Nagyon félek az új sulitól, mit tegyek?
Szerintem ne erőltess semmit. Add önmagad és azokról a témákról beszélj, amik érdekelnek. Ne játszd meg magad és állj ki magadért. És senkiről se gondold, hogy jobb lenne nálad, csak mert népszerűbb. Biztosan találsz olyanokat, akikkel kölcsönös lesz köztetek a szimpátia. A nyár maradékát meg élvezd ki. :)
Én amúgy sokszor voltam korábban ilyen helyzetben. Ha úgy érzed segítene a beszélgetés, írj nyugodtan.
Én pontosan ugyanígy voltam vele, mikor mentem középsuliba. Önbizalomhiányos voltam elég szépen. De nekem szerencsém volt, ugyanis sikerült egy nagyon jó osztályközösségbe kerülnöm, viszont azért tennem is kellett, hogy ezt a hasznomra tudjam fordítani.
Én azt tudom mondani neked, hogy légy magad. Ez a legfontosabb. Aki bírni fog téged, az bírni fog, aki meg nem, az meg nem, ez van és kész. Akármennyire érzed úgy, hogy neked minden áron barátot kell szerezned, ne görcsölj rá, úgyis megtalál majd az, akivel jó barátok tudtok lenni. :)
Szívesen mesélek még, vagy beszélek veled erről, ha szeretnél, megkereshetsz privátban. :)
Felesleges blokkok, gátlások vannak benned.
Vedd úgy: új esély.
S ne akarj görcsösen megfelelni mindenkinek, amúgy sincsen olyan ember, aki mindenkinek megfelel. Mindegy, hogy külsőről, belsőről van szó.
Ismerkedj s találd meg azt a pár embert, akik jobban passzolnak hozzád.
Nekem mindig máshol volt a baráti társaságom, pl suliban osztályon kívüliek.
Keresgélj!
Akivel pedig passzoltok, ott fontos lesz a személyiséged s mondandód, gondolataid.
Ilyen a világ, idősebb korban is.
Saját közösségedet kell formálnod, megválogatnod kiket engedsz be, akik oda passzolnak.
Figyi, nekem pl a baráti köröm nagyon vegyes kortól az érdeklődési körökig.
12-67évesek.
Tanulótól vállalkozóig.
Illem, modor, tisztelet, adok-kapok elv, mentalitás, intelligencia, beszéd stílus, kommunikáció, alkotói tevékenységek, kíváncsiság, művészetek, sporttevékenységek, tudás vágy, felfedezés, filozófia, elméletek... stb
S szeretik a normákat felrugni, vagy azoktól elrugaszkodni.
Ezeket élvezem velük. Ók az én kis vegyes társaságom.
Semmihez értő vagy/és vulgáris szavajárású, logikával nem rendelkező személyek 2 perc után untatnak.
Pl nem érdekel melyik buszsófőr kinek a lányát húzta meg, se az, hogy ki hogyan részegedett le.
Alap köszönés mindenkinek, barátság megválogatott személyeknek. 👌
Ha jól választasz, akkor ott igenis bontakozz ki.
Mert aki barátként tekint rád, őt érdekli mi van a fejedben.
Adok-kapok elv itt is fontos sőt, alap mozgatórugója a kapcsolatnak.
Ott gond van, ha csak egyik fél van meghallgatva s nem érdekli mi van pl veled.
Az nem barátság.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!