Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Vannak itt akik hasonló...

JesseCuster kérdése:

Vannak itt akik hasonló problémákkal küzdenek és szeretnének beszélgetni?

Figyelt kérdés

Üdv!

Gyerekkorom óta küzdök szociális szorongàssal. Próbáltam változtatni, kijönni a komfort zónámból, megfogadtam, hogy nem fogja ez beárnyékolni az életem. Felköltöztem 3 éve Budapestre. Kereskedelemben kezdtem dolgozni, direkt, hogy szociálisan fejlődjek.

Önfejlesztő könyvek és pszihológus is sokat segített.

Már sok dolog könnyebben megy mint régen.

Pár hónapja lettem 30 és egzisztenciális válságba kerültem. Úgy érzem megrekedtem és zsákutcában vagyok. A depresszió és magány most nagyon erős, próbálok kiutat keresni, elkezdtem újra futni, de nincs sok motivációm. Most érzem, hogy teljesen belefáradtam ebbe a szélmalom harcba. Pedig nagyon vágyom egy kiegyensúlyozott, normális, egészséges, boldog életre.

Érzékeny, kedves, empatikus személyiség vagyok. Szeretem a könyveket, filmeket, sorozatokat, zenét, videójátékokat.

Szívesen beszélgetnék sorstársakkal, szeretnék, ismerkedni, barátokat szerezni, hátha tudnánk egymásnak segíteni, közös programokra nyitott vagyok.



júl. 29. 23:32
1 2
 1/11 anonim válasza:
Szia. Nekem is hasonló a célom. Nagyjából én is megrekedtem egy adott szinten. 28 vagyok. Ha gondolod írj rám és beszélgetünk. :)
júl. 29. 23:50
 2/11 anonim válasza:

Hát én azt találtam, hogy erre az a legegyszerűbb megoldás, ha újraszületsz jobb génekkel.


Nem. Ez egyszerűen egy testi betegség, kezdve azzal, hogy az agyi jutalmazórendszer, dopaminellátás, dopamin receptorok mind hibásan vannak felépítve, mennyiségre is és minőségre is.


És erre nincs semmi megoldás. Elvileg valamit javít, ha tudod növelni a dopaminszintedet. De erre nincsen használható szer. Csak az étrend, mozgás, tevékenykedés ami segíthet termelni, illetve nyilván van egy csomó dolog, ami meg gátolja (stressz, koffein, stb), amiket el kell kerülni! Tehát ennek nézz utána. Dobamin a kulcs. Az lesz ami kimozdít, az lesz, ami motivál.

júl. 30. 02:42
 3/11 anonim válasza:

Két évvel ezelőtt egy értelmesnek tűnő sráccal kezdtem volna barátkozni,akivel a levelezés közben sok hasonló vonásunk volt,hobbiban,érdeklődési körben, stb.

Végre találkoztunk, egy kisebb kirándulásra. A szimpátia élőben is megvolt,de kb tíz perc után közölte, hogy nem tudja befizetni a villanyszámláját és arra a hónapra bérletre sincs pénze.Ugye kisegítesz ? kérdezte és láttam, hogy nem viccel.

Nálam ez azonnali red flag volt és elköszöntem tőle,ott azonnal. Még most is a fülemben van, ahogy utánam sziszegte : " Rohadj meg a névnapodon ".


Ettől függetlenül remélem,lesz olyan bpesti értelmes ember, aki nem ATM-et és nem hasonlót keres barátkozni.


Nem a kérdezőről feltételezem ezt, de jó tudni,hogy vannak,akik sumák módon próbálnak barátkozni. Egyébként pedig a többség nem is akar találkozni,közös programokat csinálni, hanem éjjeleken át neten írogatni.Nekem ez nem barátság,hanem nettó lóf.z.


F

júl. 30. 05:13
 4/11 anonim válasza:
5-ös: szívesen megismernélek!
júl. 30. 07:47
 5/11 anonim válasza:
Aztán ki lett az 5-ös? Ja én :D
júl. 30. 08:20
 6/11 anonim válasza:
Nekem is szociális fóbiám van, mióta az eszemet tudom, most 32 éves vagyok. Gyógyszereket próbáltatok rá szedni?
júl. 30. 08:21
 7/11 anonim válasza:
Én is hasonló gondokkal küzdök, szívesen barátkoznék is.
júl. 30. 09:22
 8/11 anonim válasza:

Először is gratulálok hogy ilyen szépen dolgozol magadon, már csak ezzel előrébb vagy, mint a többség. Szociális szorongással pl a kereskedelmi munka is hasonló lehet, mint amikor valaki sántaként születik de mégis mondjuk kocogni kezd. Szóval maximális respekt.

Ennek ellenére azt kell mondanom, hogy jelenleg egy nagyon rossz kort élünk szociális szempontból. Valami nagyon megváltozott ebben az évtizedben, és már az előzőben is elkezdődött. Kifejezetten nehéz dolog új emberekkel ismerkedni meg, a többség sokkal önzőbbé és zárkózottabbá vált. Szóval sok, nálad elméletileg ilyen téren jobb helyzetű ember is küzd ugyanezzel, ha alaposan körülnézel. Tinik és iskolások panaszkodnak a magányról, vagy hogy sose volt senkijük, holott az elmagányosodás korábban tipikusan a 25-ösök, 30-asok sportja volt. Ezeket csak azért mondom, hogy tényleg nagyon hülye kort élünk, és talán így kevésbé veszed magadra, kevésbé esik rosszúl.

A másik dolog amire én jutottam, hogy önmagunkban kell megtanulnunk teljes életet élni, bármilyen bizarrnak is hangzik ez. Sajnos már nem várható el a társaság, ha úgy alakul hogy tudsz szerezni vagy találni, és normális, rád kicsit sem toxikus embereket, akkor valahol szerencsésnek is mondhatod magad. De addig sem kell szenvedned, mutatok egy kérdést ami talán kicsit jobb kedvre derít, vagy inspirál. Hogyan tudunk önmagunkban is teljesebb életet élni:


https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__magany-egyedullet__1..


Ezt azért mutatom, mert én magam is elkövettem a hibát hogy az emberektől tettem függővé a boldogságomat. Manapság főleg nem szabad, rengeteg olyan ember lett aki ezzel visszaél, vagy csak szimplán megbízhatatlan. Érdemes nélkülük is teljessé válni, és tényleg egyfajta bónuszként kezelni, ha végül sikerül bevonzani a megfelelő embereket is az életedbe.

júl. 30. 09:34
 9/11 anonim válasza:
Én is szociális szorongó vagyok, de én épp ezért sem járok nagyon sehova. Kirándulni szeretek, mert az erdőben, túraútvonalakon nincs annyi ember. Azonkívül dolgozni járok, de nekem sokszor kínszenvedés az egész. Még az is, hogy az utcán végig kell menni. Inkább mennék valami sötét alagúton hazáig.😅
júl. 30. 11:13
 10/11 anonim válasza:

Kedves Kerdezö, irhatsz nekem is.

32/N


Az jo a felfedezted magadban ezeket a dolgokat, es tenni is probalsz ellene. A sport minidg jo megoldas, illetve a termeszet, a tiszta levegö. Akar seta,vagy biciklizes is jot tesz a tesi-lelki egeszsegnek.


A kereskedelemnek vannak jo oldalai is, de ha belefutsz egy kötekedö/ideges/agressziv vasarloba Ö többet ar,mint hasznal.

júl. 30. 12:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!