Kezdőoldal » Ismerkedés » Sporttárs keresés » Biciklis társakat honnan...

Biciklis társakat honnan tudnék keresni?

Figyelt kérdés

Az Alföldön biciklizem rendszeresen, de kezd kicsit unalmas lenni, hogy mindig csak egyedül.. Hol tudnék embereket keresni, főleg Békéscsaba környékén akikkel el tudnék menni tekerni?


24/F vagyok, így főleg a korosztályomból keresnék embereket, nemtől függetlenül. Nézegettem bringás csoportokat, de mindenhol csak 40+-os emberek vannak, vagy még idősebbek.



jún. 30. 16:13
 1/9 anonim válasza:
Biciklizésnél nem mindegy, hogy hány évesek, akikkel mész?
jún. 30. 18:20
 2/9 anonim válasza:

1. Miért lenne mindegy a társaság?? Ugyanúgy nem mindegy, mint bármelyik más sportnál. Az emberek nem csak csendben mennek egymás mellett/mögött, hanem közben beszélgetnek, pihenőt tartanak, stb.

Kérdező: facebookon csinálj egy csoportot ahova jelentkeznek azok, akik akarnak csatlakozni.

jún. 30. 19:06
 3/9 anonim válasza:

Ezzel én is így vagyok csak Pécsen... Mindig egyedül tekerek, már gondoltam rá, hogy jó lenne másokkal. Én mondjuk öreg vagyok, 41 éves! :D

Nem mondanám, hogy huszonévesekkel ne lenne közös témám. Nem vagyok az a tipikus öltönyös, pocakos, bajuszos családapa típus, akinek csak a nyugdíj, meg az unokák a témája. :D Kb. egy hónapja egyik este néhány tanítványommal (20-25 évesek, egyetemen oktatok) beültünk egy helyre sörözni. Az egyikük egyetemen kíüli haverja hozzánk csapódott, aztán azt hitte, hogy mi viccelődünk, hogy én tanítom őket. :D

Másik eset: rendszeresen járok túrázni egy elég vegyes társasággl. Nem mindenkit ismerek, csak látásból. Nem elegyedtem még mindenkivel szóba. De 6-tól 75 évesig van minden korosztály. Nyilván valamilyen szinten alkalmazkodni kell egymáshoz, de a vegyes kor nem okozott eddig semmi problémát.

Nem az #1-es vagyok. És nem is vagyok túlságosan extrovertált. De nem gondolom, hogy egy 24 éveshez ne tudnék szólni és ne lenne semmi közös témánk. A kor önmagában nem határozza meg egy ember személyiségét, érdeklődését.

jún. 30. 19:56
 4/9 A kérdező kommentje:

#1 Nyilván azért keresek társaságot, hogy tekerés vagy pihenés közben beszélgessünk ne csak csendben tekerjünk egymás mögött. Nem mondtam, hogy csak az én korosztályomat keresem, hanem hogy elsősorban ebben az intervallumban. Több közös téma van, és talán még edzettség szempontjából sem mindegy, hogy egy nálam 25-30 évvel idősebb emberrel tekerek, aki kényelmesebb tempóban szeret menni vagy egy korombelivel akivel azért tudok erőteljesebben haladni..


#3 Bocsi, kicsit félreérthetően fogalmaztam.. :D Nem leöregezni akartam a hasonló korúakat mint Te, csak nálam idősebbek vagytok.:D Baráti körömben is csak egy ember van, Ő a másik országrészben, csak szemeszterben találkozok vele. Itt az Alföldön elvétve látok outis vagy más bicajos emberkéket, de ők 1-2 kivétellel mind idősebbek nálam...

jún. 30. 21:47
 5/9 anonim válasza:

Nem a kor határozza meg egy ember személyiségét, de mégis elég ritka, hogy egy negyvenes és egy huszonéves jó haverok barátok lennének. Általában az emberek a saját korukbeliekkel haverkodnak, nem huszon/harminc évvel idősebbekkel/fiatalabbakkal. Van ilyen is, de elég ritka.

Teljesen érthető ha egy 24 éves huszonévesekkel szeretne együtt lógni. De még ha van is aki ezzel nem ért egyet, a kérdező azt írja, hogy a saját korosztályából keres és az iránt érdeklődik, hogy hogyan és hol találhatna így társakat kerékpározáshoz. Akár egyetért ezzel az óhajjal más, akár nem, ez a kérdés.

jún. 30. 21:49
 6/9 anonim válasza:

"Bocsi, kicsit félreérthetően fogalmaztam.. :D"

Semmi gond, én is szándékosan túltoltam, ironizálni próbáltam. Én sem érzem magam még öregnek, sem fejben, sem kondiban. Ismeretlenül általában fiatalabbnak is szoktak tippelni.

Én sem öreg nyanya tempóban szoktam tolni. Általában munkába (egyetemre) is biciklivel járok.

Amúgy nincs ezzel semmi baj, hogy meghatározod milyen korú embereket keresel. Leírtam, hogy nálam ez semmilyen szempontból nem lenne akadály. Más a véleményünk, nem kötelező ebben mindenkinek egyetérteni. Ez olyan, minthogy van akinek a szőke, másnak a barna csajok jönnek be jobban. Nem vagyunk egyformák, részemről semmi gond ezzel. :) (Ezt részben az utánad íróra reflektálva is írom.)

jún. 30. 22:22
 7/9 anonim válasza:

Bcsabai vagyok, de mar oreg, 30 felett joval

Elektromos bringaval jarok hogy tudjam tartani a tempót a fiatalokkal

júl. 1. 06:41
 8/9 anonim válasza:

"talán még edzettség szempontjából sem mindegy, hogy egy nálam 25-30 évvel idősebb emberrel tekerek, aki kényelmesebb tempóban szeret menni vagy egy korombelivel akivel azért tudok erőteljesebben haladni.."


Még ez sem állja meg feltétlen a helyét, hisz magad írod, hogy csak 40+-os csoportok vannak. Magam is őket látom főleg a bringautakon, így nagyon jó a tempójuk és az edzettségük.


Ettől függetlenül persze én is leginkább hasonló korosztállyal szeretek sportolni.


Esetleg nézz be a turatars com-ra, ott megye szerint is tudsz keresni.

júl. 1. 09:32
 9/9 anonim válasza:

#3

Veled akkor biztos jól kijön mindenki. :)

Meg lehet veled programokat csinálni.

júl. 3. 23:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!