Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » Ismerkedés 40 körül?

Ismerkedés 40 körül?

Figyelt kérdés
Lassan 40 éves, elvált, molett, szép arcú nő vagyok gyerekekkel. Olyan kapcsolatot szeretnék, keresek, ahol meghagyjuk egymásnak a személyes teret, úgy értem nem igazán vágyom összeköltözésre, házasságra, olyan párkapcsolatra ahol otthon van a másik napi szinten amikor hazaesek a munkából, nem a szürke hétköznapokat szeretném megélni vele..most még nem, nem zárom ki hogy évek múlva olyan társat szeretnék, vagy úgy alakul a kapcsolat valakivel hogy ez természetes lesz és a mindennapokat is vele szeretném átélni, a nehézségeivel együtt. Még nem ez a helyzet.Olyan férfira vágyom aki egyben a barátom is, emberileg tisztelni tudjuk a másikat, akivel 'egymásra tud kattani' az agyunk, és van közöttünk az a tipikus pezsgés. Akivel néha, vagy gyakrabban találkoznánk és jól éreznénk magunkat együtt, esetleg elmenni kirándulni vagy múzeumba, ilyenek. NEM szexkapcsolatot keresek, az alkalmankénti találkozás itt nem a szextalálkát jelenti, hanem azt hogy amikor mindkettőnknek jó és alkalmas és arra vágyunk hogy a másik társaságában legyünk. Nekem fontos hogy az agyát is megkívánjam, és fontos hogy emberséges, korrekt legyen bárkivel. Nem sugar daddyt keresek, nem szorulok senki másra a számláim kifizetésénél, de fontos hogy anyagilag független legyen és ne okozzon gondot neki a mindennapi életét finanszírozni, nekem sem okoz gondot az enyémet finanszírozni. Az anyagi függetlenség és az életkor fontos, de az intelligencia és az emberség még fontosabb, valamint 43-55 éves kor közötti férfiakkal szeretnék ismerkedni. Tudom hogy megkapom hogy ez mennyire gáz, főleg itt ne várjak értelmes embert, de sajnos azt tapasztaltam a viszonylag normálisabb társkeresők esetében is hogy ott sem jobb a felhozatal...sőt..ott még siralmasabb látni hogy idősebb férfiak is ugyanazt a szintet hozzák mint itt a tinik. Úgyhogy rosszabb már nem lehet, és próba -szerencse alapon itt is megpróbálom, hátha. Az "elvárásim" a férfiak meg igazán "igénytelenek" azokhoz képest amikről hallok.

2022. jún. 25. 21:41
1 2 3
 1/30 anonim válasza:

Szerintem teljesen korrekt ez így, amit leírtál.

A te korosztályodban talán már több az olyan érett személyiség, aki nem értené félre a szándékod és vágyaid, így remélem sikerrel jársz :)

(Nem akartalak leöregezni, bocsi :D)

2022. jún. 25. 21:55
 2/30 anonim válasza:

Erről ez jutott eszembe:

"Az elmélet és a gyakorlat közt elméletileg nincs különbség, de gyakorlatilag igen!"

Jelentsen ez bármit is! Szépen felvázoltad, de szinte lehetetlen a gyakorlatba átültetni.

2022. jún. 25. 22:34
 3/30 anonim válasza:

Szimpatikus normális nőnek tűnsz.

Sajnos kifelejtetted, hogy hol laksz. Melyik megyében.

2022. jún. 25. 22:36
 4/30 A kérdező kommentje:
1 -es, semmi baj, mondjuk 30 évesen öregebbnek éreztem magam mint most:) 2-es, volt már szerencsém találkozni ilyen emberrel, sőt, ismerőseim közül is vannak így. Szóval én biztos vagyok benne hogy van ilyen, maximum nem most, nem itt, nem nekem :)) de van, az biztos..sőt, szerintem szívük szerint sokkal többen élnének ilyen kapcsolatokban mint gondolnánk, akkor is ha nem vallják be maguknak hogy a hagyományos, sülve-főve kapcsolat nem az ő asztaluk. Amúgy meg kicsit vicces hogy most is úgy írok róla mintha valami bigámista vagy végtelenül perverz , vagy törvénytelen kapcsolatról írnék, pedig pusztán csak annyi hogy nekem teljesen ok a távkapcsolat vagy az hogy mindenkinek megvan a saját vára ahová visszavonulhat, ennyi. 3-as, igen, pedig akartam, Alföld, középtájon :)
2022. jún. 25. 22:55
 5/30 anonim válasza:

Hasonló helyzetben lévő nő vagyok, mint te kérdező.

