Kezdőoldal » Ismerkedés » Egyéb kérdések » Miért siklott ennyire félre...

Miért siklott ennyire félre az ismerkedés, kapcsolatteremtés és építés?

Figyelt kérdés

A következőt látom.

Adott a csodás lehetőség, hogy a világ bármely pontjáról megismerhetünk bárkit. (Ez szerintem tényleg egy szuper dolog.)

Tegyük fel, írsz egy üzenetet valakinek, hogy szeretnél beszélgetni -egyszerűség kedvéért legyen szimpla barátkozás.


Itt kezdődnek a bajok. Számtalan esetben, elolvassák -vagy még azt sem- és semmi reakció. Nem azért találom ezt negatívnak, mert nagyra tartanám magam, hogy nekem márpedig kijár -a születés jogán-, hogy 15 oldalon keresztül, hivatali zsargonnal legyen megindokolva, hogy az illető miért nem szeretne megismerni/beszélgetni/levelezni stb.


Tisztelet azon kivételes embereknek, akik nem így járnak el.


A másik véglet, elindul a beszélgetés. Minden jónak tűnik, tartalmas, kulturált beszélgetést folytattok. Aztán derült égből villám, a másik eltűnik.


Bármi lehet az ok, nem kellene indokolni, csak egy tőmondatot írni, hogy ez nem működik tovább (bocs?), üdv.


Nyilván vannak sokan, akik ezt nem tudják elfogadni és elkezdik spam üzenetekkel bombázni a másikat, de mindenhol van olyan lehetőség, amivel ezt meg lehet gátolni (tiltás stb).


Társkereső oldalakon ugyanez megy.

/Megint tisztelet a kivételnek./



Mi ennyire nehéz egy chat formában folytatott beszélgetés lezárásában? Nem is kell zavarban lenni, hiszen a másik nem látja, nem kell szembenézni az esetleges reakciókkal.


Szerintem -most bocsánat- ez nagyon szánalmas dolog és magát minősíti vele az ember.

Sajnos párszor velem is előfordult, az is, hogy én "zártam le" így egy beszélgetést, de rosszul éreztem magam miatta és azóta nem fordult elő.


Meg itt is, ami megy...

Kiírnak egy kérdést, hogy ismerkednének. A kérdésre érkező hozzászólásokra nulla reakció, a privát üzenetekre nulla reakció. Akkor mi értelme van az egésznek?

Pedig tudom -és szerintem azok többsége is tudja, akik elolvassák ezt-, hogy vannak nagyon szimpatikus, intelligens, kedves emberek, akikkel lehet(ne) nagyon jól beszélgetni -bármilyen céllal.

És konkrétan az ilyenek csak tovább rontják a helyzetet.

Érthetetlen, és nagyon kártékony ez a magatartás.



Ti hogy látjátok ezt? Mit gondoltok, mik az okai, merre tart ez a folyamat és hogyan lehetne pozitívan változtatni ezen? Ha lehetne egyáltalán.



2020. nov. 7. 17:37
1 2
 11/16 anonim válasza:
#10: Igazából a nőknek gyakorlatilag nincs szükségük semmilyen megerőltető tevékenységre, hiszen ránevelték őket arra, hogy a férfiak kötelessége a kezdeményezés, a másik ember "szórakoztatása", "elbűvölése". Másrészt az itteni siránkozó nők véleményével ellentétben egy átlagos nőnél is nem egy férfi kezdeményez, tehát van miből "meríteniük". Én megértem, ha sokaknak van rossz tapasztalatuk a férfiakkal, mert nyilván sokan csak a szexre hajtanak, vagy azzal indítanak, hogy képet küldenek a farkukról. Azt viszont nem értem, hogy miért kell a normális férfiakat is büntetni. Az évek során sok olyan nőszeméllyel beszéltem itt, aki siránkozott, hogy rá soha senki sem figyel fel, ő nem kell senkinek. Én igyekeztem normális, udvarias módon kommunikálni velük, de érdekes módon egyikükkel sem mentem semmire. Pedig előtte azt hangoztatták, hogy nekik nincsenek óriási igényeik, nekik csak egy átlagos, normális srác kell. Volt, akitől a felesleges körök lefutását megelőzendő megkérdeztem, hogy hol lakik, erre eltűnt. Volt, akivel áttértünk skype-ra, tőle kérdeztem valamit, napok múlva kb. tőmondatokban reagált, és már le is lépett, az újabb kérdésemre megint csak napok múlva válaszolt. Ez nem beszélgetés, ez hülyítés. Az ilyen emberekkel nem tudok mit kezdeni. Ha a lelkedet kiteszed, akkor sem fognak értékelni, és nem fogod érdekelni őket. A 9-es voltam.
2020. nov. 7. 19:28
 12/16 A kérdező kommentje:

Köszi a további válaszokat!

#9, nagyon jól megfogalmaztad, átgondolt, korrekt vélemény.

Sajnálom a negatív tapasztalataid.

Igazából ezek a dolgok úgy általánosságban igazak a társadalomra. Jön egy új telefon, ami xy 1 helyett, most xy 1+ néven fut, meg kicsit szélesebb, esetleg hosszabb, és az előző már repül is a kukába.

