Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » Az emberek tényleg hasonló...

Az emberek tényleg hasonló népszerűségű párt akarnak találni maguknak?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben, főleg a vírus miatt, sokat Tinder-eztem és furcsa mód, csak olyan lányokkal jutottam el egyáltalán a randiig, akik hasonló népszerűségi index-el bírtak (Facebook like-ok, aktív barátok száma, milyen fokon álltak a szakmájukban, „szépség” stb...). Mindezt úgy, hogy egymásról csupán pár képet látunk. Tényleg ennyire lehet érezni egy csajon vagy srácon ezt az „index”-t?

2021. márc. 6. 10:16
 1/9 anonim válasza:
Lehet, hogy lehet
2021. márc. 6. 10:26
 2/9 anonim válasza:
Lehet, bár én kb senki vagyok, a páromnak meg országos hírneve van. Jól megvagyunk.
2021. márc. 6. 10:50
 3/9 anonim válasza:
Én mindig élőben ismerkedtem, de valóban hasonló népszerűségű emberekkel. Szerintem ez fontos. Ráadásul meg lehet kövezni meg tündérmesékkel jönni, de ez már a középiskolában előjön, hogy az osztály csendes könyvmoly kislányának semmi keresnivalója az ügyeletes nagypofájú hülye mellett, mert csúnya vége lesz. Ha nem megcsalás, előbb-utóbb akkor is óriási problémát fognak okozni pl az eltérő szociális igények.
2021. márc. 6. 12:22
 4/9 Gymnospermatophyta válasza:

Hát nem tudom, én nem tudom így besorolni magam, mert az említett példák alapján elég vegyes lenne a kép. Kábé 20 emberrel beszélek kisebb vagy nagyobb rendszerességgel (ez nem tudom sok vagy kevés, vagy átlagos), szerintem nem nézek ki rosszul, munkámban sem vagyok rossz, szerencsére olyan helyen vagyok ahol nem is mindenki állja meg a helyét a szakmában (persze azért még szeretnék hova fejlődni, más ágazatokat kitanulni stb.) és olyasmiről van szó, ami nem is keres rosszul, ugyanakkor... nem nagyon élek bulizós életet. Nem szeretem a kocsmákat, italos zenés szórakozó helyeket. (Mondjuk egy Wacken-t vagy Brutal Assault-ot egyszer-egyszer megnéznék.) Viszont szeretem az ilyen könnyedebb dolgokat: séta, megnézni dolgokat, utazni stb. Viszont tipikusan "népszerű" sose voltam. Szvsz az általad felsoroltak egy részének megfelelve sem hiszem, hogy népszerű lennék.

Valamennyire hasonló párt választanék. Mármint ha azt nézem, hogy nem vagyok bulizós. A legjobb nyilván az lenne, hogy akkor ő se legyen az és nyitott lenne hasonló programokat, mint amiket én szeretek. Ekkor éreznénk mindketten jól magunkat és tudnánk együtt csinálni dolgokat. Viszont ha bulizni szeretne... akkor max a barátnőivel tudna elmenni, nélkülem, ami nem tudom mennyire jó. :) Ebből kifolyólag igen, az igények jók, ha valamennyire egyformák.

Viszont szerintem azok a lányok, akik nekem tetszenek, alapvetően népszerűbbek nálam. Mármint így általánosságban véve, nem a szakmában stb. (de ettől még a szabadidős igények lehetnek azonosak, vagy közel azonosak)

2021. márc. 6. 19:25
 5/9 anonim válasza:

Mindenki vagy hasonló népszerűségű vagy népszerűbb párt akar szinte.

De amugy általába ezt kinövik az emberek 30 éves korukra kb. Bár az tőlem még messze van, én teljesen máshogy gondolkodok mint az átlag viszont átlátom mindenki mentalitását.