(Mondjuk kicsivel 40 felett, nem vagyok molett és a fővárosban élek és csak egy gyerekem van-de nyilván nem ugyanazok vagyunk :)


Sok kérdés megfogalmazódott bennem, amikor olvastam, amit kiírtál.

Szerintem normális, értelmes gondolkodású nő lehetsz és ez máris egy kis plusz, ami kiemelhet téged nemcsak az itteni tömegben, hanem úgy a való életben is. Hiszek azért abban, hogy szellemileg is a hasonló-hasonlóval a nagyobb siker záloga.


Nem írtad, hogy mennyi idősek a gyerekeid.

Őszinte leszek veled, nincs ezen mit szépíteni: egy gyerek is sok korunkbeli férfi számára nem pozitívum (ha nincs neki saját, akkor azért, ha meg van és ő maga is elvált, de nem neveli a sajátjait, akkor meg azért…), főleg több…

Sokakban van az az előítélet is, hogy ha egy nő egyedül van egy gyerekkel, akkor nem társra, partnerre vágyik elsősorban, hanem eltartóra, apára, gyereknevelőre stb. (Persze, nincs ez az egész sem alaptalanul, de ezt olyan nehéz a mínusz kiindulópontról nekünk, akiknek rendes egzisztenciája, igényes otthona, jó munkája tud lenni anélkül is, hogy az exeket vagy másokat lehúznánk…)


Azt tapasztaltam egyébként (leírom, hátha neked is hasznos lehet belőle valami egy más nézőpont miatt), hogy sajnos túlságosan sok férfi nem jól értelmezi azt, ha azt mondod: “nem ragaszkodom a belátható időn belüli pl. Összeköltözéshez, együttéléshez- megfelel nekem most a randizás, a közös programok stb.)… jönnek erre bizony a “járjunk össze szexelgetni, de azért ismerkehetsz nyugodtan/ meg “semmi közöm a gyerekeidhez, csak mondd meg mikor tudod lepasszolni őket és átugrok” típusok, mert nyomulnak abba kapaszkodva, hogy “de hát te mondtad, hogy nem kell szorosabbra fűzni, most mi a gond?”

Nekem hosszabb távon azért nem erre lenne igényem, de az elején, én is hasonlóan gondolkodtam, mint te, hogy nem kell ajtóstól rontani a házban és aki élt házasságban, tartós párkapcsolatban, az azért tudja, hogy a pikk-pakk összeköltözős- költségmegosztós-gyerekfelvigyázós- “jajj a te házad/lakásod szebb, de úúúúgy szeretlek” megoldások nem kecsegtetnek sokszor jóval…

Viszont ha meg azzal nyitok, hogy pedig de… 40 után sem szégyen normális, egyenrangó, érzelmekkel és elköteleződéssel is bíró kapcsolatra vágyni, akkor meg persze félre lehet érteni, hogy már megvan a második esküvőmre még az ültetőkártya is :D


Nem tudom egyébként, hogy mi a jó megoldás, de engem sok-sok rossz élmény ért az erőszakos “de csak egy kicsit szexelgessünk, majd meglátjuk, neeeem?”-es típusúaktól…

Nagyon sok sikert kívánok neked :)

2022. jún. 26. 13:56
 6/30 anonim válasza:
De sokat beszéltek
2022. jún. 26. 14:37
 7/30 anonim válasza:

Ha a 2-es válasza túl rövid és nem kielégítő, olvasd el az 5-öst is. Azt hiszem mindenre kitért :-D

Azért remélem sikerrel jársz!

2022. jún. 26. 15:12
 8/30 A kérdező kommentje:

5-ös, és 7-es válaszolónak.

Azért nem mondanám hogy az elején vagyok, 6 éve váltam el, és volt már olyan kapcsolatom amit most is keresek. Valamint egy férfit sem mutattam be a gyerekeknek, tökéletesen külön tudom választani a családi és a magánéletet, és nem is szeretném keverni továbbra sem. Szerencsére megtehetem és van szabadidőm is. Értem amit írtok, és nagy átlagban megerősíteni tudom , valóban ilyen folyamatok vannak. Rettentő sok az elítélt a férfiakban is, olyan okokból amiket írtál, amik nem alaptalanok, holott azt gondolom, ez csak személyes vélemény, hogy sok korombeli vagy idősebb férfi nyitott lenne ilyesfajta "elköteleződésre", de az előítéletek visszatartják őket attól hogy megismerje az adott személyt vagy időt hagyna arra hogy lássa hogy a másik valóban úgy gondolja-e ahogy az elején szó volt a dolgokról. Nem csak személyes példám van, ismerőseim között is van ilyen, sőt a főnököm 10 éve él ilyen kapcsolatban és nagyon jól megvannak. Nyilván tudom hogy ez ritka, ha gyakoribb lenne biztos nem írek ide, és szerencse kell hozzá, de van, és én elég optimista vagyok ahhoz hogy bízzak benne hogy eljön amikor el kell jönnie és az történik aminek történnie kell.

