Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hogyan válasszak nyerget a...

Hogyan válasszak nyerget a biciklimre?

Figyelt kérdés

Van egy crosstreking bicóm, és szeretnék venni egy kényelmesebb nyerget rá, de nem tudom ugye kipróbálni az üzletben, így nem tudom mi alapján kéne döntenem.


Illetve, hogy ami van decathlonban az mennyire jó?

Nem nagyon rossz minőség?


jún. 28. 12:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%

Kipróbálás nélkül sajnos zsákbamacska. Annyit tudsz tenni, hogy a boltban megnézed, megnyomogatod, de ennyi.

Nyeregből többféle szélességű van. Mért meg az ülőgumóid távolságát úgy, ahogyan a biciklin ülsz (ha felegyenesedve ülsz, nagyobb a távolság, szélesebb nyereg kell, ha országúti kerékpáros pozícióban ülsz kisebb) és az alapján válassz nyerget.

Nem rossz minőség a decathlonos.

jún. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget!
jún. 28. 13:38
 3/18 anonim ***** válasza:
81%

Neten megrendeled, elmész vele egy próbakörre és ha nem kényelmes, 14 napon belül visszaküldöd.

Sajnos nyeregben nem lehet tanácsot adni, mert mindenkinek más a kényelmes. Egy jó kiindulópont az ülőcsont távolság lemérése, de azzal is csak a nyereg szélességét tudod kb belőni.


https://www.youtube.com/watch?v=QOjvLEp_gX4

jún. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 tothp ***** válasza:
82%

Tudom, máshol már írtam.

Aldi Lidl alkalmanként forgalmaz meglepően jó üléseket. A minősége ellenére nem egy komoly tétel, ha mégse válik be.

Alapelv: minél jobban közelít az üléspoziciód a függőlegeshez,(és minél kevésbé edzettek az ülőizmok) annál szélesebb nyereg kell.

Ezen felül rengeteg múlik a helyes beállításon.

Szóval sajnos nehezebb ügy, mint egy jó cipőt venni.

jún. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 MolotovPunk ***** válasza:
Decathlonban sokféle nyereg van, szerintem tudsz választani olyat ami neked megfelelő. Én a kerékpáromat és a hozzávaló felszereléseket is ott vásároltam és megvagyok vele elégedve.
jún. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Ez nagyon zsákbamacska. Nekem egyszer egy szervizben építettek egy bicót, ahhoz addig próbálgathattam a nyergeket, míg meg nem lett a tökéletes. Próbáltam vagy 6-ot ehhez. Azóta minden bringámon (jelenleg 3) olyan nyereg van, csak más-más színekben. Ha veszek új bringát, mindig az az első hogy kicserélem ilyenre a nyerget. Simán elmegyek vele betétes náci nélkül is 100+-os körökre. Szerintem megéri rászánni az energiát és megkeresi a megfelelőt, kompromisszumok nélkül. :)
tegnapelőtt 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Valójában zsákbamacska ha nem tudod kipróbálni. Ha felegyenesedettebb pozícióban kerékpározol akkor szélesebb nyereg kell, ha sportos üléspozícióban előre dőlve akkor keskenyebb. A legjobb az ha fel tudsz ülni a nyeregre, mert kézzel nyomogatva nem igazán fog kiderülni. Persze ha pár percig kényelmes, az sem jelenti azt biztosan, hogy egy hosszabb túrán is kényelmes lesz, de az eleve kényelmetleneket így legalább ki lehet szűrni. Esetleg olvasgathatsz még vásárlói véleményeket nyergekről ha találsz.
tegnapelőtt 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 MGéza ***** válasza:

Nem lehet semmire sem alapozni, csak a saját hátsódra. Ha nem szereti, agyon ajnározhatják tesztekben, dicsérheti 200 felhasználó és mégis lehet, hogy neked nem lesz jó.

Nekem például betétes alsóhoz a kemény nyereg vált be.

Van olyan üzlet, ahol elviheted a kipróbálni a nyerget.

tegnapelőtt 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Én idén tavasszal vettem nyerget, szintén Decathlonban. Szintén crosstrekkingre. A gyári ami a biciklihez járt egy Selle Royal márkájú nyereg volt, tehát közel sem a leggygyibb, kényelmetlen sem volt kifejezetten, csak nekem szokatlan volt, hogy olyan nagy tepsi volt az egész. Előző biciklimen keskenebbekhez voltam szokva. Most is valami ilyesmit kerestem.

Sajnos kipróbálni, ráülni egyikre sem tudtam. Nálunk ehlyi üzletben sem volt ilyenre lehetőség. Legfeljebb ami épp az üzletben volt rektáron, kézbe adták, megtapogathattam.

Régül Decathlonban találtam egy olyat mai tetszett, nyomkodása a tapintása is jónak tűnt. Meg az tetszett benne, hogy valódi bőr a bortása, nem ez a szintetikus műanyag izé, mint most a legtöbbön. Selle Italia márkájó volt amúgy. Zsákbmacska módra vettem, bár nem volt kifejezetten filléres, de nem is méregdrága. Szerencsém lett vele, nagyon kényelmes, nagyon szeretem. Jobban bejön, mint a hatalmas péklapát.

tegnapelőtt 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Én még mindig tele vagyok olyan nyergekkel amik kézzel megnyomkodva tök jónak tűntek, és egy 15-20 kilométeres csavargás után állva tekertem velük haza, és raktam vissza a régi szakadtat a bringára. Pedig nem is a leggagyibb nyergekről van szó. Szóval csak azt tudom javasolni, hogy keress lehetőségeket arra, hogy többféle nyerget kipróbálj. Főleg ha keskenyebb-sportosabb nyeregre van szükséged, mert azoknál hatalmas a különbség. Ha széles és vastag szivacsozású nyerget keresel akkor lényegesen kisebb a differencia.
tegnapelőtt 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!