Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » Nem toma férfiként lehet...

Nem toma férfiként lehet esélyem roma lányt megismerni?

Figyelt kérdés

2020. szept. 9. 09:02
1 2 3
 11/21 anonim válasza:

Ugyan...manapság már azért a cigányok többsége, de legalábbis egyrésze, még véletlenül sem elmaradott, balhézós.

Nálunk pl. a településen a cigányok nagyrésze dolgozik, építőiparban, mezőgazdaságban.Innentől fogva alkalmazkodnak a közösséghez, kulturálódnak,szélesebb a világlátásuk.


A szüleim főúton laknak, cigányok a szomszédaik akik már magyar családba házasodtak. Semmi gond nincs velük.

2020. szept. 9. 11:08
 12/21 anonim válasza:
Ha tanult, jomodu roma csaladbol szarmazik a lany, akkor igen. De ha a suttyo kategoriabol valasztasz, ott a tesoi rad fognak szallni es mindent meg fognak tenni, hogy penzhez jussanak rajtad keresztul.
2020. szept. 9. 11:41
 13/21 anonim válasza:

9: Pontosan!

Csak ugye ők mondhatják ezt, viselkedhetnek ilyen kirekesztően.

Ha te, többségi fehérként azt mondod, hogy ragaszkodsz ahhoz, hogy a gyereked párja is fehér legyen, azonnal rádragasztják a rasszista, kirekesztő jelzőt. :-(


Ugyanez a másik kisebbségnél... Ha náluk csak zs. párt választhat a gyerek, az szép hagyományőrzésnek számít. Amire a többségi társadalom tagjai nem jogosultak, mert őket ugyanezért lerasszistázzák. :-(

2020. szept. 9. 12:21
 14/21 anonim válasza:

Kedves válaszoló!


Igen, van esélyed nem roma férfiként is megismerni egy roma lányt.


Én roma vagyok és még nem volt barátom, mivel még csak most töltöttem be a 18-at. Nem, nálunk nem szokás az, hogy már 9 évesen szülünk. Engem arra tanítottak a szüleim, hogy hogyan lássam el magam, ha elkezdődik a nagy betűs élet. Nem tudom, hogy miért bűn az, ha főzök, takarítok, tanulok, állatokat gondozok és besegítek a mindennapi dolgokba.

Nem lakom putriban, sohasem laktam. Akkora házban lakom, ami 3 családnak is elég lenne, habár már csak hárman lakunk itthon a 4 főből. Viszont ha csak egy kicsi zúgban is élnék, sem tudnék úgy lefeküdni, hogy körülöttem kosz van. Amire szükségem van, azt megkapom, de sosem voltam beképzelt és voltak nyarak, hogy én is dolgoztam, habár nem a pénz miatt mentem, de ez most lényegtelen.

Ebben az évben fogok érettségizni, egy elég jó iskolába járok, ahová nem valami könnyű bejutni. Mindig tudtam, hogy kétszer annyit kell megtennem azért, hogy én is emberszámba legyek véve, de szerencsére ezzel sosem volt semmi gond. Az emberek velem szemben nagyon elfogadóak, sőt el sem akarták hinni, hogy roma vagyok. A nem roma osztálytársaim és tanáraim nagyon szeretnek engem és alig várták, hogy láthassanak.

Mivel nem vagyok egy városi lány és itthon azért van munka az állatokkal, nyilván nem szeretnék egy olyan fiúval össze állni, aki nem bír arrébb tenni egy rönk fát. És nem, nem azért írom ezt, mert rá vagyok szorulva a segítségére, egyszerűen csak ha egyszer komolyabbra fordulnának a dolgok és össze költöznénk, nem lenne valami jó, ha csak a nő dolgozna a férfi meg kevésbé, de szerintem a nem roma nők is így vannak ezzel, vagyis legalábbis a többsége. Na de mindegy, tudnék még nagyon sokat írni, viszont meglehet hogy nem lenne értelme erre pazorolnom az időmet.


18/L

2020. szept. 9. 16:48
 15/21 anonim válasza:
16-os,kevés ilyen összeszedett,kerekben fogalmazott hozzászólást olvasok itt a gyakorin! Biztos vagyok benne,hogy megtalálod a helyed akár a munka világában,akár a magánéletben! Szívből kívánom!
2020. szept. 9. 18:43
 16/21 anonim válasza:
18-as, köszönöm szépen, kedves vagy!😇
2020. szept. 9. 20:10
 17/21 anonim válasza:

Az biztos, hogy könnyebb lenne a világ, ha mindegyik ilyen roma lenne.

Sőt, sok magyar is példát vehetne róla.

2020. szept. 9. 22:08
 18/21 anonim válasza:
A 16 fixen egy kamu,védekezési mechanizmus.... hát a 99%nem ilyen akkor sem. És mi egy 10milliós nép vagyunk,a magyar nők a magyar férfiaké. Ez fix. Amelyik magyar nő...khmm..az már nem magyar nő. Ennyi. A férfiak azok akik építik ezt az országot,házakat stb stb...úgyhogy most hogy itt van pár törvénytelen,ésszerűtlen,az megbocsájtható...
2020. szept. 9. 22:09
 19/21 anonim válasza:
Tuti nem jönnék össze egy ilyen csajjal soha.
2020. szept. 10. 09:43
 20/21 anonim válasza:

#16: elismerésem, de akkor is azt kell mondanom, hogy "egy fecske nem csinál nyarat".


Nem az albínó kenguru alapján készítik el a kenguruk leírását a megfelelő tudományos könyvekben...

2020. szept. 10. 10:02
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!