2022. jún. 26. 15:35
 9/30 anonim válasza:

5 válaszolód vagyok ismét.


Egy kapcsolat kezdetén, ismerkedés időszakában, amikor még nyilván nem tudjuk, nem tudhatjuk, hogy a másik fél lesz-e az (és mi leszünk-e neki azok, akik)…nos teljesen igazad van, hogy nem kell azonnal hazavinni, bemutatni a gyerekeknek, nyomulni, erőltetni a nagy családi programokat és a tágabb családot, ismerősöket, barátokat bevonni, ez teljesen OK.


…na de aztán?

Értem én, hogy okos nő vagy és teljesen hermetikusan KÉPES vagy elzárni az aktuális alakuló kapcsolatot a gyerekeidtől…. Na de hosszabb távon is?

Mi értelme lenne ennek (még ha meg is tudnád tenni ezt… plusz a nyitódban arra utalsz, érzelmekre, kötődésre is vágysz, nemcsak szexre… akkor meg miért kellene?)


Vagy hogyan látod mondjuk 1 év múlva a karácsonyt? Elszöksz a kisgyerekeid elől a pasidhoz (mert ha mnár nem ovisak és alsótagozatos kisiskolások, akkor hidd el, nem lesznek h..lyék… az én kisfiam ennél nagyobb, ergo szoktunk beszélgetni és ha mondjuk eltűnnék egy napra, cak mondanám, csak kérdezné, hogy mégis hová mert ez egy család…)

Vagy a nyaralások: függetleníted megint a gyerekeket meg magadat és akkor ennek kategorikusan nem lehet részese a férfi? (Mert fordítva ok, hogy kell egy párnak is együtt, gyerek nélküli idő, feltöltődés, ezzel én is teljesen egyetértek, de csak van a te gyerekeidnek is apja, akivel nem baltás módszerrel váltatok :D szóval ez a része még együttélve is megoldható, ha az exeddel te is kultúráltan váltál és írás alapján én ezt tudom rólad feltételezni).


…minden ünnepből kényszeresen kettő lesz? Vagy karácsonykor menjenek 1-2 napra “világgá” (rokonokhoz nélküled) a gyerekeid, hogy a pasika lássa a te karácsonyfádat és befekhessetek a te ágyadba is, nemcsak mindig nála, hozzá? (Most eltekintenék attól, hogy ezért képes lennél még egy ingatlant fenntartani és több gyerek nevelése és munka mellett- még oly jó anyagi helyzetben is- azzal is foglalkozni… de akkor is ez valahol nekem ilyen bújkálás vagy nem is tudom, furcsa lenne.


Az emberi kapcsolatoknak van egy fejlődési íve, dinamikája… nyilván más tinikorban, más válás után, 40 után… de majd 5-10-15 év múlva is mentek egymáshoz nyugdíjasan? :D


…mert ha meg ezek nem foglalkoztatnak, nem érdekelnek, tökmindegy- akkor meg biztosan a klasszikus(abb), érzelmekre, megismerésre alapozott párkapcsolat az, amire vágysz? Nem csak egy jóképú pasas, akivel mondjuk lehet henyélni is fél órát teljesítménykényszer nélkül a szex után, de ne kérdezze meg, hogy megy a suli a srácaidnak, neked sincs közöd az anya demenciájához vagy az exénél elhelyzett kamasz lánya problémáihoz…


…kicsit sarkosra fogalmaztam (szándékosan)- de szerintem érted…

Persze, erős, független vagy- én is- kell is ez, de azért nehogy már olyan nagy borzalom legyen egynél többször valaki mellett felébredni reggelente (már úgy egynél többször egyhuzamban és nem szállodában…)


:D

2022. jún. 26. 16:20
 10/30 anonim válasza:
Szintén zenész, negyvenes, gyerekes, nő. Nekem összejött egy ilyen kapcsolat és nem, nem érdekel a karácsony :-) Jó vele, és ennyi elég. Várom, amikor jön, és nem akarom, hogy maradjon, menjen szépen haza :-)
2022. jún. 26. 16:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!