabb mint a másik, csak más, mindenki kövesse a saját értékrendjét vagy vágyait. Nyilván ha nem ön vagy közveszélyes vagy büntetendő :)
2022. jún. 26. 17:25
 19/30 anonim válasza:

…persze, bármi OK (#sokatkérdező vagyok).

Nagyon köszi a válaszokat.


Azt hiszem megerősít abban, hogy én nem az az alkat vagyok, aki egy “rendes” (ezalatt hagyományost értek, nem mást) párkapcsolat helyett bírná a “majd lesz valahogy” bizonytalanságát… ha karrierben, háztartási mujnkákban vagy bármiben az életemben érték a fejlődés, tanulás, jobbá válás, előrelépés— akkor a párkapcsolatomban is legen az, de legalább legyen egy kölcsönös szinergia- amihez nekem (tehát elfogadom, hogy másnak nem!) 40 felett elég kevés lenne heti 2 este… az max szexnek meg közös kajának :D

Vagy úgy is mondhatnám, hogy klassz hobbi… amit az ember csak csinálgat, mikor úgy rájön és örömmel is tölt el, de úgy igazán nem lényeges. Mint egy szép váza- jól esik ránézni meg klassz meg minden, de ha nem lenne, attól még én lennék én és a lakókörnyezetem is ugyanaz lenne.


…az miért alapfelvetés egyébként (annyi korunkbelitől hallom, hogy szinte már igazságként, kinyilatkoztatásként hat!)- hogy egy második (vagy akárhanyadik) kapcsolatban SÉRÜLNEK A GYEREKEK??

…hát putriséknál biztosan, de két, hónapok, esetleg évek óta intim és bizalmi kapcsolatban lévő embernél miért kellene vagy miért nagyobb az esélye, mint annak, hogy ha a d..gáson túl is jó vagyok nála másra is, akkor ő egy olyan értékes ember, akiből kinézhető, hogy képes hozni azt a szintet, amire az exek is alkalmasnak találtattak anno… aztán tessék, csak elvált itt mindenki legalább egyszer :D

Az én gyerekem pl ettől sem lett sérült- attól jobban az lenne ha alo mars lenne heti 2x úgy, hogy azt se tudja miért :)

2022. jún. 26. 17:30
 20/30 anonim válasza:

Két embernek nyilván nem egyforma és még csak nem is egyszerre jelentkeznek mindenféle párkapcsolati és szexuális igényei- az ismerkedés alatt elkezdődik feltérképezése, később meg épp a sok együtt töltött idő és közös tapasztalat az, ami összecsiszolja a feleket, nem?

Ha a fix heti 2 valamelyiknek nem jó, akkor OK, a másik toleráns meg kivár meg stb… de akkor ebben is borzasztóan hasonlónak kell lenni és ha ez is pipa és ilyen áldott jó nekem az a másik ember, akkor a jóból miért egy szűk és az egyeztetgetésekkel talán nem is annyira spontán szeletke elegendő? :)

2022. jún. 26. 17:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!