18/F

2021. márc. 6. 20:30
 6/9 A kérdező kommentje:
A 4 válaszára. Szerintem mindenki valamennyire ki akar törni. Egy népszerűbb lány nem feltételen egyenlő egy buli királynővel. Lehet csak van egy menő tetkója és egy álma, hogy szobrokat fog faragni. Talán úgy is lehetne fogalmazni, hogy mindenkinek van egy "jelenléte", ami úgy látszik már egy kép+írás komboból kiderül és a nálunk "nagyobb/jobb" emberek társaságát keressük, míg az alattunk lévőket nem vesszük számításba(csak ha már mindem borul). Talán nevezhetjük ezt evolúciós döntésnek is(egy "jobb" egyént akarunk magunk mellé, hogy az utód is az legyen), de engem néha nagyon tud zavarni.
2021. márc. 6. 23:46
 7/9 Gymnospermatophyta válasza:

" a nálunk "nagyobb/jobb" emberek társaságát keressük, míg az alattunk lévőket nem vesszük számításba "

Oké, nálam ez igaz azt hiszem (a kivétel nem, nincs kivétel, valaki vagy tetszik vagy nem). Legalábbis így gondolom, hogy akik tetszenek, ők általában véve "felettem" vannak. De ez szubjektív. Lehet, hogy ő pedig pont fordítva gondolja ugyan azt. Vagy úgy gondolja egyelőek vagyunk. Rengeteg helyesebb srácnak van olyan barátnője, aki szerintem átlagos. Itt a gyakorin is sok csajt 10/10-nek titulálnak, aki mondjuk szerintem átlagos. És fordítva: sok jó csajnak van átlagos barátja. Persze ez most leginkább a külsőt érinti, mintsem a népszerűséget, de lehet a kettő között áthallás és talán valamelyest átvihető arra a szegmensre is. Szóval lehet ez összetettebb kérdés is. :)

2021. márc. 7. 01:16
 8/9 anonim válasza:

5-ös vagyok.

Amugy hozzátenném hogy ha egy átlag emberről beszélünk és bejön neki valaki akkor azt aki bejön neki azt magánál fentebb lévő kategóriába sorolja ami hatalmas baj. A kiszemelt látni fogja rajta hogy bejön neki és pitizik aztán ezzel cseszi el a legtöbb ember az esélyét egy népszerűbb embernél. Azonos szintűként kell velük beszélni vagy nálunk alacsonyabbként.

2021. márc. 7. 02:49
 9/9 A kérdező kommentje:

A népszerűségi index része szerintem a szépség, ha nem a legnagyobb, csak ugye ez a legszubjektívebb(kinek mi jön be ugyebár), ezért féltem leírni az elején.


Pl egy társadalom által szépnek tartod embertől többet nézünk ki. (Aki szép az biztos okos is), ezért van tán az, hogy ők is hozzájuk hasonló "szép" párt keresnek.

Mondjuk a szépség érdekes dolog, mindkét nemnél, mivel van aki top-tier lenne, de nincs meg hozzá a "szeme". Maci mackónadrág jár, nem foglalkozik a testével és átadja magát rövidtávú örömöknek, de ez már egy másik kérdés.


Persze nem szabad a szépségnek beesni, mivel ha pl van egy átalagos külsőm(pl picit húsi vagyok és nem túl magas), akkor is lehet olyan természetem(örök optimista, cselekvőképes stb), ami ezeken felül emel.


Persze lehet, hogy ez helyzetnek is nagy szerepe van ebben az index-ben. Pl egy strandon mások az esélyeid mint egy online dating app-on, mert ott ha oda mersz menni, már más szemszögből látnak.


A 8.-nak válaszolva, szerintem ez nem ilyen egyszerű, mivel nehezen tudod mindig berakni magad abba a szerepbe, hogy na most úgy beszélek hozzá mintha egy régi haverom lenne (és akkor biztos beindul rám). Már csináltam egy párszor és előbb vagy utóbb mindig eltört a "gyengéd" énem.

2021. márc. 7. 11:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!