Kezdőoldal » Ismerkedés » Egyéb kérdések » Értelmiségi vita?

Értelmiségi vita?

Figyelt kérdés
Szeretnék normális partnert találni, gondolatok, érzések mevitatásához. Normál kereteken belül, byugodtan írj egy ellentmondásos véleményt, vagy bármit.

2021. jan. 14. 19:12
 1/8 anonim válasza:
Mi az érved mellette vagy ellene?
2021. jan. 14. 20:12
 2/8 anonim válasza:
De mi a téma?
2021. jan. 15. 18:06
 3/8 anonim válasza:

Én pl. azt mondom, hogy a túlzott liberalizmus, a korlátok levetkőzése, a végtelen lmbtq és elfogadás, az anglomán sznobság és a nyugat felé húzás romba dönti az országot.

Számos történelmi példa bizonyított, többször lejátszódott ez már a történelemben.

A modell a következő leegyszerűsítve:

Társadalmi jólét -> társadalmi jólét túlzottan, lezüllés, rendszer szétesése, válság -> diktatúra, erős kezű vezetőség -> az ország újjáépül, az emberek komolyak, nem foglalkoznak mással. -> kényelmetlen a diktatúra, lerázzák -> demokrácia -> társadalmi jólét -> stb.

Azt gondolom, hogy a társadalom alapja a hierarchia, a szabályok, az erkölcs, a keretek. Ha ezeket levetkőzzük és akkor eszünk, iszunk, szexelünk és azzal, akivel akarunk, nem vagyunk többek intelligens állatoknál.

Így viszont nem fogunk tovább a régi egységben élni.



De!


Kérdés: baj-e? Attól, mert ragaszkodunk a régihez, lehet, hogy most változik a struktúra? Nem fejlődik, csak megváltozik. A nemzetállamok megszűnnek, kontinensekként lesz egy vezető, a közös nyelv az angol és egy végtelen hippi világ vár az emberiségre, a végső összeomlásig, amikor erős kezű vezetők újjá szervezik az életet és kialakul az új világrend. És kezdődik, illetve folytatódik minden tovább.

2021. jan. 15. 18:15
 4/8 anonim válasza:
Engem érdekelne.
2021. jan. 15. 18:21
 5/8 anonim válasza:
Harmadik! Ezzel kapcsolatban nálunk az egyetemen az egyik tanár azt mondta, állandó körforgás a történelem. Erős, fegyelmezett emberek megteremtik a rendet és a jólétet és a szabadságot. A jólét és a szabadság fellazítja az erkölcsöket és a fegyelmet, ami gyengévé teszi az embereket. A gyenge, züllött emberek miatt összeomlik a jólét, és helyébe konfliktusos, anarchikus vagy diktatórikus idők jönnek... A szenvedés és a nehézségek aztán újra megerősítik az embereket, így újra lesz igény a fegyelmezettségre és a rendre, ami aztán ismét jólétet és gazdagságot eredményez és ezzel újra is indult a kör. Jelenleg ma ott tartunk, hogy az emberek gyengék, puhányok, feladták a rendet, önzőek lettek, s így a jólét évei végetérnek, hála a liberalizmus elfajzásának, így most száguldunk egy konfliktusos időszak felé.
2021. jan. 16. 15:47
 6/8 anonim válasza:

én is így gondolom.

Nos, talán megérjük még a rend megszilárdítását is. :D

2021. jan. 16. 19:05
 7/8 A kérdező kommentje:

Látom nagyon jól halad a kérdésem, a hármas válaszolónak köszönöm szépen, hogy ilyen összeszedetten nyilvánított véleményt. Úgy gondolom, fontos, hogy próbáljunk meg saját véleményt alkotni, ne más szavait ismételjük, akkor se, ha mi magunk is így gondoljuk. A témát illetően pedig bármi lehet a komolytalanabbaktól a nagyobb kiterjedésűekig.

Köszönöm, még jöhetnek,

üdv,

2021. jan. 22. 16:37
 8/8 anonim válasza:

#3, #5, valahogy így, igen. Olyan ez, mint a gazdagság vs szegénység. Van is erre egy mondás: "By the end of their children's lives — the third generation — nine of 10 family fortunes will be gone. The third-generation rule is so true, it's enshrined in Chinese proverb: 'Wealth never survives three generations,'”

Ugye az első megteremti, a második még látja a küzdelmet, átveszi az értékeket, de a 3. már teljesen beleszületik és nem tudja úgy megbecsülni, kezelni.


Érdekes téma ez a társadalomban, mert alapvetően én abszolút liberálisnak tartottam magam, de ami ma megy, az már nekem is gyomorforgató. Lényegében pont a szabadságot nyomjuk el a nagy pc-ségben.

Az is érdekes, hogy maga a folyamat sem konvergál valami közös, élni és élni hagyni jellegű érték felé, hanem csak a szélsőségesen erőltető és ellenző táborok duzzadnak.

2021. jan. 22. 17:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!