Kezdőoldal » Ismerkedés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a boldogságr...

Mi a véleményetek a boldogságról? Negatív emberekkel szeretnék beszélgetni.

Figyelt kérdés

2023. nov. 10. 22:20
1 2
 11/16 anonim válasza:

Szerintem a boldogság elérhetetlen, de kellemesen a szemünk előtt lebegő vágykép, mint a szamár feje elé kötött répa a rúdon. Hiába fut kilómétereket, ugyan olyan messze lesz tőle mint áltában.


Nem vagyok negatív, csak azt gondolom, áldilemma a boldogság keresésének kérdése. Nem is teljesen tisztázott, mit értünk alatta. Szerintem a néha megélt eufória vagy a hétköznapi elégedettségérzet sem az -- hiába ez a két leginkább használt értelmezés. A boldogság az individualisták új istenképe, hisz kecsegtet a halal előtti beteljesedéssel és a "jócselekedeteink" jutalmaként értelmezett

2023. nov. 11. 03:10
 12/16 anonim válasza:

Lehet, hogy a boldogság tényleg csak egy illúzió.


Amióta édesanyám elhunyt, azóta valamilyen formában erősen talajvesztettnek érzem magam. De mégis sikerült olyan kapcsolatokra szert tennem, amelyek valamilyen módon megtartanak.


Most pl. olyan élethelyzet állt elő, hogy - ha sikerül - nekem kell a barátom békétlen családi légkörét enyhítenem.


Sokkal több alkalmazkodásra van szükség manapság egy párkapcsolathoz, mint azt valaha is el mertem volna képzelni. Nem ilyenre vágytam.


Ui: az tölt el inkább elégedettséggel, ha mások problémáira megoldást találhatok. Lelki segítséget, vigaszt nyújthatok. Nem, nem szeretnék mindig negatív lenni. Az nagyon rossz lenne.

2023. nov. 11. 06:35
 13/16 anonim válasza:

A boldogság az nem egy állandó állapot. Olyan nincs, hogy valaki mindig csak boldog.

Ráadásul ha külső tényezőktől várjuk a boldogságot, az hamar el is múlik. Sokkal fontosabb, hogy saját magad, belülről hozzad elő. Apró dolgokban meg látni a szépet, örülni annak, hogy élsz.

2023. nov. 11. 10:53
 14/16 anonim válasza:

En azt az embert neveznem boldognak akinek mondjuk minden napjaban tobb orom van mint keseruseg.


Persze lehet mindenkinek rossz napja kisebb rossz idoszaka, de van aki akar egy hetig semmi joval nem talalkozik valaki meg minden napjaban hosszabb ideig boldog.


Es igen, van amikor ez nem befolyasolhato, de torekedni kell annak az eletnek a megteremtesere amiben ezt elerhetjuk. Nagyon keves az a helyzet szerintem ami teljesen remenytelen.


Nagyon sok mulik a gondolkodas modon.


Sokan Merciben is boldogtalanok, masok meg nyomorekkent is tudjak a lehetosegeiket ertekelni. (Persze elso esetben konnyebb az ember dolga, hiszen van lehetoseg a valtoztatasra.)


Rugalmassag nagyon fontos, azt latom sokan elkepzelnek egy idealis eletet, es ha nem tudjak elerni, akkor se valtoztatnak, es csak szelmalom harcot folytatnak.

2023. nov. 11. 11:46
 15/16 anonim válasza:
Attól függ, mit tekintünk boldogságnak. Ha pl. valaki családra vágyna, de nem jön neki össze, akkor ideig-óráig "kárpótolhatja" őt ezért más (mondjuk barátok vagy egy jó ebéd élménye), viszont az alapvető űrt hosszabb távon nem töltheti ki semmi más. Hiába mondják, hogy tanulj meg egyedül boldognak lenni, ha neked mondjuk az jelentené a boldogságot, hogy van kivel megosztanod a mindennapjaidat, van kivel átélned mindenféle élményt, van, aki vár rád otthon stb. Ha valaki így érezné magát boldognak, akkor miért kellene más célt kitűznie maga elé, és miért kellene pl. azt mondania, hogy oké, akkor nem keresek párt, hanem inkább a hobbijaimnak élek? Ez szerintem csak pótcselekvés, "menekülés", mint amikor valaki fogyni akar, de nem megy neki, és a munkájával vagy a kisállataival kezd foglalkozni, csak hogy ne kelljen az ételre gondolnia.
2023. nov. 11. 13:04
 16/16 anonim válasza:

5:

Azt elfogadom, hogy jobban érzed magad a kipattintástól, hogy így elfogadod magad, de az nem boldogság, a második része pedig, a barátok, vacsora pedig végképp nem az...

2023. nov. 12. 11:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!