Hogy tárgyakkal ezt teszik sokan, az sem követendő példa, de hogy egymással is így bánunk, szerintem ez elrettentő.


Sajnos nekem is volt nagyon negatív tapasztalatom, személyesen is, ami nagyon negatívan bélyegezte meg az önbecsülésem, de ennek ellenére továbbléptem rajta és nem lettem nőgyűlölő vagy ilyesmi. És jó volt olvasni, hogy ezzel sem vagyok egyedül.



#10, Ez is igaz. Hasonlóan tapasztaltam.

Nem megbántva ezzel egyetlen egy nőt sem, de fogalmazzunk úgy túltelített a kínálat számukra, így nem szükséges megerőltetniük magukat. Tisztelet a kivételnek.

Örülök, hogy volt/van pozitív tapasztalatod! Az idősebb korosztályt vagy érdekel egy huszonéves, vagy nem. Amivel -hangsúlyozom- nincs semmi baj. Csak nekem egy csomó olyan élmény kimaradt az életemből, amit pont a 30-as -vagy kicsit idősebb- korosztálytól hallani (és néha úgy érzem, ezek hiányoznak, vagyis nem tapasztaltam, ergo nem hiányozhat, de szívesen megtapasztalnék hasonlókat).

2020. nov. 7. 19:33
 13/16 anonim válasza:

én is keresem már legalább 10 éve erre a választ, évről évre rosszabb ilyen tekintetben a helyzet, idő közben az ember belefárad ebbe...itt az oldalon idáig 2 embert ismertem meg, akivel hosszabb távon tudtam beszélgetni. az első tulajdonképpen lelki szemetesládát keresett, fél évig remekül kihasználta, hogy figyelt valaki rá(tulajdonképpen egy ilyen kérdés felrakása volt az indítója a dolognak, voltak ismerősei, de mind felszínes és neki ez nem volt jó, ezért keresett valakit). végül lett egy párja és onnantól már nem volt szükség valakire, aki meghallgatja.


a másik pedig 2 év után döntött úgy, hogy megszakítja velem a kapcsolatot, mert csak. semmiféle indok nincs a mai napig(tulajdonképpen nem is végleges állítása szerint, csak ne keressem...).

pedig az elmúlt 2 év eléggé bebizonyította, hogy nagyon szüksége van társaságra, na, de lehet végig hazugság volt az egész, ami meg kitudja, kinek miért az érdeke vagy mire jó ez.


most jelenleg ott tartok, hogy én is teljesen közönyös lettem az emberek iránt. szeretnék megismerni másokat, próbálkoztam is vele nemrég, de egyszerűen nem érdekel, nem köt le a másik ember sehogy. belül valószínűleg sajnálom azt az időt, amit megint belefektetnék egy új ember megismerésébe, akiről rövid vagy hosszabb idő után kiderül, hogy kicsit sem ismertem meg valójában.

2020. nov. 7. 19:46
 14/16 anonim válasza:
#12: Nem vagyok nőgyűlölő, ettől függetlenül néhány embert szívesen szembeköpnék. Amikor a lelkedet is kiteszed, hogy megismerd őt, de ő csak arra képes, hogy lelépjen. Vagy amikor elkezdesz kötődni hozzá, és ő beletapos a lelkedbe. Még ha bunkó lennék, megérteném, de az a tapasztalatom, hogy a normális közeledést sem értékelik. Mondjuk ezen az oldalon eleve sok a defektes csaj. Egyszer elkezdtem eggyel beszélgetni, ő azért lépett le, mert számára "ijesztő" volt az, hogy ki is lehet mozdulni otthonról, és el lehet menni színházba vagy kiállításra. Vagy amikor megkérdeztem egyiküket, hogy hol lakik, és ettől fosott be. Most komolyan: mit kell titkolni azon, hogy melyik megyében él? A másik nagy kedvencem a kifejezetten ismerkedős kérdések. Ismerkednének, de anonimak akarnak maradni. Röhej az egész. Mondjuk az idősebbek között is akadnak érdekes figurák, egy 30 körüli nővel "beszélgettem", ott is ez volt, hogy gyakorlatilag én kérdezgettem, ő mesélt magáról, de tőlem nem kérdezett semmit. Ennyit arról, hogy ő is hogyan képzelte el az ismerkedést.
2020. nov. 7. 19:50
 15/16 anonim válasza:
Egyrészt nem tudom mit panaszkodsz ha te is ezt csináltad másokkal régebben .Most visszakaptad.Türd el bizony.a másik hogy régóta ez a szar megy mert az emberek nagy része jellemileg nem tart ott fejlődésnben hogy tisztességesen lezárjon egy beszélgetést.takony gerincüek.inkább eltünnek pedig a férfi normális volt.
2020. nov. 9. 19:14
 16/16 A kérdező kommentje:

Kettő alkalommal fordult elő, hogy valakivel így zártam le egy beszélgetést. Azt is leírtam, hogy bántott a dolog, és azóta orvosoltam ezt a hibámat. A kérdés nem kizárólag erre vonatkozott, és nem azért írtam ki, mert így jártam volna.

Mindenesetre, köszönöm a válaszod!

2020. nov. 9. 19:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!